Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Машини за полнење буриња и лименки / Полу-автоматска машина за полнење тапан DF-10

Полу-автоматска машина за полнење тапан DF-10

421

921956
 • Полуавтоматска опрема за полнење на челични барели 200 литри
 • Полуавтоматска опрема за полнење на челични барели 200 литри
 • Полуавтоматска опрема за полнење на челични барели 200 литри
 • Полуавтоматска опрема за полнење на челични барели 200 литри
 • Полуавтоматска опрема за полнење на челични барели 200 литри
 • Полуавтоматска опрема за полнење на челични барели 200 литри
 • Полуавтоматска опрема за полнење на челични барели 200 литри
 • Полуавтоматска опрема за полнење на челични барели 200 литри
 • Полуавтоматска опрема за полнење на челични барели 200 литри
 • Полуавтоматска опрема за полнење на челични барели 200 литри
 • Полуавтоматска опрема за полнење на челични барели 200 литри
 • Полуавтоматска опрема за полнење на челични барели 200 литри

Популарни пребарувања

триесет%

Производители и купувачи на машини за полнење

триесет%

Трговија на големо челични буриња од производителот

триесет%

Период на гаранција за распрскувач на течности

десет%

Прилагодување опрема за флаширање во производството

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Машини за полнење буриња и лименки / Полу-автоматска машина за полнење тапан DF-10

Полу-автоматска машина за полнење тапан DF-10

Полуавтоматска машина за полнење за цилиндрични контејнери, дизајнирана за течно полнење челични буриња од 150-200 литри. Области на примена - од прехранбената индустрија, хемикалии, бои и лакови за петрохемиско производство до градежни материјали. Врвниот систем за полнење обезбедува сигурен и брз начин за полнење, избегнувајќи формирање на пена. Апликации за флаширање на хемикалии, бои и лакови за петрохемиската индустрија и градежни материјали. Врвен дизајн за пополнување за да се избегне формирање на пена. Тежина 200 кг. Овој модел користи електронска пумпа за мерење и контролен панел. Автоматско, економично и лесно ракување, машината се користи во медицинската, прехранбената и хемиската индустрија. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машина за полнење течности. Пред испорака, машината се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 19.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за полнење барел DF-10

 • Означено како: Каталог на опрема Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Производители и купувачи на машини за полнење

триесет%

Трговија на големо челични буриња од производителот

триесет%

Период на гаранција за распрскувач на течности

десет%

Прилагодување опрема за флаширање во производството

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБРАЗОВАНИЕ НА ТЕХНОЛОГИИ НА ЛИКВИДНИ ПОПОЛНУВАЕ ВО Канистри.

Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на полнење и дозирање на техничка и течна храна, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕТУВАМЕ ХЕМИСКИ И ПЕТРОХЕМИЧКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, ние исто така имаме автоматски и десктоп машини за полнење со течности што ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за шише во Kegs и лименки.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на опрема за полнење и распрснување на течностите е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модели на автоматски машини за пополнување нафтени производи, врз основа на целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за флаширање. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Полу-автоматска машина за полнење тапан DF-10
Капацитет: 300 кг
Вид на контејнери: 20 - 200 литри
Контејнер: цилиндричен челичен барел
Сензор за носивост: SQB-250K x 4
Калибрација: 200k
Големина на платформата за калибрација: 760mm x 750mm
Глава за полнење: 30 или 45 мм
Брзина за полнење: 30-40 барели на час
Точност: full 1/1000 целосен обем
Моќност: 110 / 220V AC, 50/60 HZ
Извор на воздухот: 4-5 кг / см2
Транспортер со долги ролери: 800 мм
Пакување дрвена кутија: 1490mm x 1190mm x 2240mm
Обем: 3,97 м3
Тежина: 200 кг
Тежина на испорака: 410 кг

Совети за нашите клиенти

Главата за полнење лесно се расклопува од операторот, не е потребен специјалист, брзо чистење и склопување. Главната структура вклучува контролна единица, рамка, глава за полнење, рачна рака, рампа за мерење, конектор за компримиран воздух. SUS 304 не'рѓосувачки челик, пополнете глава и топлонски вентил обложена со тефлон (по избор SUS 316) Серијата DF-13 е интегрирана со LCD екран што целосно го контролира процесот на полнење, обезбедувајќи точно полнење. Автоматски / рачен избор на режимот на работа. Контролна вредност со 2 чекори за брзо и бавно полнење. Способност за продолжување на циклусот на полнење со прекин. Сигурен за откривање на празен сад, компензирајте го затегнувањето на садот. Опции: Транспортер со ролери од 1250 mm за DF-13 (подвижни тркала со сопирачка), пумпа за евакуација на испарување го намалува влијанието на иритирачките пареи врз операторот. Брзината на полнење може да варира во зависност од карактеристиките на течноста или напонот на напојување.

Прегледи на клиенти (6)

Истураме технички течности со помош на овој уред. Главниот проблем е собирање на исполнето барел од 200 литри. Производителот нуди систем на наклон на ролери - задолжително. Инаку, проблеми со тежината на барелот.

Виктор Золотницки, Град Краснодар

Доколку е потребно, цевката за напојување се потопува во вратот до одредена длабочина. Многу прилагодливи и предвидливи карактеристики и системи за подесување машина.

ИванМосква

Полуавтоматска машина за полнење барел е привлечна поради неговиот добар квалитет и релативно ефтина цена.

Фролов Г.Д.., CJSC Пептек ИндустриРостовскиот регион

Одлично место, испорачавме машина за пополнување течности во буриња во наведените денови, задоволни сме со квалитетот на опремата. Благодарам.

Силина БоженаТамбов

Во врска со проширувањето на работилницата за производство на течности за перење. Итно потребна опрема за флаширање на течности во буриња. Менаџерот помогна при претресот. Погодна опција беше машината за полнење тапан DF-10. Задоволни од нашиот избор.

Кетрин, Налчик

Модернизирано производство на моторно масло. За да го направите ова, ни требаше помоќна машина за полнење буриња. Ние го нарачавме овој модел. Сите се среќни.

Радонски В.П.., Машинсол ДОО, Таганог

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  полуавтоматска машина за полнење на течности во буриња df-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: