Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Детектори за детекција на тежината на лековите / Електронска пакета за детектор на тежина на транспортер DK-05

Електронска пакета за детектор на тежина на транспортер DK-05

345

921192
 • Опрема за контрола на тежината на стоките на подвижниот појас
 • Опрема за контрола на тежината на стоките на подвижниот појас
 • Опрема за контрола на тежината на стоките на подвижниот појас
 • Опрема за контрола на тежината на стоките на подвижниот појас
 • Опрема за контрола на тежината на стоките на подвижниот појас
 • Опрема за контрола на тежината на стоките на подвижниот појас
 • Опрема за контрола на тежината на стоките на подвижниот појас
 • Опрема за контрола на тежината на стоките на подвижниот појас

Популарни пребарувања

триесет%

Каде е профитабилно да се купат електронски ваги?

триесет%

Нови начини за контрола на тежината во индустријата во Русија

27%

Детален опис на процесот на мерење на производот

13%

Прегледи од вистински луѓе за работата на детекторот за тежина

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Детектори за детекција на тежината на лековите / Електронска пакета за детектор на тежина на транспортер DK-05

Електронска пакета за детектор на тежина на транспортер DK-05

Висок прецизен електронски детектор со голема брзина за контрола на тежината, што се користи за фармацевтски, козметички и медицински производи во картонска амбалажа. Брзина на тестирање 50-160 пакувања во минута. Грешката е 1 грам. Контрола на тежината од 5 до 1000 грама. Користена единица за мерење тежина во Германија. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен механички дизајн. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машина за контрола на телесната тежина. Пред испорака, машините за проверка на тежината се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 20.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Откривач на тежина на транспортерот ДК-05

 • Означено како: Каталог на опрема Транспортер Собраниска линија Лабораториски биланс Транспортирани скали Опрема за пакување Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Каде е профитабилно да се купат електронски ваги?

триесет%

Нови начини за контрола на тежината во индустријата во Русија

27%

Детален опис на процесот на мерење на производот

13%

Прегледи од вистински луѓе за работата на детекторот за тежина

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА КОНТРОЛА ЗА ПРОИЗВОДИТЕ НА ПРЕДМЕТИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на контрола на телесната тежина на производите, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме машини кои ја контролираат тежината во транспортерите на машини за пакување што им ги овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за тежински транспортери.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Ослободувањето на детектори за тежина е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Производителот исто така може да понуди модел на автоматски детектори за тежина врз основа на целите и целите на клиентот. Willе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за мерење. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Електронски детектор на транспортер со тежина на пакетот "DK-05"
Вага: скали со голема прецизност произведени од HBM Германија
Материјали: SUS304 не'рѓосувачки челик
Опсег на контрола на телесната тежина: 5-1000 грама
Минимална скала: 0,1 грама
Брзина на инспекција: 60-150 пакувања во минута
Точност на точност: ± 1 грам
Димензии на зоната на тежина: должина 400мм, ширина 250мм
Висина на транспортерот од подот: 750 ± 50 мм
Брзина на лентата за пренесување: 60-80 метри во минута
Насока на лента: лево надесно
Убивање: пневматски клип
Напојување: 220V, 200W, 50Hz
Тежина: 120 кг
Тежина на испорака: 150 кг

Совети за нашите клиенти

Може да се интегрира во сите линии на производство и пакување. Готовиот производ во форма на кутии или пакување долж транспортерот влегува во зоната за контрола на тежината. Компјутерот ја контролира инсталираната категорија на тежина. Сите пакувања со мала тежина или прекумерна тежина се судираат во садот за одбивање. Судирот се јавува со пневматски туркач. Висока продуктивност, висока точност на мерење. Опремата и материјалите што се користат во производството на не'рѓосувачки челик и легури со легури на високо ниво ги исполнуваат барањата за производство на ГМП.

Прегледи на клиенти (6)

Нашиот клиент постави строги услови, така што испорачаната стока (лекови во капсули, спакувани во плускавци и картонска кутија) има иста тежина. Интегриравме детектор за тежина во нашата линија, по машината за картони. Сега сме убедени дека тежината на стоката без отстапувања во тежината.

Евгениј Валеревич, Москва

Многу голема брзина за одредување на тежината и моменталното работење на пневматскиот туркач, што ја затропува кутијата со отстапување на тежината на страната. Работи беспрекорно. Компјутерска контрола на брзината, тежината, границата на девијација на тежината.

НиколајСамара

Благодарност до компанијата за сите барања направени од електронскиот детектор. Сè дојде во совршена состојба.

Грачев Х.Ф.., Фармацерк Продукција ДООКабаровск

Сакаме да и се заблагодариме на компанијата за снабдувањето со детекторот. Оваа опрема е произведена на многу високо техничко ниво. Од неговото воведување во производството, не се појавија никакви проблеми.

Јакушева Светлана, Менаџер за производствоРегион Самара

Во секоја фармаколошка индустрија, контролата на производот е важна. И контролата на тежината е многу важна. Затоа, јас бев во можност да направам без електронски детектор за контрола на тежината во нашето производство. По препорака на менаџерот, тие го набавија моделот ДК-05. Задоволни од купувањето. Благодарност до компанијата за вашата соработка.

Евгениј Рјабушкин, Кострома

Се покажа дека е прилично слаб за нашето производство. Неколку пакети се проверуваат во минута. Набавивме помоќен електронски транспортер за тежината на пакетот, за да го замениме ова. Благодарност до компанијата за нивната помош при купување.

Сергеј Миронов, Инженер, Асино

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  електронски детектор за тежина во пакетот dk-05 за пакување.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: