Се препорачува сигурна услуга

Анализатор на вискозност на желатин ND-02

332

921059
 • Опрема за тестирање на вискозност и флуидност на желатин
 • Опрема за тестирање на вискозност и флуидност на желатин

Популарни пребарувања

триесет%

Пронајдете попуст продажба на анализатор на вискозност

29%

Тековни реклами за продажба на вискозност анализатор

21%

Упатства за употреба на анализаторот на топење

20%

Сведоштва од реални луѓе за работата на анализаторот на топење

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Анализатор на вискозност на желатин ND-02

Анализатор на вискозност на желатин. Уредот ги следи сите операции на анализаторот за вискозност на желатин. Работи во режим на боја, резултатите се прикажани на панелот. Висока точност на температурата.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на анализатор на вискозност. Пред испорака, анализаторите се проверуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 4.300 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Анализатор за вискозност на желатин ND-02

 • Означено како: Анализатор на влага Анализатор на топење Анализатор на транспарентност Анализатор на распаѓање Анализатор на раствори Анализатор на композиција Анализатор на вискозност Аналитичка опрема Каталог на опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Пронајдете попуст продажба на анализатор на вискозност

29%

Тековни реклами за продажба на вискозност анализатор

21%

Упатства за употреба на анализаторот на топење

20%

Сведоштва од реални луѓе за работата на анализаторот на топење

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Анализатор на вискозност на желатин ND-02
Опсег на тест: (0-9,99) MPa / секунда
Точност на тестот: ± 0,2 MPa / s
Контрола на температурата: 60,0
Точност на контрола на температурата: ± 0,1
Точност на времето: ± 0,5 мин
Волумен: 100 ml
Точност на волумен: ± 0,5 ml
Пат: (152 ± 2) мм
Точност на времето: (0 ~ 999.9) сек
Моќност: 220V, 50Hz, 600W
Димензии: 400мм х 300мм х 450мм
Големина на пакет: 500мм х 375мм х 610мм
Тежина на испорака: 17 кг

Совети за нашите клиенти

Уредот ги следи сите операции на анализаторот за вискозност на желатин. Работи во режим на боја, резултатите се прикажани на панелот. Висока точност на температурата. Температурата се распределува рамномерно низ резервоарот за вода. Се користи точен фотоелектричен конвертор. Автоматско пресметување на времето и еластичноста. Автоматизација: авто-анализа, авто-дијагностицирање, авто-сигнал.

Прегледи на клиенти (6)

Ви овозможува да ги контролирате сите процеси на вискозност и вискозност на желатин. Задоволни од употребата.

Галина Зотова, Москва

Најдобриот лабораториски анализатор на клупата за автоматско пресметување на времето и еластичноста на вискозните и течните материјали според наше мислење.

Павел Генадевич, Тајмен

Два месеци по купувањето, анализаторот на вискозност периодично почна да прави многу гласен шум. Беше бучно како да се крши, после неколку минути, и ја повикав компанијата за да испратам специјалист. Неколку дена подоцна, пристигна специјалист и рече дека еден од деловите е вонреден. Компанијата брзо испрати резервен дел и го инсталира. После тоа, опремата работи како што треба.

Сисоева Божена, ДОО ТД ВИТУКТТериторија Краснадар

Изненаден од присуството на анализатор за вискозност на страницата, долго време не можев да го пронајдам овој модел. Многу голем список на опрема, препорачувам за запознавање.

Лазарев јас.Самара

Отворено е ново производство на таблети обложени со желатин. За ова, потребен е анализатор за вискозност на желатин. По совет на менаџерот нареди моделот hd-02. Благодарам Задоволни од купувањето.

Игнатенко Н.Ф.., Велики Устиг

Стариот анализатор не е во ред. Решивме да нарачаме нов анализатор за вискозност на желатин. Мини-печатот се покажа како одговорен снабдувач. Благодарам.

Николајченко Р.В.., Москва

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  анализатор за вискозност на желатин nd-02.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: