Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Полуавтоматски машини за блистер / Полу-автоматска машина за блистер ITA-011

Полу-автоматска машина за блистер ITA-011

316

920901
 • Полу-автоматска машина за лабораториски блистер
 • Полу-автоматска машина за лабораториски блистер

Популарни пребарувања

триесет%

Кажете му на сигурен снабдувач на машини за блистер

25%

Како да организирате бизнис со амбалажа со блистер?

25%

Мешави фармацевтски производи

20%

Како да започнете бизнис со блистер?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Полуавтоматски машини за блистер / Полу-автоматска машина за блистер ITA-011

Полу-автоматска машина за блистер ITA-011

Десктоп блистер машина за полнење капсули или таблети со празно од плускавци. Стегач и заварувачка алуминиумска фолија. Со функција на полнење клетки автоматски. За употреба во лаборатории и експериментално производство на лекови. Производство Италија. Европска квалитетна изработка, нерѓосувачки челик AISI 316.

Ние нудиме детални упатства за поставување блистер машина. Пред пратката до клиентот, блистер машината се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за блистер ИТА-011

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Кажете му на сигурен снабдувач на машини за блистер

25%

Како да организирате бизнис со амбалажа со блистер?

25%

Мешави фармацевтски производи

20%

Како да започнете бизнис со блистер?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВУВАЕ НА БЛАТЕРСКА ТЕХНОЛОГИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на пакувањето во плускавци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема во блистер.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДСТВОТО на плускавци.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на блистер. На барање на клиентот, ќе избереме модел на опрема за блистер, опрема за пакување на капсули и таблети во плускавци, опрема за полнење и пакување за капсули со желатин во плускавци.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини за плускавци купени во нашата компанија.

Спецификации

Машина за блистер „ITA-011“
Опремата ви овозможува да запечатите плускавци со стандардни форми.
Употребените обрасци мора да бидат претходно нарачани со испраќање на дизајнот.
Машината е целосно изработена од не'рѓосувачки челик и алуминиум.
Тој е опремен со електронски контролер за температура што автоматски ја прилагодува температурата на фолијата.
Ви овозможува рачно да го прилагодите степенот на топлина на фазно заварување во зависност од употребената дебелина на материјалот.
Користете напон: 220V, 50-60 Hz
Користете напон: 24V AC
Потрошувачка на енергија: 300 W
Максимални перформанси
Блистер пакет:
1 блистер - 20 таблети
1 блистер - 15 капсули
Брзина на изведба: 2 плускавци во минута
Вкусни димензии: 480mm x 450mm x 550mm
Нето тежина: 30 кг
Тежина на испорака: 40 кг

Платните празнини може да се купат од нас.
Детални упатства за употреба на италијански и англиски јазик.

Совети за нашите клиенти

Полу-автоматска машина за блистер за инсталација на таблети. Пред употреба, клиентот може да нарача од нас алуминиумска матрица според неговиот дизајн и да добие празни места со празни плускавци. Рачно, неопходно е да ги поставите прачките на блистер во алуминиумска мувла, да ги пополните сите ќелии со таблети или капсули со употреба на механички уред кој ги дистрибуира таблетите или капсулите во ќелиите и покријте го со алуминиумска фолија на врвот. Поместете го алуминиумскиот калап навнатре, вклучете го контролорот за температура и поставете ја саканата температура за греење, а потоа рачно притиснете ја фолијата на ПВЦ со лост. По пауза, неопходно е да се отстрани алуминиумската форма и да се добие готовиот блистер.

Прегледи на клиенти (6)

Десктоп машина за пакување таблети и капсули во плускавци, што некогаш сме ги купиле. Препорачано.

Игор Петрович, Град Екатеринбург

Ние спакуваме 10 таблети во готови плускавци. Квалитетот на запечатување е одличен. Температурата на запечатување е прилагодлива.

Соколовски Т.Б.., Москва

При изборот на опрема за пополнување капсули, вашите консултанти ве советуваа да обрнете внимание на некои модели. Решивме да се советуваме и да ја користиме десктоп-машината ИТА-011 во нашата работа, бидејќи бевме задоволни од односот цена-квалитет.

Рибари РувенЧита

Навистина ми се допадна работата на менаџерот и специјалистот за инсталирање на фармацевтска опрема за полнење капсули и таблети во празни места. Повторно се свртуваме.

CJSC EcopolasЈужно-Сахалинска

За лабораториски услови, исклучително удобен модел на машина за блистер. Нарачавме 4 за мојата лабораторија. Нема поплаки за квалитетот на опремата.

Алексеј Крешитов, Директор, Чита

Задоволни од купувањето на оваа работна машина за блистер. Погодно за нашите специфики. Нема поплаки за работата.

Кирил, Тамбов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  полуавтоматска машина за блистер ita-011.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: