Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Машини за печатење на рок на траење и броеви на серии / Десктоп печатач за втиснување на рок на траење на картон KP-38

Десктоп печатач за втиснување на рок на траење на картон KP-38

427

922019 година
 • Опрема за обележување на датумот на истекување на пакувањето и број на серии
 • Опрема за обележување на датумот на истекување на пакувањето и број на серии
 • Опрема за обележување на датумот на истекување на пакувањето и број на серии
 • Опрема за обележување на датумот на истекување на пакувањето и број на серии
 • Опрема за обележување на датумот на истекување на пакувањето и број на серии
 • Опрема за обележување на датумот на истекување на пакувањето и број на серии
 • Опрема за обележување на датумот на истекување на пакувањето и број на серии
 • Опрема за обележување на датумот на истекување на пакувањето и број на серии
 • Опрема за обележување на датумот на истекување на пакувањето и број на серии
 • Опрема за обележување на датумот на истекување на пакувањето и број на серии
 • Опрема за обележување на датумот на истекување на пакувањето и број на серии
 • Опрема за обележување на датумот на истекување на пакувањето и број на серии

Популарни пребарувања

50%

Прегледи од вистински луѓе за работата на фармацевтската опрема

20%

Нови начини на печат датуми на истекување во производствените капацитети во Русија

15%

Детален опис на втиснување процес на картон

15%

Производители и купувачи на метални букви

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Машини за печатење на рок на траење и броеви на серии / Десктоп печатач за втиснување на рок на траење на картон KP-38

Десктоп печатач за втиснување на рок на траење на картон KP-38

Десктоп машина за аплицирање на број на картонски број и датум на истекување. Тоа е полуавтоматска работна површина, која може да се искористи за да се запечатат датумите на производство и многу на картонски кутии. Тежина 30 кг. Печатете информации за какви било меки материјали за пакување со многу јасни одлики за печатење. Во режимот на работа, температурата може да се прилагоди за различни материјали. Машината се користи за печат на датумот на производство и рок на траење на производот. Автоматско, економично и лесно ракување, машината се користи во медицинската, прехранбената и хемиската индустрија. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние ви нудиме детални упатства за поставување на овој модел на истечен принтер. Пред пратката, машината се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 5.500 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Печатач за печатење датум на истекување KP-38

 • Означено како: Датотеки Каталог на опрема Етикетирање Опрема од Кина Рок на траење Печат на датум Фармацевтска опрема Машина за обележување Етикета

Популарни пребарувања

50%

Прегледи од вистински луѓе за работата на фармацевтската опрема

20%

Нови начини на печат датуми на истекување во производствените капацитети во Русија

15%

Детален опис на втиснување процес на картон

15%

Производители и купувачи на метални букви

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУКА ЗА ДАТЕЕ И ПЕРИОД.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на етикетирање на амбалажа за храна и фармацевтски производи, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕТУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОСМЕТИЧКИ ПРОДУКЦИИ.
Во Русија, ние исто така имаме автоматски и машини за датира амбалажа за пакувања кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за печатење и печење на датумот на прашањето.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на опрема за топло печатење на меки материјали за пакување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди автоматски модели на датум и нумерирање, врз основа на целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржувањето и поправката на која било опрема за датумите на печат. Сервисен центар во Русија за земјите на ЗНД.

Спецификации

Десктоп печатач за печат на датумот на истекување на картонот „КП-38“
Брзина на печатење: 0-300 кутии во минута
Дебелина на картон: 0,05 - 3,0 мм
Големина на картон: (должина) 60-320 мм, (ширина) 25-280 мм
Големина на буквата: (форма R) 2, 2,5, 3 мм, (Т форма) 2, 2,5 мм
Мастило: гумен валјак за мастило, течно мастило за брзо сушење
Напон: 220V, 50Hz
Моќност: 170 W
Големина на машината: 430mm x 440mm x 298mm
Тежина на машината: 30 кг
Тежина на испорака: 50 кг

Совети за нашите клиенти

Кутии од картони во преклопената состојба се ставаат во пакет во машината. Позицијата на печатачот е прилагодена за печатење на вистинското место на кутијата. Следно, машината самостојно ги собира кутиите едно по едно и се печати на вистинското место. Машината има бројач за печатени кутии. За замена на текстот, се користат заменливи букви. Комплетот доаѓа со пластична кутија со букви за пишување, од кои можете да комбинирате било какви дигитални и комбинации на текст. Исто така под нарачка произведуваме и продаваме букви според дизајнот на клиентите. Погоден десктоп модел со педала за контрола на стапалото.

Прегледи на клиенти (6)

Печатот на датумот на картон е со висок квалитет, стапката на добиточна храна на кутиите е многу висока. Вметнување кутии од пакувања во машината и автоматско ракување.

Виктор Каyужни, Тајмен

Ние користиме таков модел во нашите неколку продукции, можете лесно да го конфигурирате да го победи датумот на вистинското место на картон.

Екатерина Гореликова, Ориол

Сакам да ги споделам моите впечатоци за новата работна машина КП-38, која беше избрана според спецификите на моето производство. MiniPress ја заврши нарачката на време. Ефтин Со проширувањето на производството, дефинитивно ќе купам друг автомобил.

Григол АлексејГрад Горно-Алтај

Импресивен избор. Менаџерот ги постави вистинските прашања за изборот на машини за примена на серискиот број и датумот на истекување на картонската амбалажа, брзо издвои сè. Немаше изненадувања по нарачката. Прилично брзо доставено, на време.

Петухова О.О., Пенто Хем ДООКазан 

Задоволен од изборот на печатач за работна површина за втиснување на датумите на истекување на картон. Ние сè уште ќе соработуваме со компанијата. Благодарам!

Регрути Георги Вадимович, Уфа

Имаше проблем при пронаоѓање на печатач за втиснување на датумите на истекување на картон. Контактираше со компанијата минијапрес. Помогна при пребарување и селекција. Благодарам!

Немонов Јури Владиславич, Инженер за процеси, Курск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  десктоп печатач за печат на датумот на истекување на картонот kp-38.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: