Се препорачува сигурна услуга

Картонска кутија Целофанатор FB-17

382

921563
 • Автоматска машина за завиткување со вообичаена целофан
 • Автоматска машина за завиткување со вообичаена целофан
 • Автоматска машина за завиткување со вообичаена целофан
 • Автоматска машина за завиткување со вообичаена целофан
 • Автоматска машина за завиткување со вообичаена целофан
 • Автоматска машина за завиткување со вообичаена целофан
 • Автоматска машина за завиткување со вообичаена целофан
 • Автоматска машина за завиткување со вообичаена целофан

Популарни пребарувања

25%

Производители и купувачи на целофан

25%

Како да изберете опрема за филм за завиткување?

26%

Купете картонски кутии на големо од производителот

24%

Прилагодување на машини за пакување во производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Картонска кутија Целофанатор FB-17

Автоматска машина за индивидуално завиткување на целофан картонски кутии со лекови и козметички производи. Просечната продуктивност е 60-120 кутии во минута. Автоматски кутии за напојување. Погоден за употреба во фармацевтската индустрија за пакување на целофан на таблети и капсули со желатин. Тежина 500 кг. Максимална автоматизација на сите процеси. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за пакување. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 30 000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматски целофанхатор FB-17

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

25%

Производители и купувачи на целофан

25%

Како да изберете опрема за филм за завиткување?

26%

Купете картонски кутии на големо од производителот

24%

Прилагодување на машини за пакување во производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО КЕЛОФАНАТОРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на таблети за пакување и капсули со желатин во картонски кутии, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО ОД МАШИНИ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЕ
Ние ќе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување кутии во филм за целофан. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние работиме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за целофан и снабдуваме резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматски целофангатор на картонски кутии „ФБ-17“
Брзина на пакување: 60-120 кутии во минута
Големини на кутии: 38-110 mm x 15-120 mm x 5-40 mm
Потрошувачка на енергија: 3,0 kW
Карактеристики на целофан: билатерални заварени филмови BOPP, PVC и PVDC.
Различна чувствителност на притисок при лепење и истегнување
Дебелина на филмот: 0,018-0,03 мм
Ширина на ролна со големина на пакување на производот
Hotешка стап: 110 ℃ -160
Внатрешен дијаметар на превртување на ротација: φ76 мм
Вклучете го надворешниот дијаметар: ≤ φ320 mm
Густина на картон: 250-350 грама / м2
Потрошувачка на воздух: 0,5-1,5 литри / мин
Компримиран воздушен притисок: 0,4-0,8 mpa
Ниво на бучава: ≤65dB
Напојување: 220V, 50 Hz
Вкусни димензии: 1500мм х 700мм х 1700мм
Големина на транспортерот: 1000mm x 150mm x 1100mm
Тежина: 500 кг
Тежина на испорака: 600 кг

Совети за нашите клиенти

Операторот ја прилагодува опремата во големината на картонска кутија. Кутиите се рачно натоварени во касетата од каде што влегуваат во системот за движење. Материјалот за пакување од ролна автоматски се внесува во областа за завиткување. Сите операции се изведуваат со голема брзина целосно автоматски. На излезот, клиентот добива завиткана кутија, која термички се загрева и цврсто се притиска на сите страни од кутијата. Постапка за нарачка на опрема: клиентот ја испраќа до нашата канцеларија точните севкупни димензии на картонските кутии или ги означува големините на неколку типови кутии. Овие големини ги испраќаме до производителот со цел да ја провериме можноста за користење опрема за овие типови кутии. Ако одговорот е да, ние ја прифаќаме наредбата за работа. .Е треба да испратите 300-400 кутии со ваша големина во фабриката за дебагирање. Кога опремата е подготвена, производителот испраќа видео за процесот на тестирање на вашата машина. Имаме упатства на руски јазик за оваа машина.

Прегледи на клиенти (6)

Започнавме со работа на полуавтоматски целофонски машини, но со текот на времето се бараше поголема брзина. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Сергеј Николаенко, Тајмен

Ние произведуваме производи во картонски кутии, почнавме да ја користиме оваа машина. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Долго време експериментално го избравме за себе оптималниот материјал за нашата форма и големина на кутијата. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Антон ЗаикинЈарослав

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив картонски кутии ФБ-17 целофан. Бев задоволен.

Кузмин П.G., Калуга

Сакам да кажам дека FB-17 картонска кутија целофан обезбедена од вас се покажа како сигурна и лесна за употреба во овој процес. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Никита Николаевич, Пенза

Итно се потребни кутии за целофан картони. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Богдан СтепановСпецијалист за набавки, Можаиск

Отвори ново производство. На работилницата за пакување и беше потребна кутија за картофан. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Антон Лебедев, УАБ БИОКАД ФАРМ, Воронежскиот регион

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  кутии за целофан картони fb-17.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: