Се препорачува сигурна услуга

Машина за полнење шишиња со силика гел FS-07

395

921688
 • Автоматска машина за полнење силика гел
 • Автоматска машина за полнење силика гел
 • Автоматска машина за полнење силика гел
 • Автоматска машина за полнење силика гел
 • Автоматска машина за полнење силика гел
 • Автоматска машина за полнење силика гел
 • Автоматска машина за полнење силика гел
 • Автоматска машина за полнење силика гел

Популарни пребарувања

33%

Како да започнете бизнис со кесички со силика гел?

23%

Пронајдете упатства за пополнување капсули

23%

Совети за технологија за апчиња за пакување

21%

Прегледи од сопствениците на линиите за пакување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за полнење шишиња со силика гел FS-07

Автоматска машина за пакување на вреќи со силика гел во пластични шишиња за инсталирање на капсули со желатин и таблети во пластични шишиња во линија за пакување. Посебен систем за хранење индивидуални кесички од силика гел во пластични шишиња од бункерот пред да се наполнат со таблети или капсули. Силика гел обезбедува отстранување на влага за време на складирање на лекови во пластични шишиња. Продуктивноста е максимум 120 шишиња во минута. Тежината на опремата е 300 кг. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за работа на опрема за полнење кеси во шишиња. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 18 000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за правење торби Силица гел FS-07

 • Означено како: Капсули со лесна желатин Капсули Каталог на опрема Саксија во прав Апчиња Капсули со тврд желатин Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Опрема за полнење Капсули со желатин за шиење

Популарни пребарувања

33%

Како да започнете бизнис со кесички со силика гел?

23%

Пронајдете упатства за пополнување капсули

23%

Совети за технологија за апчиња за пакување

21%

Прегледи од сопствениците на линиите за пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ЛИНОТ НА ПОПОЛНУВА OFЕ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле автоматска линија за полнење капсули и таблети во пластични шишиња, ви доставуваме литература за основите на пакувањето и капакот. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме услуги при спроведување на опрема за полнење капсули и таблети во ампули што биле во употреба.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за пакување таблети и капсули со желатин. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Соработуваме со производители на автоматски таблети и машини за полнење капсули со желатин, рачни машини за таблети за броење таблети и капсули, снабдуваме резервни делови за опрема за пакување таблети и капсули купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за торбирање FS-07 Силика гел
Потрошувачка на воздух: 18 m3 на час
Продуктивност: максимум 120 капачиња во минута
Производство на шише: ≥ 99%
Големини на шишињата: 20-300 ml
Напојување: 220V, 50Hz,
Моќност: 0,55 kW
Севкупни димензии: 1600mm x 950mm x 1800mm
Тежина: 300 кг
Тежина на испорака: 370 кг

Совети за нашите клиенти

За да се обезбедат услови за чување на капсули со желатин и таблети спакувани во пластични шишиња, треба да ставите во торба со специјална супстанција - прав од силика гел. Овој прав ја отстранува влагата и го продолжува рокот на траење и условите за складирање. Завршените кесички во ролна се ставаат во специјална автоматска машина, која дозирано доставува една кесичка од силика гел во шишето. Празните шишиња се пренесуваат. По поставувањето на торбата, подвижникот ги преместува шишињата под машината за броење и полнење, каде што се вчитани капсули или таблети.

Прегледи на клиенти (6)

Рачното решавање на овој проблем со производството на пакување кеси во секое шише е многу скапо. Решивме да ја купиме оваа машина и го адаптиравме пакувањето со зачини и сол во вреќи.

Андреј Коробков, Барнаул

Главниот проблем е што оваа опрема користи само кесички во ролни, каде што има линии што ја одделуваат една кесичка од друга. За нас беше тешко да најдеме такви добавувачи на овој готов материјал со силика гел. И не е ефтино. Масовните кеси се поевтини.

Николај Николаевич, Томск

Набавивме автоматска машина за пакување кесички од силика гел во шише на веб-страницата и беа задоволни од соработката. Менаџерите брзо ги решија тешкотиите што се појавија со документите и гаранцијата и докажаа дека се подготвени да им помогнат на клиентите и да ги решат нивните проблеми индивидуално. Мислам дека ние ќе продолжиме да соработуваме - ако има исти добри цени.

ДОО Научно-производствена фирма „БиоТонФарм“Казан

Тие планираа да набават автоматска машина за пакување на вреќи со силика гел во шишиња, и направија набавка во оваа компанија.
Комплетна страница, технологија. поддршка.
Тие работат брзо нарачка, нивниот менаџер се телефонираше, им понуди информации за испорака, веднаш разјасни сè што пречи.

Маслова МаринаОмск

Веќе подолго време сме ангажирани во производство на силика гел. Дојдовме до одлука да го прошириме производството. Ова доведе до набавка на нова опрема. Консултантот ги зеде предвид сите наши барања и предложи соодветна автоматска машина за пакување на модели кесички од силика гел во шишиња. Ние го нарачавме овој модел и беа задоволни од компанијата и од опремата.

Константин Разовски, Менаџер на ЦИОКизил

Ова не е прво купување опрема од оваа компанија. Само позитивни емоции.

Се скршил апаратот за пакување на силика гел во шише. Поради фактот дека тој веќе бил стар. Заедно со менаџерот, бевме во можност да избереме FS-07. И како што се испостави, нели! Благодарам!

Олга Макеева, Кострома

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за пакување шише од силика гел fs-07.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: