Се препорачува сигурна услуга

Капсула Полизатор SJJ-15A, 15B

7204

989867 година
 • Полирач за капсули
 • Полирани капсули
 • Полирач за капсули
 • Полирани капсули

Популарни пребарувања

45%

Снабдувачи за полирање на капсули во земјите на ЗНД

35%

Комплетен сет на производство со полиери за капсули

35%

Нови видови капсули за полирање во производството

35%

Кинески производители на полирање на капсули

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Капсула Полизатор SJJ-15A, 15B

Полгач за капсули SJJ-15A, 15B: тип А - електронска контрола на брзината, тип Б - контрола на фреквенцијата на брзината. Опремата е наменета за полирање на капсули со желатин.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 3.564 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Капсула Полизатор SJJ-15A, 15B

 • Означено како: Екапсулација Екапсулација Капсули Собирач на прашина Капсула Прашина Опрема од Кина Полизер Производство на капсули Капсули со тврд желатин Фармацевтска машина Фармацевтска правосмукалка

Популарни пребарувања

45%

Снабдувачи за полирање на капсули во земјите на ЗНД

35%

Комплетен сет на производство со полиери за капсули

35%

Нови видови капсули за полирање во производството

35%

Кинески производители на полирање на капсули

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУКА ЗА ПОПОЛНУВА SЕ НА СОЛИДНИ КАПСУЛИ.
На сите наши клиенти кои ја купиле опремата, даваме литература за основите на капсулацијата на прашоци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на користена опрема за полнење капсули.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА КАПСУЛИ СО МОЕ.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на капсули со желатин. На барање на клиентот, ние ќе избереме капсула модел, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари со лого за капсула, опрема за полнење и пакување на тврди желатински капсули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски капсула машини, рачни капсулатори на маса и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за кој било модел на опрема за капсули купени во нашата компанија.

Спецификации

Капсула Полисер „SJJ-15A, 15B“
Продуктивност: макс. 7000 парчиња / мин
Моќност: 0,37 KW, 220V, 50Hz
Димензии: 1200 × 400 × 1100 мм
Големина на пакетот: 1300 × 500 × 1200 mm
Тежина: 40 кг
Тежина на испорака: 50 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за избор на полиери за капсули SJJ-15A, 15B.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Полирачот за капсули може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Постои дури и систем за одбивање на празни или полу капсули. Фантастична опрема. Купете ја само скапата верзија, бидејќи ефтините колеги се многу поедноставни и полоши.

Краснова Л.С. Москва

Во процесот на заедничко работење, компанијата MiniPress ја потврди својата репутација како сигурен партнер - не само како снабдувач на автоматско полирање за капсули со желатин, туку и како компанија со високо квалификувани консултанти и други вработени.

Черепанов Т.Е., Град Минск

Стариот автомобил не е во ред. Решивме да нарачаме нов полирач за капсули SJJ-15A, 15B. Немаше проблеми при стартување. Беше доставено брзо.

Федошеев Д. К., Омск

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за полирање на капсули со желатин. Индивидуалниот пристап на менаџерот, ја реши задачата. Имаше мали проблеми при стартување. Но, сè беше решено брзо.

Климов Ју. За, Тајмен

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  капсула полизер sjj-15a, 15b.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: