Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Емулгатори со голема брзина / Лабораториски крем за емулгатор ITA-10

Лабораториски крем за емулгатор ITA-10

314

920881
 • Емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика
 • Емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика
 • Емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика
 • Емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика
 • Емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика
 • Емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика
 • Емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика
 • Емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика
 • Емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика
 • Емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика
 • Емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика
 • Емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика
 • Емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика
 • Емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика
 • Емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика
 • Емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика

Популарни пребарувања

25%

Погледнете видео со добар квалитет за производство на креми

25%

Како да изберете опрема за производство на мази?

25%

Прегледи од реални луѓе за работата на емулгаторот

25%

Како да се инвестира во производство на емулзија?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Емулгатори со голема брзина / Лабораториски крем за емулгатор ITA-10

Лабораториски крем за емулгатор ITA-10

Единствен патентиран емулгатор за подготовка на фармацевтски и козметички мази и козметика. Се препорачува за употреба во лаборатории или експериментално производство при подготовка на емулзии. Производство Германија-Италија. Изработено од не'рѓосувачки челик AISI 316 според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување емулгатор. Пред да се испрати на клиентот, емулгаторот се тестира и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 5.200 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Лабораториски емулгатор ITA-10

 • Означено како: Дозирање на маст Каталог на опрема Лабораториска опрема Миксер фармацевтски Производство на креми Фармацевтска опрема Крем за полнење

Популарни пребарувања

25%

Погледнете видео со добар квалитет за производство на креми

25%

Како да изберете опрема за производство на мази?

25%

Прегледи од реални луѓе за работата на емулгаторот

25%

Како да се инвестира во производство на емулзија?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУКА НА ПРОИЗВОД НА МАСЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на подготовката на маст. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на опрема за половни мази и креми.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ЦЕРИ.
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за производство на мази. На барање на клиентот, ќе избереме модел на опрема за подготовка на креми и мази, емулгатори, опрема за полнење и пакување за емулзии.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски емулгатори и снабдуваме резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Лабораториски емулгатор на мази и крем "ИТА-10"
Материјали: не'рѓосувачки челик, пластика
Напојување: 220V, 50Hz
Моќност: 200 W
Прилагодлива брзина: 300 до 2000 вртежи во минута
Вкусни димензии: 200мм х 100ммх 550мм
Тежина на испорака: 11 кг

Детални упатства за употреба на италијански и англиски јазик.

Совети за нашите клиенти

Експериментална опрема на врвот на бенч за тестирање и производство на емулзии за фармацевтско и козметичко производство на креми и мази. Вертикален статив со прилагодлива висина за подигнување и спуштање на капацитетот. Обезбедено е чекор-по-чекор прилагодување на брзината на мешање на емулзии. Емулгаторот има патентиран дизајн на лопатките на завртката, што овозможува да се добие високо квалитетно мешање. Контејнерот е цврсто прицврстен со капак за да го запечати процесот. Опремата доаѓа со детални упатства на италијански и англиски јазик со илустрации за процесот на работа.

Прегледи на клиенти (6)

За работа во лабораторија или експериментално производство, најдобра опција.

Зотова Н.Г.., Втавропол

Слични модели на емулгатори можат значително да варираат. Оваа опција ја купивме само заради нејзиното европско производство. Сè ми одговараше.

Абрахамјан В.Г., Москва

Купивме патентиран емулгатор, опремата пристигна малку доцна, но благодарение на оптималниот сооднос цена / квалитет, ова не е толку клучно.

Московска И.Т.., ДОО Био исцелител ,Волгоград

Емулгаторот ITA-10 е привлечен поради неговиот добар квалитет и релативно ефтината цена.

Никитин АндрејРегион Ленинград.

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за производство на масти и креми. Достојна опција за нашите потреби беше лабораторискиот емулгатор на крем ИТА-10. Одлично за нашите специфики. Доставено навреме. Сите документи се во ред. Благодарам Orderе нарачаме повеќе.

Илја Анисимов, Менаџер за набавка на опрема, Твер

Одлучивме да отвориме нова линија на нашите производи. За развој, потребен е лабораториски крем-емулгатор. Одлични услови понуди Минипрес. Брзо извршивме сè, некои проблеми што се појавија беа исправени и доставени навреме.

Науменко Н.В.., ДОО „органскиПЛИУС“, Тамбов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  лабораториски крем за емулгатор ita-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: