Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Сушести сушести сушеници / Лабораториски прав за сушење спреј ТМ-07

Лабораториски прав за сушење спреј ТМ-07

405

921798
 • Топлинска опрема за сушење на чувствителни материјали
 • Топлинска опрема за сушење на чувствителни материјали
 • Топлинска опрема за сушење на чувствителни материјали
 • Топлинска опрема за сушење на чувствителни материјали
 • Топлинска опрема за сушење на чувствителни материјали
 • Топлинска опрема за сушење на чувствителни материјали

Популарни пребарувања

триесет%

Прилагодување на сушење на спреј во производството

триесет%

Подготовка на фармацевтски прав

25%

Нови методи за сушење суспензии во Русија

15%

Детален опис на процесот на сушење на емулзија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Сушести сушести сушеници / Лабораториски прав за сушење спреј ТМ-07

Лабораториски прав за сушење спреј ТМ-07

Лабораториски фен за супер-спреј за употреба во универзитети, истражувачки институти, храна, фармацевтски, хемиски лаборатории за производство на ситни честички во прав од сите решенија, како што се емулзии и суспензии. Оваа опрема се користи за термичко сушење на чувствителни материјали: биолошки производи, биолошки пестициди, ензимски препарати. Бидејќи материјалот се испрска врз честички со големина на магла само на висока температура, само моментално загревање е да се задржат овие активни супстанции во сува состојба, притоа да се одржуваат. Активната состојка не е уништена. Тежината е 70 кг. Во согласност со GMP SUS304 стандардите од не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување на сушење на спреј. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 9.700 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Фен за прскање ТМ-07

 • Означено како: Сушење на замрзнување Гранулација на прав Лабораториска опрема Сушење на замрзнување Прашоци Прашок за мешање Плукање со шишиња Фармацевтска опрема Пакување во прав

Популарни пребарувања

триесет%

Прилагодување на сушење на спреј во производството

триесет%

Подготовка на фармацевтски прав

25%

Нови методи за сушење суспензии во Русија

15%

Детален опис на процесот на сушење на емулзија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУВИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на течностите за сушење спреј. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за сушење.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА МОНИЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за сушење и мешање на прав. По барање на клиентот, ќе избереме модел на миксер, миксер во прав, гранулатори, вибрирачки екрани, опрема за полнење и пакување за прашоци.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на лабораториски и индустриски фен за спреј и сме ангажирани во снабдување на резервни делови за кој било модел на сушари купени во нашата компанија.

Спецификации

Лабораториско сушење спреј на прав „ТМ-07“
Температура на влезниот воздух: 30 ~ 400 ℃
Контрола на температурата на излезот: 30 ~ ~ 200
Испарување на вода: 1500 ml / час ~ 2000 ml / час
Стапка на испорака: 50 ~ 2200 ml / час (прилагодлив)
Начин на давање: прилагодување на перисталтичката пумпа
Проток на сув воздух: максимален проток на воздух 0-330 m3 / h
Максимален притисок на воздухот 686 Pa
Точност на контрола на температурата: 0,5
Просечно време на сушење: 0,8 ~ 1 секунда
Моќност на машината: 3,8 kW, 220V
Вкусни димензии: 1380mm x 770mm x 590mm
Тежина: 70 кг
Тежина на испорака: 80 кг

 

Совети за нашите клиенти

Сушење спреј со млазница направена од Европа, гарантира висока ефикасност во работата. Параметрите на екранот на допир на ЛЦД-екранот во боја ја контролираат температурата на влезот, температурата на излезот, брзината на перисталтика пумпа, протокот на воздух, фреквенцијата на иглата. Користејќи го средството за чистење на млазниците (преку иглата), кога млазницата ќе се блокира, автоматски ќе ја исчисти иглата, што може автоматски да се прилагоди. Заштита на исклучување: само исклучете го копчето за стоп, а машината, покрај вентилаторот, веднаш ќе престане да работи надвор, за да бидете сигурни дека опремата нема да се користи правилно (принудете го вентилаторот да се исклучи) и да предизвикате дел од изгорениците да се загреат. Систем за атомизација, сушење и собирање во прав со користење на транспарентно, висококвалитетно стакло отпорно на топлина, така што процесот на сушење се изведува во околина без загадување. Дијатомска структура на спреј за атомизација, машината е изработена од високо квалитетен не'рѓосувачки челик, компактен дизајн, без помошна опрема. Дизајн за контрола на температурата на сува употреба на PID технологија во реално време за контрола на температурата, така што точноста на температурата на зоната за контрола на температурата, точноста за контрола на температурата на греењето accuracy 1. За одржување на чистотата на примерокот опремена со влезен филтер. Волуменот на снабдување може да се прилагоди со снабдување на перисталтичка пумпа; минималниот волумен на примерокот е до 30 ml. Сув прав, нејзината големина на честички е повеќе униформа, повеќе од 95% сув прав во ист опсег на големина на честички. За вискозен материјал со помош на средство за чистење на млазницата (преку иглата), кога млазницата е блокирана, автоматски ќе ја исчисти фреквенцијата на иглата, ова може автоматски да се прилагоди.

Прегледи на клиенти (6)

Оваа опција за лабораториско сушење спреј е најсоодветно решение за нас. Компактен и ефикасен во работата со нашиот материјал.

Каират Набиулин, Казан

Оптимална комбинација на цена и перформанси. Европските колеги се скапи.

Виктор Егоров, Томск

Нарачавме сушење спреј на прашоци, индивидуален пристап, соодветни цени на опрема, цени под пазарот, квалификувани консултанти, јасни рокови! Со еден збор, тие не успеаја!

ВикторСамс-Мед ДОО Саратов

За време на работата на лабораториското сушење прав, деловите се менуваа двапати, доколку компанијата не снабдуваше резервни делови, ќе морав да купам нов уред. Сакам да кажам дека компанијата, за разлика од опремата не успева.

Генадиј Загорски, ИнженерИжевск

Лабораториско сушење спреј на прашоците беше неопходно за производство. Моделот за сушење tm-07 е достојна опција за нашите потреби. Менаџерот помогна при претресот. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Задоволни од соработката.

Анастасија Кулибина, Саратов

Нарачавме лабораториско сушење спреј на прашоците. Погодно за нашата лабораторија. Сите технички карактеристики наведени во описот целосно се потврдуваат во работата. Ви благодариме за брзото одобрување.

Кртов А.П..Директор, Курск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  лабораториско сушење спреј на прашоци tm-07.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: