Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / ДВЕINGЕЕ НА КУЕРИ И ДРУГИ / Атомизери / Школка за атомизатор на распрскувач за раце за таблети WS-01

Школка за атомизатор на распрскувач за раце за таблети WS-01

413

921873
 • Спреј пиштол со компресор за миење на воздухот и обложување
 • Спреј пиштол со компресор за миење на воздухот и обложување
 • Спреј пиштол со компресор за миење на воздухот и обложување
 • Спреј пиштол со компресор за миење на воздухот и обложување
 • Спреј пиштол со компресор за миење на воздухот и обложување
 • Спреј пиштол со компресор за миење на воздухот и обложување

Популарни пребарувања

триесет%

Кажете на сигурен снабдувач на пиштоли за прскање

триесет%

Гаранција за спреј

20%

Упатства за употреба на млазницата

20%

Бизнис со таблети со школки во Русија и ЗНД

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / ДВЕINGЕЕ НА КУЕРИ И ДРУГИ / Атомизери / Школка за атомизатор на распрскувач за раце за таблети WS-01

Школка за атомизатор на распрскувач за раце за таблети WS-01

Рачен пиштол за прскање за прскање на супстанциите што ја формираат лушпата на таблети, драгети и ореви. Се користи во комбинација со котли за панирање. Обезбедува униформа и економична администрација на таблети во боја. Тежината е 8 кг. Погоден за употреба во лабораториски услови и мало производство на таблети и дражеи. Направено од материјали според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за обложување на таблети од таблети. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 1.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Рачен пиштол за прскање WS-01

 • Означено како: Грав од желе Панирање Машини за панирање Патен котел Каталог на опрема Опрема од Кина Апчиња Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Кажете на сигурен снабдувач на пиштоли за прскање

триесет%

Гаранција за спреј

20%

Упатства за употреба на млазницата

20%

Бизнис со таблети со школки во Русија и ЗНД

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ПРИМЕНА НА ШЕЛЕ НА ТАБЕЛИТЕ И JЕВИЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на обложување на таблетите и таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ДАРЕКИ.
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за производство на дражеи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на опрема за таблети за обложување и драгетски облоги, системи за прскање за таблети за премачкување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и рачни пиштоли за прскање за таблети за обложување и драгејски облоги. Ние сме ангажирани во снабдување на резервни делови за кој било модел на опрема за панирање купена во нашата компанија.

Спецификации

Рачен распрскувач за шишиња за прскање за таблети "WS-01"
Број на заменливи млазници: 3
Обем на капацитет: 150 ml
Должина на цревото: 3 метри
Напојување: 220V
Вкусни димензии: 300мм х 300мм х 400мм
Тежина: 8 кг
Тежина на испорака: 12 кг

Совети за нашите клиенти

Компактен компресор со систем на атомизатор за употреба во современи котли на пелети. Кога користите конвенционален рачен пиштол за прскање, не се појавува многу висококвалитетно прскање. При примена на одредени видови на материјали за обвивка, компактен компресор овозможува да се постигне помал дел од супстанцијата за обложување. Пиштолот за прскање е лесен за расклопување, има дополнителна млазница од месинг, што ви овозможува да го испрскате материјалот за обвивка во облак, или по струја. Предноста на компресорот е исто така што создава мал притисок и не ризикувате да ги испуштите таблетите. Многу е подобро и поевтино да се користи пиштол за прскање полн со котли за панирање отколку едноставно да се прелива течност во котелот, или да се користи рачен пиштол за прскање. Се препорачува компактен компресор за која било апликација за обложување на филм.

Прегледи на клиенти (6)

Овој пиштол за прскање се користи за четкање со воздух и млазниците ви овозможуваат да нанесете многу тенок слој на материјали за обложување на таблетите.

Георги Николаевич, Мурманск

Ние ги премачкуваме таблетите со различни форми преку ова шише за прскање. Препорачуваме да нанесете прелиминарен прв слој на буквар и застаклување со обоени соединенија на овој слој. Тогаш таблетите не се обојуваат и материјалот не се троши.

Сергеј Иванов, Краснојарск

Треба да се забележи пријатна брзина и квалитет на работа. Можеме да кажеме со сигурност дека опремата што ја купивме од вас, се докажа во пуштање во работа и работење, исто така е многу задоволна од присуството на 3 заменливи млазници за прскање.

Панов Е.И..Саратов

Компанијата MiniPress одржува постојан резервен резервни делови за својата опрема, носи гаранција и обезбедува квалитетна услуга. Бидејќи по проблемите со рачниот пиштол за прскање, тие брзо ги заменија искршените делови. Сето ова не можеше да не задоволи нас.

Рибари Ростислав Менаџер за локални набавкиТамбовскиот регион

Рачен распрскувач-пиштол од школка за таблети беше купен комплетен со тава за обложување. Нема поплаки за работа. Одличен каталог и цени на компанијата.

Константин, ДОО „Фармскетр“, Калуга

Купивме заедно со котел за панирање, но шест месеци подоцна се расипа мануелниот пиштол за прскање на таблетата. Морав да купам нов. Ви благодариме за брза испорака.

Николај, Батајск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  рачен таблет распрскувач за шишиња со распрскувач ws-01.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: