Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Машини за растителна инфузија / Пластична машина за полнење ББ-152

Пластична машина за полнење ББ-152

417

921910
 • Машина за полнење и пакување со билки
 • Машина за полнење и пакување со билки
 • Машина за полнење и пакување со билки
 • Машина за полнење и пакување со билки

Популарни пребарувања

25%

Каде е профитабилно да се купи линија за флаширање?

25%

Производители и купувачи на опрема за флаширање

25%

Поставување машина за пакување во производство

25%

Пронајдете упатства за пополнување течности

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Машини за растителна инфузија / Пластична машина за полнење ББ-152

Пластична машина за полнење ББ-152

Компактна машина за полнење течности во мека пластична кеса. Се користи за флаширање на топла лушпа на лековити билки. Машината формира кесички од валана пластика. Две течни резервоари се обезбедени за контролирано и програмирано греење. Дозите на течностите се прилагодливи. Продуктивност 480 ампули на час. Тежина 110 кг. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик. Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за флаширање и затворање. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Willе помогнеме при набавка на ролни материјали за пакување. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Цена: 9000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за полнење торби BB-152

 • Означено како: Каталог на опрема Линија на шишиња Течност за миксер Опрема од Кина Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Каде е профитабилно да се купи линија за флаширање?

25%

Производители и купувачи на опрема за флаширање

25%

Поставување машина за пакување во производство

25%

Пронајдете упатства за пополнување течности

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА РАБОТА СО РАБОТНИ машини.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основните течности за флаширање. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во продажба на користена опрема за полнење течности.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ќе избереме модел за полнење и затрупување, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање шишиња, опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење течности, рачни машини за полнење на работната површина и снабдување резервни делови за опрема за полнење и зачувување купена во нашата компанија.

Спецификации

Машина за полнење течности во пластична амбалажа „ББ-152“
Број на контејнери: 2 на 20 литри течност
Продуктивност: 8 пакети во минута
Максимални големини на пакетот: 155x100 mm
Волумен на дозирање: 50-210 ml
Напојување: 220V, 50 Hz
Теновска моќност: 2 парчиња на 2,0 kW
Вкупна моќност: 4,8 kW
Севкупни димензии: 1050mm x 650mm x 1220mm
Тежина: 110 кг
Тежина на испорака: 190 кг

Совети за нашите клиенти

Машина со два контејнери, наменета за пополнување меки пластични кеси со разни течности, вклучувајќи лековити тинктури, лушпа од билки и лековити чај, масла. Машината има два грејни елементи и систем за одржување на температурата на течноста за греење. За филтрирање на течноста се предвидени две кесички од најлон мрежа. Машината формира пакети од две ролни мека пластика. На барање на клиентот, можеме да направиме која било големина на пакетот да не надминува 155x100 mm. Машината обезбедува висококвалитетно запечатување на пакетот. Заедно со оваа машина за флаширање, можеме да обезбедиме резервоар за подготовка и инфузија на лушпи од лековити билки.

Прегледи на клиенти (6)

Постојат многу прилагодувања на режимите и температурите. Големината на торбата е формирана од шахтите, дизајнот и формата мора да се нарачаат однапред.

Игор Јосифович, Москва

Купив сличен автомобил, сè работи добро. Истурете тинктури на лековити билки топло.

Галина Кухаренко, Твер

Нарачавме машина за полнење течности во пластична амбалажа, индивидуален пристап, соодветни цени на опрема, цени под пазарот, квалификувани консултанти, јасни рокови! Со еден збор, тие не успеаја!

ИгнатКанти Меј

Им благодариме на MiniPress тимот за нивниот професионален пристап, навремена достава и помош при избор на опрема за полнење течно.

Марат Вашаров, Долготрајност-80 ДОО на научно-производствена компанијаРегионот Сахалин

Нашата компанија се занимава со лековити лушпи на органска основа. Според техничките карактеристики, машината за полнење течности ББ-152 ни пријде.

Рудолф Генадевич, ИП, Санкт Петербург

Купивме машина за полнење течности во пластична амбалажа, многу е лесно да се инсталира и користи. Задоволни од соработката. Orderе нарачаме повеќе.

Атанасиј Горин, Технолог, Колима

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за полнење на пластични шишиња bb-152.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: