Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Машина за вакуумско пакување / Табела Врв со вакуум запечатувач ИТА-08

Табела Врв со вакуум запечатувач ИТА-08

311

920855
 • Вакуумски пакувач за пластични кеси
 • Вакуумски пакувач за пластични кеси
 • Вакуумски пакувач за пластични кеси
 • Вакуумски пакувач за пластични кеси
 • Вакуумски пакувач за пластични кеси
 • Вакуумски пакувач за пластични кеси
 • Вакуумски пакувач за пластични кеси
 • Вакуумски пакувач за пластични кеси
 • Вакуумски пакувач за пластични кеси
 • Вакуумски пакувач за пластични кеси
 • Вакуумски пакувач за пластични кеси
 • Вакуумски пакувач за пластични кеси
 • Вакуумски пакувач за пластични кеси
 • Вакуумски пакувач за пластични кеси

Популарни пребарувања

25%

Повратна информација од сопствениците на опрема за пакување

25%

Фармацевтски производи за вакуумско пакување

27%

Евакуација во современото фармацевтско производство

23%

Како да започнете бизнис со вакуумско пакување?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Машина за вакуумско пакување / Табела Врв со вакуум запечатувач ИТА-08

Табела Врв со вакуум запечатувач ИТА-08

Десктоп машина за запечатување на пластични кеси / пакети со создавање вакуум во внатрешноста на пакетот. За лабораториска употреба и мало производство. Производство на вакуум машини Италија. Тежина 10 кг. Европска изработка, материјали - квалитетен не'рѓосувачки челик AISI 304.

Ние нудиме детални упатства за поставување на вакуум заптивната смеса. Пред пратката до клиентот, пакувачот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 3.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Вакуум заптивната смеса ИТА-08

 • Означено како: Вакуумско пакување Каталог на опрема Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Повратна информација од сопствениците на опрема за пакување

25%

Фармацевтски производи за вакуумско пакување

27%

Евакуација во современото фармацевтско производство

23%

Како да започнете бизнис со вакуумско пакување?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ВАКУУМИНГ.
Ние обезбедиме литература за основите на вакуумското пакување на сите наши клиенти кои купиле опрема. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на втора рака вакуумска опрема.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ СО ГОДИНИ ПАКЕТИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на пакување. На барање на клиентот, избираме модел на вакуумска опрема, опрема за полнење и пакување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски вакуумски машини и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на слична опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Вакуумски пакувач ИТА-08
Материјал: AISI 304 / SB / не'рѓосувачки челик
Принцип: Електромеханичка
Конечен притисок: 0,15 бар - 15 kPa
Рачно стартување од контролниот панел
Напојување: 220-230V, 2.5A
Капацитет на вакуум: 11 литри во минута
Вакуум пумпа моќност: 85 W
Потрошувачка на енергија: 450 W
Максимална ширина на пакетот (пакет): 300 mm
Должина на линијата за запечатување: 310 mm
Димензии: 373мм x 297ммх 141мм
Димензии со пакување: 300мм х 500ммх 150мм
Тежина: 8,2 кг
Тежина на испорака: 10 кг

Детални упатства за употреба на италијански и англиски јазик.

Совети за нашите клиенти

Се користи вакуумска работна површина кога е неопходно да се создаде вакуум во пластична кеса. Производите се ставаат во готовите пакувања, потоа вратот на пакетот се става во пределот на притискачките усни на вакуумската машина. Вакуумската пумпа се вклучува и го извлекува целиот воздух од торбата, а потоа термичкиот нож под притисок го запечати вратот на торбата. Температурата на греењето и длабочината на вакуумот рачно ги прилагодува корисникот.

Прегледи на клиенти (6)

Ние нарачавме овој модел на вакуум машина, работи стабилно, квалитетот на запечатување е постојано добар.

Сергеј Николаевич, г.Тајмен

Пред да купите голема серија пакети, тестирајте ја на машината за пишување; вреќи кои се премногу дебели се слабо заварени.

Абрамов В.Г., Град Краснодар

За целиот период на работа во нашите објекти, вакуумскиот заптивната смеса се етаблира како сигурна опрема што целосно ги исполнува декларираните технички спецификации и барањата на нашата организација.

Егоров Максим, Менаџер ДОО „Озон био“Регионот Новосибирск

Одлична компанија, тие го испорачаа правосмукалката во наведеното време, задоволни се од квалитетот на опремата. Благодарам.

ИлјаКамишин

Нашата компанија се занимава со месо и месни производи. Во врска со проширувањето, купивме нова опрема за работилницата за вакуумско пакување. Соодветна опција беше вакуум заптивната смеса ITA-08. Задоволни од нашиот избор. Благодарност до компанијата за обезбедената опрема.

Надежда Пожарскаја, Инженер за процеси, Могилев

Купивме опрема за пакување пченица. Не беа откриени недостатоци за време на работата со правосмукалката. Сите услови за договарање на договорот беа исполнети. Задоволни од соработката.

Шукин А.Г.., Москва

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  десктоп вакуумски пакет за вреќи ita-08.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: