Се препорачува сигурна услуга

Автор за полирање на капсули со гел HS-10

382

921569
 • Опрема за полирање и отстранување на прашина од капсули со тврд желатин
 • Опрема за полирање и отстранување на прашина од капсули со тврд желатин
 • Опрема за полирање и отстранување на прашина од капсули со тврд желатин
 • Опрема за полирање и отстранување на прашина од капсули со тврд желатин
 • Опрема за полирање и отстранување на прашина од капсули со тврд желатин
 • Опрема за полирање и отстранување на прашина од капсули со тврд желатин
 • Опрема за полирање и отстранување на прашина од капсули со тврд желатин
 • Опрема за полирање и отстранување на прашина од капсули со тврд желатин
 • Опрема за полирање и отстранување на прашина од капсули со тврд желатин
 • Опрема за полирање и отстранување на прашина од капсули со тврд желатин
 • Опрема за полирање и отстранување на прашина од капсули со тврд желатин
 • Опрема за полирање и отстранување на прашина од капсули со тврд желатин

Популарни пребарувања

26%

Купете тврди желатински капсули од производителот на големо

24%

Полирање на капсули во современ фармацевтски производство

26%

Погледнете видео со добар квалитет за капсули што не се применуваат

24%

Каде е профитабилно да се купат капсули во прав?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автор за полирање на капсули со гел HS-10

Автоматска опрема за полирање и отстранување на прашина од капсули со тврд желатин. Погодно е да се отстранат честичките во прав од капсулите откако ќе се наполнат со прав во капсулатори. За употреба во фармацевтското производство на капсули со желатин. Продуктивноста е до 2500 капсули во минута. Се користи за сите стандардни големини на желатински капсули 000,00,0,1,2,3,4,5. Максимална процесна автоматизација на процесите. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за полирање на капсули. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 9000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Полшер за капсула HS-10

 • Означено како: Екапсулација Екапсулација Капсули Собирач на прашина Капсула Прашина Опрема од Кина Полизер Производство на капсули Капсули со тврд желатин Фармацевтска машина Фармацевтска правосмукалка

Популарни пребарувања

26%

Купете тврди желатински капсули од производителот на големо

24%

Полирање на капсули во современ фармацевтски производство

26%

Погледнете видео со добар квалитет за капсули што не се применуваат

24%

Каде е профитабилно да се купат капсули во прав?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУКА ЗА ПОПОЛНУВА SЕ НА СОЛИДНИ КАПСУЛИ.
На сите наши клиенти кои ја купиле опремата, даваме литература за основите на капсулацијата на прашоци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на користена опрема за полнење капсули.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА КАПСУЛИ СО МОЕ.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на капсули со желатин. На барање на клиентот, ние ќе избереме капсула модел, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари со лого за капсула, опрема за полнење и пакување на тврди желатински капсули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски капсула машини, рачни капсулатори на маса и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за кој било модел на опрема за капсули купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматски полирач за капсули "HS-10"
Продуктивност: 2500 капсули во минута, на час (за таблети од 6 мм)
Напојување со напојување: V 220V 50 / 60Hz, или V 110V 60Hz, по барање на клиентот
Дијаметар на перфорирана цевка: 180 mm
Компресиран воздух: 0,1 m3 / min, 0,30 MPa
Брзина: 10-60 врт / мин
Севкупни димензии: 950mm x 600mm x 1100mm
Големина на пакет: 1000мм x 700мм x 1200мм
Тежина: 45 кг
Тежина на испорака: 65 кг

Совети за нашите клиенти

Компактна големина, убав изглед, прилагодлива висина и агли. Полирачот за капсули може да се поврзе со кој било вид машина за полнење на капсули. Навремено полирање на капсули за време на производството се спроведува за подобрување на квалитетот и ефикасноста на машините за капсули. Опремата може да биде околуопремено со сигурносен уред. Брзината на моторот се контролира со инверторот. Полирачот може да продолжи да работи долго време и може да издржи носивост. Може автоматски да сортира капсули со мала тежина, празно тело, старо железо и лабав дел за да го исполни GMP стандардот. Внатре во комората за полирање на лекот, се користи високо квалитетен не'рѓосувачки челик. Брзите фитинзи се исто така прилагодени за полесно отстранување на опрема и темелно чистење. За аксијалната оска, се користат четки за брзо исклучување и лого. Четката и лежиштата лесно можат да се отстранат. Косата за четки нема да испадне. Различни големини на четки можат да се менуваат за да се задоволат потребите на различни клиенти. Капсулите со тврд желатин со прав се вчитуваат во прозорецот за прием, брзината на вртење на пластичните четки и цилиндерот ја контролира операторот, капсулите почнуваат да се движат кон излезот, компримираниот воздух активно дува од прашината, а правосмукалката влече воздух и прашина преку перфорацијата. Меки влакна на лак за четка и извадете ги честичките од прашина од површината на капсулите. Препорачуваме да користите правосмукалки, да ги купите сами.

Прегледи на клиенти (6)

Во презентираната машина за полирање на тврди капсули со прав, ми се допадна мисловната структура на пластичната четка, која може брзо да се отстрани, измие и инсталира назад. Должината на влакната може да се прилагоди на барањата на клиентите.

Едвард, Град Краснодар

Постои дури и систем за одбивање на празни или полу капсули. Фантастична опрема. Купете ја само скапата верзија, бидејќи ефтините колеги се многу поедноставни и полоши.

Илја АнтоновичСанкт Петербург

Благодарност до компанијата за многу квалитетен полиратор за капсули со гел.

Питер Гулјаев, Калуга

Во процесот на заедничко работење, компанијата MiniPress ја потврди својата репутација како сигурен партнер - не само како снабдувач на автоматско полирање за капсули со желатин, туку и како компанија со високо квалификувани консултанти и други вработени.

Georgeорџ Молчанов, Москва

Стариот автомобил не е во ред. Решивме да нарачаме нов полирач за капсули. Немаше проблеми при стартување. Беше доставено брзо.

Григориј МихајловНабавка агент, Астрахан

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за полирање на капсули со желатин. Индивидуалниот пристап на менаџерот, ја реши задачата. Имаше мали проблеми при стартување. Но, сè беше решено брзо.

Алберт Козлов, град Ванев

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  hs-10 полирач за капсула со гел hs-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: