Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Загрева миксери со течности / Лабораториски загреан миксер за течности МТ-50

Лабораториски загреан миксер за течности МТ-50

371

921454
 • Машина за греење со микробранови течности со вграден магнетски миксер
 • Машина за греење со микробранови течности со вграден магнетски миксер
 • Машина за греење со микробранови течности со вграден магнетски миксер
 • Машина за греење со микробранови течности со вграден магнетски миксер
 • Машина за греење со микробранови течности со вграден магнетски миксер
 • Машина за греење со микробранови течности со вграден магнетски миксер
 • Машина за греење со микробранови течности со вграден магнетски миксер
 • Машина за греење со микробранови течности со вграден магнетски миксер
 • Машина за греење со микробранови течности со вграден магнетски миксер
 • Машина за греење со микробранови течности со вграден магнетски миксер
 • Машина за греење со микробранови течности со вграден магнетски миксер
 • Машина за греење со микробранови течности со вграден магнетски миксер

Популарни пребарувања

триесет%

Најдете инструкции за органска синтеза

триесет%

Како да изберете опрема за течности за греење?

триесет%

Совети за технологија за собирање на кондензат

десет%

Упатства за употреба лабораториски миксер

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Загрева миксери со течности / Лабораториски загреан миксер за течности МТ-50

Лабораториски загреан миксер за течности МТ-50

Единствена лабораториска машина за клупи, комбинирајќи програмабибилно микробраносно загревање на течност со вграден магнетски миксер. Брзината на мешање на течноста е прилагодлива. Стаклена колба за 2 литри. Може да се користи во лаборатории и во експериментална фармацевтска и прехранбена индустрија за органска синтеза, медицинска хемија, храна наука, карантин и епидемија превенција, воена хемија, молекуларна биологија, аналитичка хемија, неорганска хемија, нафтена хемикалија, наука за материјали, биологија, медицина. Температурата на загреаната течност се одржува автоматски. Тајмер за спиење. Направено од не'рѓосувачки челик.

Ние ви даваме детални упатства за поставување на овој модел на миксер за магнетна течност. Пред пратката, миксерите се тестираат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 11.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Лабораториски миксер за течности МТ-50

 • Означено како: Лабораториска опрема Течност за миксер Опрема од Кина Течно полнење Миксер Фармацевтски миксер Фармацевтска машина

Популарни пребарувања

триесет%

Најдете инструкции за органска синтеза

триесет%

Како да изберете опрема за течности за греење?

триесет%

Совети за технологија за собирање на кондензат

десет%

Упатства за употреба лабораториски миксер

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБРАЗОВАНИЕ НА ОРГАНСКАТА СИНТЕЗА ТЕХНОЛОГИЈА.
Ние обезбедиме литература за основите на органската синтеза на сите наши клиенти кои купиле опрема. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за дозирање.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА на ликвиди.
Имаме широк спектар на додатоци за мешање и загревање на течности со микробранови. На барање на клиентот, избираме модел за кој било волумен на колбата.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на магнетни мешалки со комплети магнетни топчиња и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на опрема со системи за собирање на кондензат за испарување на течност, што се исцеди назад во колбата купена во нашата компанија.

Спецификации

Лабораториски миксер на течности со греење „МТ-50“
Микробранова фреквенција: 2450 MHz
Напојување: 220V, 50 Hz
Микробранова моќност: 800 W прилагодлив дигитален дисплеј
Влезна моќност: 1200 W
Функција за стерилизација: има
Опсег на работна температура: 60 ​​~ 150
Работно време: може да се постави слободно
Температура: користејќи увезени мерења на температура преку Интернет,
Опсег на прилагодување на температурата: 0 ~ 300, точност за мерење на температурата: ± 0,2
Точност на контрола на температурата: ± 1 за да се обезбеди точноста на експерименталните индикатори.
Начин на ладење: Ладење на воздухот
Трансформација на ладење: ладење на воздухот
Реакција на микробранова комора: голем внатрешен резервоар од не'рѓосувачки челик со отпорност на корозија, отпорност на висока температура, убав изглед, со прозорец за визуелно набудување.
Течни контејнери: 2000 ml стаклена кружна колба, со полипропилен материјал, со стаклен кондензатор
Течен миксер: магнетски мешалка со две комплети магнетни топки
Исцедок во микробранова печка: Микробранова задача спречува истекување на микробранова радијација преку отворена врата, сигурна технологија.
Контролни режими: копче за контрола, дигитален дисплеј, повеќе интуитивни индикации, лесно да се заврши операцијата.
Испуштање од микробранови: во согласност со стандардот (GB10436-2008).
Севкупни димензии: 260мм х 420мм х 700мм
Тежина на опремата: 60 ​​кг
Тежина на испорака: 80 кг

Совети за нашите клиенти

Се применува за органска синтеза, медицинска хемија, наука за храна, карантин и превенција од епидемија, воена хемија, молекуларна биологија, аналитичка хемија, неорганска хемија, нафтена хемикалија, наука за материјали, биологија, медицина. Микробранова печка со инструменти за тестирање е од големо практично значење во овие области, преку ефектот на енталпија и ентропија, ефектот на индуцирани хемиски реакции и физичкиот процес, реакцијата забрзува неколку пати или дури илјада пати побрзо од традиционалните методи, подобрувањето на селективноста на реакцијата и излегувањето во исто време ќе го отежни или забави процесот на хемиски реакции лесно се спроведува со голема брзина. Лабораториската опрема на врвот е изработена од не'рѓосувачки челик за употреба во лаборатории на фармацевтски, козметички, прехранбени и хемиски индустрии. Загревањето на течноста го вршат микробранови. Интензитетот и постојаноста е поддржан од автоматизација. Внатре е инсталиран магнетски мешалка за мешање на течности. Вклучена е колба за 2 литри вода и систем за собирање на кондензат за течноста што испарува, што се исцеди назад во колбата. За да се заштити од ширење на штетно зрачење на бранови, во внатрешноста на опремата е заштитна мрежа што го штити персоналот. Кога вратата е итно отворена, се активира сензорот за исклучување на грејачот. Опремата е во комплет како што е прикажано во видеото.

Прегледи на клиенти (6)

Одличен модел кој произведува течност за греење со мешање. Не се пронајдени слични машини на пазарот.

Антон Игнатов, Саратов

Работиме лабораториски магнетски миксер загреан со микробранови за 2 литри. Програмабилните режими овозможуваат забрзување на индуцираната хемиска реакција. Нарачавме целосен комплет колби пред да купиме опрема.

Елена Золоторенко, Курск

Нарачав лабораториски миксер на загреани течности и не грешев. Со помош на консултант, го избравме вистинскиот вид опрема. Прими брзо. Откако беше пуштен во производство, сфатив дека лабораториски миксер ја зголемува брзината и квалитетот на производството. Дефинитивно ќе ги користам услугите на оваа компанија.

Ушаков Г.И.Кабаровск

Препорачуваме MiniPress како сигурна компанија за продажба на формациска опрема.

Машкова ВалеријаБела

Итно потребна опрема за производство на лекови. Лабораториски загреан миксер за течности - ги задоволува вашите потреби. Во процесот на употреба, ги идентификуваа главните проблеми што се среќаваат на работното место.

Инокенти Раулов, Тула

Се свртевме кон избор на опрема за производство на сирупи. Ние помогнавме да се избере вистинската опрема. Нема поплаки за работата на лабораторискиот миксер на загреани течности.

Екатерина Петрова, Менаџер, Москва

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  mt-50 лабораториски загреан миксер за течности

  Мои детали за контакт:


  Коментар: