Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење во прав / Машина за дозирање прав и пополнување FP-70

Машина за дозирање прав и пополнување FP-70

401

921751
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав

Популарни пребарувања

32%

Упатства за употреба на распрскувачи во прав

31%

Прегледи од вистински луѓе за работата на пакувачот во прав

деветнаесет%

Прегледи од сопствениците на опрема за дозирање

18%

Каде е профитабилно да се купи опрема за полнење?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење во прав / Машина за дозирање прав и пополнување FP-70

Машина за дозирање прав и пополнување FP-70

Полу-автоматска машина за дозирање за хранење цврсти прав во пластични лименки со доза од 100 до 1000 грама. Тежина 300 кг. Се користи за храна, лекови, биолошки, хемиски и други индустрии каде е потребна доза на прашок материјали во шишиња со пеницилин. Прашоци: смоли, сол, фармацевтски суровини, млеко во прав, соја млеко, адитиви за храна, зачини, ветеринарни прав. Преносен, економичен и лесен за ракување, машината се користи во медицинската и прехранбената индустрија за дозирање на прав, во хемиската индустрија и други индустрии. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен механички дизајн. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на диспензерот. Пред испраќање, машините за дозирање во прав се тестираат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 13.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Прашок диспензерот FP-70

 • Означено како: Каталог на опрема Прашоци Плукање со шишиња Фармацевтска опрема Пакување Пакување во прав Опрема за полнење

Популарни пребарувања

32%

Упатства за употреба на распрскувачи во прав

31%

Прегледи од вистински луѓе за работата на пакувачот во прав

деветнаесет%

Прегледи од сопствениците на опрема за дозирање

18%

Каде е профитабилно да се купи опрема за полнење?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ за дозирање на моќност.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на дозирана амбалажа на прашоци во шишиња, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме големи дистрибутери во прав и таблети што ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за дозирано пакување на погони во шишиња.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на диспензери е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целокупната документација, добро организирана услуга за продажба на опрема по опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата на производителот може да понуди и други модели на пакувачи и диспензери за прав, засновани врз целите и целите на клиентот. Willе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за прашина за прашина. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Машина за дозирање и полнење во прав „FP-70“
Метод на мерење: Вибративна храна со завртки
Волумен на бункер во прав: 20 литри
Материјал за контакт во прав: SS 304L не'рѓосувачки челик
Контролен систем: LCD монитор
Опсег на мерење: од 100 грама до 1000 грама
Точност на дозирање: ± 2%
Продуктивност: 20-40 шишиња во минута
Моќност: 220V, 50Hz, 0,9 kW
Димензии со пакување: 920mm x 640mm x 1960mm
Тежина: 300 кг
Тежина на испорака: 380 кг

Совети за нашите клиенти

Вибрирачка машина со висока прецизност за полнење прашоци во мали дози во разни шишиња со тесен врат. При високи дози, потребен е диспендер во прав за завртки за споделување на машината за полнење за автоматско хранење. При нарачката, мора да ја наведете висината на шишето и внатрешниот дијаметар на вратот на шишето. Направено од не'рѓосувачки челик. Опремата е калибрирана заедно со скали со голема прецизност за да се програмира брзината на вртење на завртките. Флуидноста на прав се пренесува преку употреба на вибрациона активност во бункерот. За погодност, има погон за нозе за да се вклучи порција делови. Операторот рачно вметнува празни ампули под распрскувачот. Опремата е компактна по големина и мала тежина.

Прегледи на клиенти (6)

За поголема погодност, препорачуваме да набавите транспортер во прав за хранење суровини до бункер на диспензерот. Истурањето рачно е многу неповолно.

 Константин, Чебоксари

Опрема за индивидуално дозирање и пакување на порции прашоци во пакет.

Вјачеслав Петрович, Уфа

Со ниска цена, многу добра опрема е полуавтоматска машина за дозирање, чија брзина и квалитет овозможи да се воспостави висококвалитетно производство.

Ларијова Г.Ч..Брјанск

Бев многу задоволен што компанијата MiniPress одржува постојан резервен резервни делови за својата опрема, носи гаранции за гаранција и обезбедува квалитетна услуга. Бидејќи по проблемите со машината за дозирање, тие брзо ги заменија искршените делови.

Вјачеслав Менаџер за набавки Хербалифес ДООРегион Белгород

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за дозирање и пакување прашоци. Minipress ни помогна во потрагата. Предложени неколку опции. Од кои го избравме ФП-70. Не беа откриени недостатоци за време на работата со машината за дозирање. Благодарам за помошта.

Анџелина, Технолог, Салехард

Една година подоцна, машината за издавање и полнење прав, се докажа во производството. Подобро уште не е исполнето. Благодарност до Minipress што ми помогна да одбереш добра и квалитетна опрема.

Иван Троеколски, Псков

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за дозирање и полнење во прав fp-70.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: