Се препорачува сигурна услуга

Лабораториски мелница PRO-02

349

921235
 • Автоматска лабораториска мелница од типот нож со оптоварување на суровина
 • Опрема за мелење фармацевтски и мелници за храна, меленици
 • Автоматска лабораториска мелница од типот нож со оптоварување на суровина
 • Автоматска лабораториска мелница од типот нож со оптоварување на суровина
 • Автоматска лабораториска мелница од типот нож со оптоварување на суровина
 • Автоматска лабораториска мелница од типот нож со оптоварување на суровина
 • Автоматска лабораториска мелница од типот нож со оптоварување на суровина
 • Опрема за мелење фармацевтски и мелници за храна, меленици
 • Автоматска лабораториска мелница од типот нож со оптоварување на суровина
 • Автоматска лабораториска мелница од типот нож со оптоварување на суровина
 • Автоматска лабораториска мелница од типот нож со оптоварување на суровина
 • Автоматска лабораториска мелница од типот нож со оптоварување на суровина

Популарни пребарувања

35%

Осврти од вистински луѓе за мелницата

35%

Прегледи од сопствениците на дробилки

20%

Каде е профитабилно да се купат купувачи?

десет%

Совети за производство на прав во прав

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Лабораториски мелница PRO-02

Автоматска лабораториска мелница од типот нож со вчитување на суровини. Дизајнот не дозволува контрола на фракцијата на добиениот материјал на излезот. Преземете до 300 грама. Брзината на чеканите е 2500 вртежи во минута. Преносен, економичен и лесен за ракување, машината се користи во медицинската и прехранбената индустрија за да се добие прав, во хемиската индустрија и во другите индустрии. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен механички дизајн. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на брусилки. Пред испорака, машините за мелење суровини се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 1.800 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Лабораториски мелница PRO-02

 • Означено како: Дробилката Хеликоптер Каталог на опрема Мил Прашоци Фармацевтска машина Фармацевтска мелница Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

35%

Осврти од вистински луѓе за мелницата

35%

Прегледи од сопствениците на дробилки

20%

Каде е профитабилно да се купат купувачи?

десет%

Совети за производство на прав во прав

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ НА РЕГИСКИ МАТЕРИЈАЛИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на мелење на суровини, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме големи и мелнички за маса кои ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА ГРАДЕINGЕ НА РЕВИСКИ МАТЕРИЈАЛИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на мелници е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на мелници и меленици, засновани врз целите и целите на клиентот. Willе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за мелење прашоци. Сервисен центар во Русија за земјите на ЗНД.

Спецификации

Лабораториска мелница „ПРО-02“
Материјал се хранат со зоната на мелење: во делови
Брзина на чекан: 2500 вртежи во минута
Ладење на воздухот: не
Добиената фракција во прав: од 300 до 30 микрони
Затегнувачки цедилки: не
Електричен мотор: 220V, 50Hz
Моќност: 1,1 kW
Вкусни димензии: 190 мм, 210 мм, 350 мм
Тежина: 8 кг
Тежина на испорака: 10 кг

Совети за нашите клиенти

Оваа мелница е погодна за мелење на сите материи во мали индустрии и лабораториски услови. Вчитувањето на материјалите се одвива одозгора. Неопходно е да го одвртите капакот и да го поставите материјалот во мелницата. Мелење на суровини се врши без контрола на фракции. Единственоста на мелење е можна само при мелење на суровината во фино фракција. Комплетот вклучува неколку осигурувачи кои штитат од напонски напони и четка за чистење на внатрешните и надворешните површини на хеликоптерот.

Прегледи на клиенти (6)

Ние работиме на оваа мелница за мелење фармацевтски суровини. Практична функција за ѓубре. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик. Удобно е да се измие и исчисти оваа мелница.

Петар, Град Екатеринбург

Во нашата лабораторија ја користиме оваа мелница за мелење хомеопатски лекови. Недостаток е што не е видливо до кој степен производот е заземјен. Инаку, одлична опција.

Степан КузмичКраснојарск

Добри страни: - Набавка на материјал во зоната на мелење: во делови;
- Брзина на вртење на чекан: 2500 вртежи во минута;

Конс: нема ладење на воздухот и заменливи цедилки.

Максимов К.П.., OJSC Holding EdosМурманск

Високата квалификација и компетентност на специјалистите на MiniPress ни овозможија навремено да ги решиме задачите. Ние сакаме да потенцираме сеопфатна сеопфатна студија за понудените услуги, компетентен дизајн и активна желба да ги решиме сите проблеми што се појавуваат. Исто така сакаме да се заблагодариме на О за висококвалитетната опрема за мелење материјал.

Герасимов ДенисНижни Новгород

Одлично за лабораторијата. Секојдневно користиме лабораториска мелница, немаше неуспеси и не. Препорачајте! Јас исто така препорачувам да ги користите услугите на Mnipress. Најискрената компанија на рускиот пазар.

Анатолиј ПетровскиИнженерНорилск

Во споредба со претходниот модел на лабораториска мелница, овој е многу попродуктивен.

Кирил Пенков, Саратов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  лабораториска мелница про-02.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: