Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Миксери на клупи и прав / Лабораториски миксер во прав ITA-07

Лабораториски миксер во прав ITA-07

315 година

920891
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки
 • Лабораториски миксер за топки и лопатки

Популарни пребарувања

33%

Упатства за употреба во прав

23%

Сведоштва од реални луѓе за работата на миксерите во прав

23%

Фармацевтско мешање

21%

Каде е профитабилно да се купат лабораториски миксери?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Миксери на клупи и прав / Лабораториски миксер во прав ITA-07

Лабораториски миксер во прав ITA-07

Единствена мултифункционална лабораториска мешалка за мешање прав. Има пет различни контејнери со уреди за мешање (лопати, топки). Производство Италија. Оптимален модел за лаборатории и продукции кои користат мешање прашоци во мали дози. Европска изработка, материјали - нерѓосувачки челик AISI 316.

Ние ви нудиме детални упатства за поставување миксер во прав. Пред да се испрати на клиентот, миксер се тестира и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Лабораториски миксер ITA-07

 • Означено како: Миксер во форма на V Каталог на опрема Миксер во прав Миксер фармацевтски Прашоци Миксер Фармацевтски миксер Прашок за мешање Фармацевтска машина

Популарни пребарувања

33%

Упатства за употреба во прав

23%

Сведоштва од реални луѓе за работата на миксерите во прав

23%

Фармацевтско мешање

21%

Каде е профитабилно да се купат лабораториски миксери?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА мешавина ТЕХНОЛОГИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на мешање на прав. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во продажба на користена опрема за мешање.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА МОНИЦИ.
Имаме широк спектар на додатоци за мешање прав. На барање на клиентот, ќе избереме модел на миксер, миксер во прав, гранулатори, вибрирачки екрани, опрема за полнење и пакување за прашоци.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние работиме со производители на автоматски и полуавтоматски миксери во прав и набавуваме резервни делови за кој било модел на миксери купени во нашата компанија.

Спецификации

Лабораториски миксер во прав ITA-07
Напон: 220V, 50-60 Hz
Контролен напон на колото: 24V AC
Потрошувачка на енергија: 80 W
Продуктивност: 5 миксери за контејнери
Максимална брзина: 140 вртежи во минута
Вкусни димензии: 500мм х 300мм х 370мм
Нето тежина: 21 кг
Тежина на испорака: 30 кг

Дополнителни опции:
За мешање со челични топчиња.
500 мл пластичен сад - 100 ЕУР
150 ml пластичен сад - 50 ЕУР

За мешање со челични лопатки „L“.
500 ml пластичен сад - 150 ЕУР
150 ml пластичен сад - 100 ЕУР

БАЛООНИ:
Челична топка 3/4 не'рѓосувачки челик AISI316-L - 5 ЕУР / парче
Челична топка 5/8 нерѓосувачки челик AISI316-L - 5 ЕУР / парче
Челична топка 7/8 AISI316-L не'рѓосувачки челик - 5 ЕУР / парче

Специјалниот материјал на топчињата не реагира со супстанции.
Специјална инертна пластика за контејнери.

Ние ги пополнуваме упатствата за работа на англиски и италијански јазик.

Совети за нашите клиенти

Најдоброто решение за употреба на миксер во прав во лаборатории или пилот производство. Компактна големина и инсталација на основата од 1 до 5 различни контејнери и нивно автоматско вклучување. Програмибилно време на мешање по тајмер. Автоматското менување на насоката на ротација на садот дава најдобар резултат на мешање. Пластичните садови се херметички, што ви овозможува да вметнете делови од прав во нив, без страв од губење на материјал. Употребата на три димензии на челични топчиња овозможува не само мешање, туку и мелење прашоци, со што се зголемува коефициентот на мешање со добивање помала големина на честички од прашоците, и нивна подобра пенетрација во масата во прав. Пластична заштитна обвивка доаѓа до опремата. Висококвалитетни материјали и конструкции погодни за чистење и миење миксер.

Прегледи на клиенти (6)

Огромна предност на оваа модификација на миксер е тоа што капацитетот е мал. Ова ви овозможува да мешате мали дози на прав.

Тарас, Калуга

Ние го користиме овој прекрасен италијански миксер за прав во нашата лабораторија. Миксер за топки и миксер на лопатка во еден уред.

Антонов Вадим, Регион Перм

Сакаме да забележиме професионализам и да му се заблагодариме на персоналот на MiniPress, а особено Роман за нивната помош во изборот на лабораториски миксер во прав.

Анатолија В.Т..ДОО Био исцелителРегион Омск

Се свртев кон изборот на опрема за мешање прав, сè беше избрано во согласност со регулаторните документи, цената е многу помала од лабораториски миксер од конкурентите.

МаксимРегионот Псков

Темелното мешање на прашоци е многу важно во производството на таблети. Нарачавме лабораториски миксер овде. При купувањето се појавија голем број проблеми, но решението беше пронајдено многу брзо. Тука работат само професионалци.

Олга, Технолог, Псков

Менаџерот помогна при пребарувањето, а овој лабораториски миксер беше само божји датум за нашата лабораторија. Нема поплаки за работата. Изненадување со неговите можности.

Токарска. В.В.., Инженер, Сочи

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  лабораториски миксер за мешање прашоци ita-07.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: