Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Универзален анализатор / Анализаторот на четири параметри на таблетите PJ-03

Анализаторот на четири параметри на таблетите PJ-03

325

920998
 • Лабораториска опрема за анализа на својствата и квалитетите на таблетите
 • Лабораториска опрема за анализа на својствата и квалитетите на таблетите
 • Лабораториска опрема за анализа на својствата и квалитетите на таблетите
 • Лабораториска опрема за анализа на својствата и квалитетите на таблетите

Популарни пребарувања

27%

Пронајдете продажба на анализатори на раствори со попуст

26%

Реклами за продажба на аналитичар на теми за дезинтеграција

24%

Упатства за употреба за цврстина

23%

Сведоштва од реални луѓе за работата на анализаторот на топење

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Универзален анализатор / Анализаторот на четири параметри на таблетите PJ-03

Анализаторот на четири параметри на таблетите PJ-03

Анализаторот на четирите параметри на таблетите ги извршува следниве 4 операции: мерење на растворливост, дезинтеграција, абразија и одредување на тврдоста на таблетите. Авто-контрола, авто-анализа, авто-дијагностика, авто-сигнал. Протокот на вода го обиколува магнетна пумпа, рамномерно го дистрибуира низ целиот систем, а "водената бања" ја одржува истата температура. Температурата се определува со автоматски уред со голема прецизност. Автоматско запирање во одредено време.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на анализатор. Пред испорака, анализаторите се проверуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 5.300 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: PJ-03 анализатор на таблети

 • Означено како: Анализатор на топење Анализатор на распаѓање Анализатор на композиција Анализатор на тврдост Анализатор на дебелина Анализатор на вискозност Аналитичка опрема Каталог на опрема Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

27%

Пронајдете продажба на анализатори на раствори со попуст

26%

Реклами за продажба на аналитичар на теми за дезинтеграција

24%

Упатства за употреба за цврстина

23%

Сведоштва од реални луѓе за работата на анализаторот на топење

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Анализаторот на четири параметри на таблетите „PJ-03“
Опсег на температура: (приближно + 45 ℃) ± 0,3
Опсег на брзина: (20 ~ 200) ± 2 врт / мин
Автоматско темпирање: (1 ~ 900) мин ± 0,5 мин
Станици за распаѓање: 3
Време на запирање на сечилото: ± 0,5 мм
Време на запирање на резервоарот: ± 1,0 мм
Постави резервоари: 2
Фреквенција на осцилација: (30 ~ 32) / мин
Опсег на осцилација: (55 ± 2) mm
Тапан: 1
Тапан: дијаметар 286 мм, длабочина 39 мм
Опсег на тврдост: (2 ~ 200) Б.
Опсег на сензори за процесија: (3 ~ 20) мм
Моќност: 220V / 50Hz / 600W или 110V / 60Hz / 600W
Димензии: 590mm x 300mm x 480mm
Големина на пакетот: 850mm x 490mm x 570mm
Тежина: 40 кг
Тежина на испорака: 50 кг

Совети за нашите клиенти

Температурата се определува со автоматски уред со голема прецизност. Автоматско запирање во одредено време. Параметрите може да се постават однапред. Поставените индикатори на тајмерот и индикаторите во процесот на работа можат да бидат прикажани наизменично. Постојат три тенкови и три лопати лоцирани во еден ред. Главните делови на опремата ротираат непречено и флексибилно. Два акумулатори кои се вртат синхроно. Автоматско запирање во одредено време. Резервоарот и сечилото се изработени од не'рѓосувачки челик. Индикатори за висока точност се постигнуваат со анализа на брзината на вртење и броење на абразија на таблетите. Цврстината е одредена од сензор со голема прецизност, индикаторите за тврдост се прикажани во Newtons. Тестот за цврстина на таблетот е континуиран. Притисок се појавува на таблетата, и е вештачки компресиран. Автоматско прикажување, автоматска меморија, автоматско повторување, тест за автоматско повторување.

Осврти на клиенти (4)

Ангажирани во производство на таблети со притискање на прав во преси за таблети. Овој анализатор го користиме за да го проучиме и провериме квалитетот на таблетите.

Илја Куликов, Мурманск

Одлична е идејата да се комбинираат четирите методи на мерење во еден уред. Ако купите индивидуални уреди за контрола, излегува неколку пати поскапо.

Олег Николаевич, Чеlyабинск

Во летото 2017 година, нашата компанија купи опрема од компанијата MiniPress. Ние сме многу задоволни од оваа опрема и сакаме да ви се заблагодариме за многу добра опрема што ни ја обезбедивте, како и за огромната поддршка за време и по потпишувањето на договорот. Опремата е произведена на високо техничко ниво и ги исполнува високите побарувања на нашето производство. Бевме задоволни да соработуваме со вас, и покрај сомнежите што ги имавме уште на самиот почеток. Со нетрпение ја очекуваме понатамошната соработка и ја почитуваме вашата работа.

Олга, Саранск

Многу квалитетни анализатори на четирите параметри на таблетите PJ-03, купив неколку за моето производство, задоволен сум со брзината на нивната работа.

Ренат, Москва

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  анализатор на четири параметри на таблети pj-03.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: