Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Диспензери на клупи / Автоматско дигитално дистрибутер на течности LT-13

Автоматско дигитално дистрибутер на течности LT-13

426

922002 година
 • Опрема за полнење и флаширање на течности
 • Опрема за полнење и флаширање на течности
 • Опрема за полнење и флаширање на течности
 • Опрема за полнење и флаширање на течности
 • Опрема за полнење и флаширање на течности
 • Опрема за полнење и флаширање на течности
 • Опрема за полнење и флаширање на течности
 • Опрема за полнење и флаширање на течности
 • Опрема за полнење и флаширање на течности
 • Опрема за полнење и флаширање на течности
 • Опрема за полнење и флаширање на течности
 • Опрема за полнење и флаширање на течности
 • Опрема за полнење и флаширање на течности
 • Опрема за полнење и флаширање на течности
 • Опрема за полнење и флаширање на течности
 • Опрема за полнење и флаширање на течности

Популарни пребарувања

45%

Гарантен период за фармацевтска опрема

25%

Пронајдете продажба на течни диспензери со попуст

15%

Вистински реклами за продажба на пумпи за десктоп

15%

Упатства за употреба на машина за полнење шишиња

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Диспензери на клупи / Автоматско дигитално дистрибутер на течности LT-13

Автоматско дигитално дистрибутер на течности LT-13

Платформа за дигитални диспензери за работна површина за полнење на течности во ампули и ампули за фармацевтски, хемиски и производство на храна. Продуктивност 3 литри во минута. Дозирање од 5 ml до 3,5 литри. Тежина 5 кг. Овој модел користи електронска пумпа за мерење и контролен панел. Автоматско, економично и лесно ракување, машината се користи во медицинската, прехранбената и хемиската индустрија. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машина за полнење течности. Пред пратката, машината се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.500 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Дигитален диспензер за течност LT-13

 • Означено како: Каталог на опрема Линија на шишиња Машина за полнење Течност за миксер Диспензерот на пумпата Фармацевтска пумпа Опрема од Кина Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Фармацевтска машина

Популарни пребарувања

45%

Гарантен период за фармацевтска опрема

25%

Пронајдете продажба на течни диспензери со попуст

15%

Вистински реклами за продажба на пумпи за десктоп

15%

Упатства за употреба на машина за полнење шишиња

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИИ ЗА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на полнење и дозирање на течни производи, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕТУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОСМЕТИЧКИ ПРОДУКЦИИ.
Во Русија, ние исто така имаме автоматски и десктоп машини за полнење и полнење што ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за шише во шишиња и ампули.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на опрема за полнење и распрснување на течностите е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Производителот може да понуди и модели на автоматски машини за полнење гелови и течности, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за флаширање. Сервисен центар во Русија за земјите на ЗНД.

Спецификации

Автоматско дигитално дистрибутер на дигитални течности "LT-13"
Тип: Диспензер за пумпа
Тип на возење: Електричен
Продуктивност: 3,2 литри во минута
Работни режими: автоматски и рачни
Прилагодување на дозата: 5 до 3500 ml
Точност на полнење: ± 0,5%
Моќност: 30 W
Напојување: 220V, 50Hz
Вкусни димензии: 280мм x 250мм x 160мм
Тежина на машината: 6 кг
Тежина на испорака: 10 кг

Совети за нашите клиенти

Компактната автоматска машина го користи концептот на пумпата за менувачи како мерен уред за да ја пополни саканата доза на гелови или добротечности во ампули или ампули. Обемот, времето на пауза помеѓу полнењето може да го дизајнира операторот. Погодна заграда за прилагодување на висината на носот. Контрола на шишиња преку копче за нозе. Секое полнење може да се забрза или одложи. Управувањето се обезбедува со комбинирана конфигурација на тастатурата и LCD екранот. 20 различни податоци можат да се чуваат во меморија. Пумпата лесно се расклопува за чистење. Може да се прошири за употреба на подвижникот во линијата за полнење.

Прегледи на клиенти (6)

Голем број на програмибилни функции за контрола на дозата на течности и внесување во меморија на опрема. Разновиден во дозата, ги опфаќа сите наши потреби.

Јарослав, Москва

Лесно се расклопува, за одржување. Најдоброто средство за дистрибуција на течни производи со мала грешка на оние што беа пронајдени за парите.

Михаил Игнатиевич, Обнинск

Опремата е достојна за благодарност - дисплејот за дигитални пумпи на работната површина LT-13, што овозможува да се воспостави производство на каква било сложеност, висок квалитет по конкурентна цена.

Гушев Г.М..Калининград

Ми се допадна услугата и најважното ми беше многу правилно објаснето. Нема поплаки за пумпата за дигитален диспензетор на работната површина.

Носкова Марта, Дијаграф на СПСГрадот Новосибирск

Се скрши стариот диспендер за флуиди. Морав да нарачам нова. Менаџерот правилно ориентиран. Сега производството работи без прекини.

Инеса Федоровна Саи, ДОО „РатФарм“, Москва

Моделот за дигитални дистрибутер за течности lt-13 дојде до нашите специфики. Тоа беше купено по совет на менаџерот.

Анастасенко Р.Ф.., Технолог, Минусинск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматски дигитален диспендер за течности lt-13.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: