Се препорачува сигурна услуга

Прес за ротациони таблети RZY-30

306

920807
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети

Популарни пребарувања

70%

Кажете му на сигурен снабдувач на фармацевтска опрема

десет%

Период на гаранција за таблет машината

десет%

Фармацевтски ротациони преси

десет%

Производство на таблети во модерно фармацевтско производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес за ротациони таблети RZY-30

Брза брзина на вртење на таблети за притискање на таблети со дијаметар до 13 mm. Инсталирани 30 пара алатки за печат. Ротационата преса за таблети е изработена од не'рѓосувачки челик. Максималната продуктивност на 128,000 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Главната сила на притисок е 8 тони.

Погодно е за производство на таблети со различни форми со логоа. Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 35.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат RZY-30

 • Означено како: Каталог на опрема Притискање Притиснете го ротациониот таблет Апчиња Таблета машина Прес таблет Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

70%

Кажете му на сигурен снабдувач на фармацевтска опрема

десет%

Период на гаранција за таблет машината

десет%

Фармацевтски ротациони преси

десет%

Производство на таблети во модерно фармацевтско производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки модел на печатни таблети "RZY-30"
Количина на алатки за печат: 30 пара
Главно притискање: 80KN (8000 kg / cm2)
Максималниот дијаметар на таблетите: 13 мм
Длабочина на полнење во прав во матрицата: 18 мм
Максимална висина на таблетот: 8 mm
Прилагодлива брзина на роторот: 5-36 вртежи во минута
Продуктивност: 128,000 таблети на час
Електричен мотор: 4 kW, 1440 вртежи во минута, 380V
Вкусни димензии: 1800мм х 980мм х 1100мм
Тежина: 2150 кг (со пакување 2400 кг)

Совети за нашите клиенти

Брзи ротациони преса за таблети за производство на серија таблети со големи дијаметри, како средство за производство во прав за таблети. Ротационата преса за таблети е со едноставен дизајн и конструкција, лесна за ракување. Моделот RZY-30 е автоматско ротирачко притискање од типот на рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа роторот. Ротационата преса за таблети е наменета за притискање на таблети од зрнеста маса во прав. Перформансите се прилагодливи, со максимум 128,000 таблети за 1 час. Брзината на роторот е прилагодлива. Ние го комплетираме овој печат со калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 13 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Можно е да се снабди активен фидер со присилно хранење прав во матрицата. Кога ротира роторот на пресата, пудрата се внесува во матрицата, каде што се случува притискањето, а потоа, готовиот таблет се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Веќе 10 години притискаме таблети, започнавме со наједноставни модели и го зедовме овој ротирачки преса, сè одговара, работи стабилно со брзина.

Федор Николаевич , Град Краснодар

Одлична продуктивност за 1 час притискање, за наведената сума, достојна понуда. Веќе неколку години, постојано го користиме во нашата фармацевтска компанија во Ростовскиот регион.

Игор Пантелеев, Ростовскиот регион

Благодарение на помошта на вашите вработени, решивме да го користиме ротациониот преса за таблети модел RZY-30, што ни овозможи да ја завршиме работата навреме.

Егоров Б.С..Вологда

Купивме преса за таблети, но неодамна едно парче опрема не успеа. Се обративме на компанијата за помош, по што брзо испорачавме резервен дел. Многу задоволен од услугата.

Тарасова Рената СеменоваУлјановск

Беше неопходно за производство на ротирачки преса за пресување на зрнеста маса. Помогнавме да се избере вистинската конфигурација на ротациониот преса за таблети. Брзо ги испрати потребните информации на поштата. Доставено навреме. Во принцип, многу ми е драго што се обратив кон оваа компанија.

Глеб АлександровДОО „ЛОНС-фарма“, Петрозаводск

Ја смени старата опрема за производство на таблети. Ова беше прва набавка од оваа компанија. Ротационата преса за таблети беше доставена навреме. Сите документи беа во ред. Дефинитивно ќе ве контактираме во иднина.

Анстасија, Комерцијален директор,  Уфа

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  рози-30 ротационо преса за таблети.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: