Се препорачува сигурна услуга

Заштрафен транспортер на прав SF-10

420

921939
 • Опрема за снабдување со прав и рефус материјали
 • Опрема за снабдување со прав и рефус материјали
 • Опрема за снабдување со прав и рефус материјали
 • Опрема за снабдување со прав и рефус материјали
 • Опрема за снабдување со прав и рефус материјали
 • Опрема за снабдување со прав и рефус материјали
 • Опрема за снабдување со прав и рефус материјали
 • Опрема за снабдување со прав и рефус материјали
 • Опрема за снабдување со прав и рефус материјали
 • Опрема за снабдување со прав и рефус материјали
 • Опрема за снабдување со прав и рефус материјали
 • Опрема за снабдување со прав и рефус материјали
 • Опрема за снабдување со прав и рефус материјали
 • Опрема за снабдување со прав и рефус материјали
 • Опрема за снабдување со прав и рефус материјали
 • Опрема за снабдување со прав и рефус материјали

Популарни пребарувања

триесет%

Вистински реклами за навојници со завртки

триесет%

Упатства за употреба транспортер во прав

20%

Кажете на снабдувачот за сигурна опрема

20%

Детален опис на процесот на снабдување со прав

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Заштрафен транспортер на прав SF-10

Завртки систем за напојување во прав во акумулатори на машини и резервоари за складирање. Користејќи го овој транспортер за завртки, материјалите може да се напојуваат директно од контејнерот до миксер, реактор, бункер, таблета, машина за пакување, вибративно сито и друга фармацевтска, храна и хемиска опрема. Користењето на овој уред ќе ја олесни сложеноста на работните процеси, ќе се стави крај на загадувањето на прав и ќе се обезбеди усогласеност на ГМП. Продуктивност 200 кг на час. Тежината е 150 кг. Постојат неколку модели од кои може да изберете повеќе и помалку перформанси. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за инсталација за опрема и цртежи на димензиите за монтирање. Пред пратката до клиентот, транспортерите се прегледуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 7.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Подвижен транспортер SF-10

 • Означено како: Каталог на опрема Опрема од Кина Прашоци Линија за пакување Фармацевтска опрема Пакување во прав Подвижен транспортер

Популарни пребарувања

триесет%

Вистински реклами за навојници со завртки

триесет%

Упатства за употреба транспортер во прав

20%

Кажете на снабдувачот за сигурна опрема

20%

Детален опис на процесот на снабдување со прав

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА РАБОТА СО СОВЕТНИТЕ ПРАВНИЦИ.
На сите наши клиенти кои ја купиле опремата, ние нудиме литература за работа со транспорт на прашоци и дијаграми за инсталација. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во продажба на користена опрема за транспорт на прав.
2) ОБОЗБОВУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО СО СИСТЕМИТЕ НА СКРВО НА ДВИЕЕ НА ПУД.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за работа со производи од прав и рефус. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за инсталација во линија или на посебна машина за собирање прашоци од контејнери или за напојување прашоци во хопери на уреди.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на транспортери со завртки и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Заштрафен транспортер на прав „СФ-10“
Дијаметар на цевки со завртка: 63 мм
Капацитет на бункер: 40 литри
Висина на довод на цевки со завртка: 2,2 метри
Моќност: 0,86 kW
Напојување: 380V, 50Hz
Една фиока: 2360мм x 360мм х 300мм
Тежина на содржината: 55 кг
Тежина на испорака: 85 кг
Втора фиока: 1400мм х 800мм х 1220мм
Тежина на содржината: 100 кг
Тежина на испорака: 175 кг
Тежина: 150 кг
Тежина на испорака: 260 кг

Совети за нашите клиенти

Транспортерот на завртките за пренесување прав без истекување обезбедува квалитет и чистота на работната просторија. Транспортирани материјали: кафе, декстроза, ориз, ацетилсалицилна киселина, каустична сода, млеко во прав, шеќер, мелени алумина, детергенти, пердуви од живина, чај, алуминиум во прав, суви бои, рибен оброк, ореви, пченично брашно, борна киселина, никел во прав, желатин прашок, грашок, пластични гранули, слад од пиво, квасец, зрна кафе, барут, брашно од компир, ѓубрива, какао во прав, сув лепак, сите видови материјали за прав. Со помош на транспортер за завртки, тие можат да се напојуваат директно од контејнерот до миксер (миксер), реактор, бункер, рамен печат, уред за пакување, вибрирачко сито, котел за обложување и распаѓање. Користењето на овој уред може да го намали интензитетот на обемот на работа, да стави крај на контаминацијата на прав и да се обезбеди усогласеност на ГМП. По некое време, целиот процес започнува одново и поминува нов циклус. Полнениот филер е опремен со автоматска контрола на нивото на материјалот за добиточна храна. Кога нивото на материјалот е повисоко од делот во бункерот на уредот што го снабдува материјалот, транспортерот на завртката престанува да се пополнува, но кога нивото на материјалот е пониско, тој започнува автоматски да работи.

Прегледи на клиенти (6)

Со интензивна употреба на вакуум транспортер со ситно распрснати материјали, потребно е да имате резервен сет на филтри и ултразвучна бања за миење на нив.
Виктор Самусенов, Москва

Нашата компанија работи вакви машини во износ од 4 парчиња со капацитет од 6000 кг на час.

Иван, Волгоград

Според наше мислење, главната вредност на системот за напојување во прав SF-10 е односот цена-квалитет, како и достапноста на гаранција и пост-гаранција, работа со високо квалификуван персонал.

Кабанова К.Yу., Град Краснодар

Пред неколку месеци започнавме со ново производство, а единствено што недостасува беше системот за снабдување со прав, се сопнавме на вашата веб-страница и веднаш го најдовме системот што ни треба, моделите SF. Многу добра страница, особено за оние кои поставуваат фармацевтско производство.

ДОО „Миоламија“Ориолен регион

Купивме нова опрема за производство на млеко во прав. Вклучувајќи подвижни транспортери. Тешко беше да се најде, но Минипрес беше во можност да го обезбеди тоа. ви благодарам за соработката!

Аркадиј Петровски, Господар на производство, Регион на Урал

Модернизираното производство. Оперативната работа на Роман, helped помогна на нашата компанија да ја најде соодветната опрема, земајќи ги предвид нијансите на производството. Конвертерот во прав на аугер беше доставен навремено. Благодарам.

ДОО »СЕОЛ», Батајск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  завртка транспортер на прав sf-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: