Се препорачува сигурна услуга

Машина за производство на котли БР-30

354

921289
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 30 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 30 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 30 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 30 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 30 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 30 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 30 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 30 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 30 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 30 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 30 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 30 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 30 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 30 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 30 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 30 мм

Популарни пребарувања

25%

Пронајдете продажба на машини за желе грав со попуст

25%

Вистински реклами за продажба на машини за котли

25%

Прегледи од реални луѓе за работата на котел со пелети

25%

Погледнете видео со добар квалитет за производство на дражеи

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за производство на котли БР-30

Полуавтоматска машина за производство на топки (гранули, драгети, котли) од пластични маси. Погодно е за топки со дијаметар од 15 до 30 мм. Погоден за употреба во лабораториски услови и мало производство на топки. Продуктивност 20-30 кг на час. Максимална механизација на упатството. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за производство на топки. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 5000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за котли БР-30

 • Означено како: Грав од желе Панирање Машини за панирање Патен котел Каталог на опрема Лабораториска опрема Производство на Бојл Риболов врие Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Пронајдете продажба на машини за желе грав со попуст

25%

Вистински реклами за продажба на машини за котли

25%

Прегледи од реални луѓе за работата на котел со пелети

25%

Погледнете видео со добар квалитет за производство на дражеи

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУКА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА БИЛОВИ И ПРАВИЛНИЦИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на нанесување на облога на таблети и таблети, како и формирање топки од пластични материјали. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА БО BOИТЕ И JЕВЕРИЈА.
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за производство на котли и драгерии. На барање на клиентот, ќе избираме модел на опрема за мешање прашоци едни со други, миксер за навлажнување на пудра, опрема за месење тесто.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за котли и драгерии и се вклучени во снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Машина за производство на котли „БР-30“
Продуктивност: 20-30 кг топки на час
Направено од не'рѓосувачки челик.
Дијаметар на котелот: 900 мм
Производство на дражеи со дијаметар: од 15мм до 30мм
Напојување: 220V, 50 Hz
Вчитување на котелот во исто време: 5 кг таблети или врие
Ротациона брзина: 1000 вртежи во минута
Севкупни димензии: 650 mm x 400 mm x 600 mm
Тежина: 50 кг
Тежина на испорака: 60 ​​кг

Совети за нашите клиенти

Овој модел на опрема има две функции. Првиот е формирање на тркалезни топки од пластични материјали слични на тесто. Вториот е употреба на загреан котел за сушење топки или обложување на драже или таблета. Машината е изработена од не'рѓосувачки челик. Сетот вклучува електричен шпорет за греење, кој е инсталиран под ротирачки котел. Принципот на работа на топката поранешна е како што следува: тестото се подготвува од прашок материјал и вода. За мешање и добивање на тесто, можете да користите кујна или индустриски миксер за тесто. Карактеристиките на тестот треба да бидат избрани како резултат на експерименти, прилагодувајќи ја неговата густина и лепливост. По приемот на тестот на саканата густина, можете да започнете со производство на топки. Вклучете ја машината во режим на работа, одделете со рацете мало парче тесто. Ставете го во првиот дел од ротирачките шахти. Ова ќе доведе до формирање на чинија со одредена дебелина. Потоа, операторот ја става добиената плоча со рацете на страницата за формирање на долги цилиндрични плочи. Потоа ги раздвојува, доколку е потребно, плочите едни од други и ги пренесува со рацете во областа на формирање топки. Завршените топки се истураат во заменетиот послужавник. За да се забрза процесот на сушење, топчињата може да се постават во ротирачки котел и да се вклучи електричен грејач.

Прегледи на клиенти (6)

Ние ја купивме оваа опрема за тркалачки врие за риболов. Месете го тестото во индустриски миксер. Машината прави врие од 20 мм. Сè е едноставно и брзо.

В Valentубените, Ставропол

Баравме котел за пелетирање за да ги покрие таблетите со заштитна обвивка. Ова е самиот ефтин и компактен модел. Исушете ги таблетите со фен фен.

Татјана КоваленкоСамара

Ја одбравме нашата полуавтоматска машина, која комбинира такви квалитети како што се: истовремено вчитување на котелот - 5 кг таблети или котли, брзина на вртење: 1000 вртежи во минута, и овој избор целосно ги исполни нашите очекувања.

Ершов Иван ИвановичЧита

Што се однесува до цената, таа е прифатлива, иако може да биде помала. Нарачавме полуавтоматска машина, испорачана во вистинско време, на удобен начин.

Илона, АД „Верфарм“Елиста

Купивме машина за производство на котли во големина од 20мм. Тоа е многу погодно во производството. Имаше одложување на испораката. Но, во целина, сè е добро.

Крутов ИгорИнженер, Твер

Итно потребна опрема за производство на котли. Машината за производство на котли - работи совршено за спецификите на нашето производство. Ви благодариме за брза испорака.

Олга СтрижевскаЈас, Москва

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за производство на котли бр-30.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: