Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за формирање и полнење на пластични ампули / Машина за полнење и запечатување пластични ампули DG-18

Машина за полнење и запечатување пластични ампули DG-18

438

922127
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули
 • Опрема за полнење на фармацевтски и прехранбени производи во ампули

Популарни пребарувања

25%

Како да изберете опрема за полнење и запечатување ампули?

25%

Совети за шишиња во шишиња

триесет%

Поставување машина за флаширање во производство

20%

Фармацевтска опрема за полнење

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за формирање и полнење на пластични ампули / Машина за полнење и запечатување пластични ампули DG-18

Машина за полнење и запечатување пластични ампули DG-18

Компактна автоматска машина за групно формирање на пластични ампули од валан материјал од ПВЦ и ПЕ и дозирано полнење на течности во нив, проследено со запечатување. Продуктивност 6000 шишиња на час. Тежина 1000 кг. Се користи за полнење на лекови и прехранбени производи. Машината формира ампули од валаната пластика. Постои резервоар за складирање на течност, на барање на клиентот, се монтира контролирано и програмирано греење. Дозите на течностите се регулираат со перисталтични пумпи. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за полнење и запечатување. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Willе помогнеме при набавка на ролни материјали за пакување. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 36.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за полнење на пластични ампули DG-18

 • Означено како: Запечатување на ампула Каталог на опрема Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Како да изберете опрема за полнење и запечатување ампули?

25%

Совети за шишиња во шишиња

триесет%

Поставување машина за флаширање во производство

20%

Фармацевтска опрема за полнење

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО РЕШЕНИЧКИ МАШИНИ ВО пластични ампули.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основните течности за флаширање. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во продажба на користена опрема за полнење течности.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и опфаќање, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање на ампули и опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење течности, рачни машини за полнење на работната површина и снабдување резервни делови за опрема за полнење и зачувување купена во нашата компанија.

Спецификации

Машина за полнење и запечатување пластични ампули "ДГ-18"
Полнење: 2 перисталтични пумпи
Продуктивност: 5000-6000 ампули на час
Максимална длабочина на формирање: 12 мм
Фреквенција на сечење: 0-15 по операција
Материјали за пакување: ПВЦ / ПЕ (0,2-04) мм ширина 120 мм
Продуктивност: 2-25 ml во една операција
Напојување: 380V, 50Hz
Моќност: 3,5 kW
Севкупни димензии со пакување: 1900мм x 900мм х 1600мм
Тежина: 900 кг
Тежина на испорака: 1000 кг

Совети за нашите клиенти

Сите процеси се контролираат од компјутер. Прилагодување на брзината со ненамерна конверзија на фреквенција Автоматско обликување на пластични ампули, пополнување со течност, запечатување на рабовите, цртање со истиснување на бројот на серијата и датум на истекување, намалување на контурата, раздвојување во посебни ампули или групи од неколку парчиња. Интерфејсот човечко-компјутер го прави управувањето едноставно и едноставно. Главата за полнење не истекува, не формира пена и е заштитена од претекување. Сите компоненти се изработени од не'рѓосувачки челик и се во согласност со GMP стандардите. Повеќето пневматски компоненти се наоѓаат во внатрешноста на вентилот. Автоматско и механичко полнење, точна пресметка по програмибилни перисталтични пумпи.

Прегледи на клиенти (6)

Пред да купиме машина за обликување и да ја наполниме во пластични ампули, работевме со готови пластични шишиња. Имаше проблем со предперење. Сега самите ампули се формираат од валани стерилни материјали и веднаш се полнат со течност. Трошоците за потрошен материјал и транспортот се намалија.

Руслан ЛошевСтавропол

Една од предностите е можноста да се препечатуваат информации за боја за производот на ПВЦ или ПЕ, што ја елиминира потребата за етикетирање на етикетите на самите ампули. Одличен автомобил и можностите што ги нуди.

АјдарКазан

Специјалисти од „MiniPress“ воведоа машина за пакување и се консултираа со вработените во компанијата. Специјалистите на компанијата ги завршија сите задачи на квалитетно и навремено.

Игнатов Е.А., OJSC "Фармацевтски фабрички дожд"Елиста

Високата квалификација и компетентност на специјалистите на MiniPress ни овозможија навремено да ги решиме задачите. Ние сакаме да потенцираме сеопфатна сеопфатна студија за понудените услуги, компетентен дизајн и активна желба да ги решиме сите проблеми што се појавуваат. Исто така, сакаме да се заблагодариме на О за квалитетата опрема за пакување на пластични ампули.

Некрасова ЗА НАС.Јакутск

Потребна е машина за да се пополнат и запечатуваат пластичните ампули. Најскапата опција се наоѓа тука. Навистина уживав во соработката.

Борис Власов, Подолск

Имаше проблеми при стартување, но инженерите се справија со сè. И веќе околу еден месец, машината за полнење и запечатување пластични ампули работи правилно.

Атанасиј ПетровскиТехнолог, Перм

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за полнење и запечатување пластични ампули dg-18.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: