Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Анализатори на топење / Анализатор на точката на топење на лекови RY-02

Анализатор на точката на топење на лекови RY-02

331

921051
 • Опрема за лабораториско истражување на точката на топење на лекови
 • Опрема за лабораториско истражување на точката на топење на лекови

Популарни пребарувања

45%

Упатства за употреба на анализаторот на топење

35%

Сведоштва од реални луѓе за анализаторот на растворање

25%

Одговори од сопствениците на анализаторот на вискозност

15%

Каде е профитабилно да се купи анализатор на тврдост?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Анализатори на топење / Анализатор на точката на топење на лекови RY-02

Анализатор на точката на топење на лекови RY-02

Анализаторот на топење е дизајниран да ја одреди точката на топење на лекови, нечистотии, бои. Температурата на точката на топење на супстанцијата за време на нејзината трансформација од цврста во течна состојба. Тестирањето на овој начин е главниот метод за откривање на нечистотиите во супстанциите.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на анализаторот за топење. Пред испорака, анализаторите се проверуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 1.800 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Анализатор на топење RY-02

 • Означено како: Анализатор на влага Анализатор на топење Анализатор на транспарентност Анализатор на распаѓање Анализатор на раствори Анализатор на композиција Анализатор на топење Анализатор на тврдост Анализатор на дебелина Анализатор на вискозност Каталог на опрема Лабораториска опрема Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

45%

Упатства за употреба на анализаторот на топење

35%

Сведоштва од реални луѓе за анализаторот на растворање

25%

Одговори од сопствениците на анализаторот на вискозност

15%

Каде е профитабилно да се купи анализатор на тврдост?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Анализаторот на точката на топење на лекови „RY-02“
Опсег на температура на топење: (50-300) ℃
Точност: ± 1,0
Користење на температура: (15 ~ 35)
Интензитет: (1,0, 2,0, 4,0, 6,0) ℃ / мин
Моќност на грејачот: 100W
Моќност: 220V, 50Hz, 100W
Димензии: 190х120х200 мм
Големина со пакување: 485х195х275 мм
Тежина на испорака: 3,5 кг

Совети за нашите клиенти

Температурата на точката на топење на супстанцијата за време на нејзината трансформација од цврста во течна состојба. Тестирањето на овој начин е главниот метод за откривање на нечистотии во супстанција, итн. Одредување на температура со користење на стандарден термометар на жива. Прилагодување на напонот на сјајот со притискање на копче. Дигитален волтметар на напон на екранот. Набудување на топење на примерокот со помош на леќи. Тестирање на три примероци истовремено.

Прегледи на клиенти (6)

Оваа опрема ги контролира процесите и параметрите на топење на супстанциите. Ние сме задоволни од употребата долго време.

Николај Тарасевич, Тајмен

Ние користиме лабораториски анализатор за топење за прецизна контрола на температурата и стапката на греење на разни вискозни и течни материјали.

Станислав, Рјазан

Можеме да кажеме со сигурност дека за време на работата опремата се покажа како одлична.

Москва ЈуџинВелики Тагил

Бев многу задоволен што компанијата MiniPress одржува постојан резервен резервни делови за својата опрема, носи гаранции за гаранција и обезбедува квалитетна услуга. Бидејќи по проблеми со анализаторот на топење, тие брзо ги заменија искршените делови.

МаксимДербент

Многу важен уред за фармацевтска лабораторија. Анализаторот на точката на топење беше набавен од Minipress. Одлична услуга и брза испорака.

Анастасија Петровска, Кабаровск

Започна производство на лекови. За ова, купивме анализатор на точката на топење на лекови. Благодарност до minipress за активна соработка.

Некрасовски Владимир Петрович, Инженер на компанијата Фарманов ДОО, Тајмен

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  анализатор на точката на топење на лекови ry-02.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: