Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Полу-автоматски капсулатори во прав / Таблет полуавтоматска машина за капсули ITA-015

Таблет полуавтоматска машина за капсули ITA-015

310

920850
 • Полу-автоматска капсула во прав во капсули со тврд желатин
 • Полу-автоматска капсула во прав во капсули со тврд желатин
 • Полу-автоматска капсула во прав во капсули со тврд желатин
 • Полу-автоматска капсула во прав во капсули со тврд желатин
 • Полу-автоматска капсула во прав во капсули со тврд желатин
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Полу-автоматска капсула во прав во капсули со тврд желатин
 • Полу-автоматска капсула во прав во капсули со тврд желатин
 • Полу-автоматска капсула во прав во капсули со тврд желатин
 • Полу-автоматска капсула во прав во капсули со тврд желатин
 • Полу-автоматска капсула во прав во капсули со тврд желатин
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула

Популарни пребарувања

триесет%

Производители и купувачи на фармацевтска опрема

триесет%

Прилагодување на капсулатори во производството

триесет%

Гледајте видео со висок квалитет за капсулацијата

десет%

Активна продажба на капсули со желатин, идеи за бизнис

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Полу-автоматски капсулатори во прав / Таблет полуавтоматска машина за капсули ITA-015

Таблет полуавтоматска машина за капсули ITA-015

Полуавтоматски капсулатор за таблети за полнење на тврди желатински капсули со прав, механичка лабораторија за полнење со капсули, рачен пакет за тврди двокомпонентни капсули со желатин. Капсула машина за полнење за мало производство. Полуавтоматска опрема за полнење прав во капсули со желатин. Капсулатор за дводелни капсули на тврд желатин. Продуктивност 2800 капсули на час. Се користи за сите стандардни големини на тврди желатински капсули. Производство Италија. Максимална механизација на упатството. Направено од AISI 304 не'рѓосувачки челик до GMP стандарди.

Ние нудиме детални упатства за поставување на капсула машина. Пред да се испрати на клиентот, капсулаторот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 18 000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Таблет капсула машина ITA-015

 • Означено како: Екапсулација Екапсулација Капсули Екапсулација Каталог на опрема Капсули со тврд желатин Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Производители и купувачи на фармацевтска опрема

триесет%

Прилагодување на капсулатори во производството

триесет%

Гледајте видео со висок квалитет за капсулацијата

десет%

Активна продажба на капсули со желатин, идеи за бизнис

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ОБРАЗОВАНИЕ НА КАПСУЛАЦИЈА.
На сите наши клиенти кои ја купиле опремата, даваме литература за основите на капсулацијата на прашоци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за капсули.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД СО КАПСУЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на капсули. На барање на клиентот, ќе избереме модел на опрема за полнење на капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирачи за капачиња, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за капсули со желатин.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски капсулатори и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на капсула машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Полуавтоматски капсулатор во прав „ITA-015“
Материјали: AISI 304 не'рѓосувачки челик и пластика
Продуктивност: најмалку 60 истовремено
Изведба: максимум 220 парчиња истовремено
Просечна брзина на операторот: 2800 капсули на час
Користете напон: 220V, 50-60 Hz
Потрошувачка на енергија: 80 W
Погодно за тврди желатински капсули со големина: 000,00,0,1,2,3,4,5
Вкусни димензии: 310мм х 380мм х 500мм
Тежина: 25 кг
Тежина на испорака: 30 кг

Совети за нашите клиенти

Полу-автоматска машина за полнење на тврди желатински капсули со прав модел ИТА-015 со висок квалитет изработена во Италија. Наменет да работи со капсули во собрана форма. Процесот на работа е поделен на неколку операции. Ориентација на капсули - со помош на специјален уред, операторот пополнува капсулни плочи со дупки. Во овој случај, капсулите се ставаат во плочата со капаци нагоре. Одвојување на капсули - со специјални стеги, половина од капсулите се фиксирани во плочите. Потоа, операторот, рачно, во група ги исклучува капсулите. Капсули за полнење - плоча со долги половина капсули се става под рестриктивната плоча, која се користи за контрола на количината на прав за време на полнењето. Прашокот се истура на платина однапред, пресметувајќи ја дозата за сите 200 капсули. Дистрибуцијата на прав во капсули се врши со пластичен стругач. Доколку е потребно, додадете ја тежината на дозата на секоја капсула, користете уред за притискање. Потоа, на испразнетиот простор во капсулата се доставува дополнителна доза на прав. Поврзување на капсули - операторот поврзува две плочи со половина капсули, по што заклучувањето на капсулата ќе кликне на своето место. Отстранување на капсули - откако ќе ги наполните капсулите со прав, операторот ја стиска плочата со готовите капсули со рацете и капсулите се туркаат од дупките на плочата. Потоа, сите операции се повторуваат со нови празни капсули.
Опремата доаѓа со детални упатства на италијански и англиски јазик со илустрации за процесот на работа.

Прегледи на клиенти (6)

Ова е ажуриран модел, тие додадоа многу карактеристики кои ја забрзуваат работата за полнење на тврди желатински капсули со прав.

Орџ, г.Сочи

Опрема на работ да се балансираат полуавтоматски и автоматски! За парите препорачувам да купам автоматска опрема на ниво на влез. Истите пари, но помалку проблеми.

Климова НадеждаКурск

Соочени сме со проблемот да најдеме полуавтоматски капсулатор во прав. Вработените во оваа компанија брзо го решија овој проблем. За што им се заблагодаруваме.

Коволев И.М,Самс-Мед ДООСмоленски регион

Долго барав полуавтоматски капсулатор во прав. Доби стручна консултација. Постојат некои нијанси, но во целина беа задоволни од купувањето.

ДениНижни Новгородски регион.

Стариот автомобил не е во ред. Одлучивме да нарачаме нова за производство. Изборот падна на капсулаторот ITA-015. Не ги исполнуваше нашите очекувања. Премногу дополнителни активности. Buyе купиме автоматски. Но, услугите на компанијата се задоволни.

Николај, Менаџер за набавки, Киров

Отвори ново производство. Имено, производство на таблети во капсули. Се обративме до менаџерот за помош при изборот на модел. Откако ги проучувавме нашите специфики. Предложени неколку модели. Задоволен од изборот. Уредот работи стабилно.

Генадиј Рублев, Томск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  полуавтоматска машина за капсули на работната површина ita-015.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: