Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Индустриска опрема / Пополнувачи за напојување со шишиња за полнење / Машина за полнење на шишиња со транспортер SP-10

Машина за полнење на шишиња со транспортер SP-10

386

921605
 • Автоматска опрема за ориентирање на пластични шишиња
 • Автоматска опрема за ориентирање на пластични шишиња
 • Автоматска опрема за ориентирање на пластични шишиња
 • Автоматска опрема за ориентирање на пластични шишиња
 • Автоматска опрема за ориентирање на пластични шишиња
 • Автоматска опрема за ориентирање на пластични шишиња
 • Автоматска опрема за ориентирање на пластични шишиња
 • Автоматска опрема за ориентирање на пластични шишиња
 • Автоматска опрема за ориентирање на пластични шишиња
 • Автоматска опрема за ориентирање на пластични шишиња

Популарни пребарувања

25%

Купете готов бизнис за производство на пластични шишиња

25%

Купете пластични шишиња на големо од производителот

25%

Како да изберете опрема за ориентирање шишиња?

25%

Кажете му на сигурен снабдувач на линија за пополнување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Индустриска опрема / Пополнувачи за напојување со шишиња за полнење / Машина за полнење на шишиња со транспортер SP-10

Машина за полнење на шишиња со транспортер SP-10

Автоматска опрема за ориентирање на пластични шишиња, проследена со напојување или полнење на линиите на подвижниот појас. Автоматско хранење од бункерот за складирање во кое случајно се натоваруваат шишињата. Продуктивност 2000-3000 шишиња на час. Тежина 600 кг. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за ориентирање на шише. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Дополнително, потребен е компресор со компримиран воздух. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 12.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Пластичен фидер за шишиња СП-10

 • Означено како: Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Пластична кутија Плукање со шишиња Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење Вијали

Популарни пребарувања

25%

Купете готов бизнис за производство на пластични шишиња

25%

Купете пластични шишиња на големо од производителот

25%

Како да изберете опрема за ориентирање шишиња?

25%

Кажете му на сигурен снабдувач на линија за пополнување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА BOЕ СО МАШИНИ ЗА ILИВОТ И СЕЛЕЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ќе избереме модел за полнење и затрупување, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање шишиња, опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Уред за хранење пластични шишиња до подвижникот „SP-10“
Видови: кружни шишиња, рамни шишиња, квадратни шишиња.
Карактеристики: пластични шишиња од 50-500 ml
Продуктивност: 30-50 шишиња во минута
Производство на шише: ≥ 99%
Притисок на компримиран воздух: ≤ 0,4 ~ 0,6 MPa
Потрошувачка на воздух: 15 m3 на час
Напојување: 220V, 50Hz,
Моќност: 1,2kW
Ниво на бучава: ≤50dB
Севкупни димензии: 800мм 800мм х 800мм
Тежина: 600 кг
Тежина на испорака: 700 кг

Совети за нашите клиенти

Вртната табела храни празни пластични шишиња и ампули од парчето на подвижниот појас што ги преместува ампулите до единицата за полнење. Од бункерот за складирање, шишињата се напојуваат на ротирачка маса, каде што шишињата паѓаат во ќелиите и се преместуваат кон излезот, каде што се водени од дополнителниот подвижен лента во линијата за полнење или пакување. Ориентацијата на шишињата со грлото нагоре се изведува со дување на компримиран воздух преку млазницата. Ако шишето е свртено наопаку, тогаш поминувајќи под млазницата проток на компримиран воздух го исфрла шишето надвор од ќелијата. Шишињата и шишињата се влеваат на големо во корпа за складирање. Внатре е поставен пластичен диск со ќелии, се нарачува диск за секој дијаметар и висина на шишето.

Прегледи на клиенти (6)

Ги гумаме гума за џвакање автоматски во пластични шишиња. Претходно, операторот стави шишиња на транспортерот рачно, но одлучи да набави машина за ориентација. Работи едноставно и сигурно. Задоволен.

Владимир ИвановичСамара

Одлична дополнителна опрема во која било линија на полнење. Само за пластични шишиња. Исто така, неопходно е да имате компресор за компримиран воздух.

Федор АгаларовВолгоград

Навистина ми се допадна работата на менаџерот. Испорача сè навреме. Машината за добиточна храна е со одличен квалитет.

Алексеј Петровски, Уфа

Многу задоволен од услугата. Купивме машина за хранење шише за транспортерот; неколку делови неодамна не успеаја. Се обративме до компанијата за помош, по што брзо испорачавме резервни делови.

Сергеј Наумов, Махачкала 

Беше неопходно за производство на машина за хранење шишиња до транспортерот. Индивидуалниот пристап на менаџерот, ја реши задачата. Квалитетот на работа на овој модел е доста задоволен од нас. Благодарност до компанијата за нивната помош.

Валентин ПоповВизуелни аптека групи, град Абакан

Баравме машина за хранење шишиња за транспортерот, за производство. Менаџерот помогна при претресот. Опремата беше избрана за најефтина. Квалитетот е добар, препорачувам!

Иван, Барнаул

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за напојување шишиња и транспортер sp-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: