Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Заштитни машини за таблети / Машина за отстранување на таблети и капсули од блистер пакување МБ-10

Машина за отстранување на таблети и капсули од блистер пакување МБ-10

436 година

922099
 • Опција за десктоп машина за блистер
 • Опција за десктоп машина за блистер
 • Опција за десктоп машина за блистер
 • Опција за десктоп машина за блистер
 • Опција за десктоп машина за блистер
 • Опција за десктоп машина за блистер
 • Опција за десктоп машина за блистер
 • Опција за десктоп машина за блистер

Популарни пребарувања

26%

Пронајдете попуст за продажба на блистер во автомобил

24%

Купете големо плускавци со таблети од производителот

25%

Бизнис со капсула во блистер во Русија и ЗНД

25%

Тековни реклами за продажба на блистер машина

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Заштитни машини за таблети / Машина за отстранување на таблети и капсули од блистер пакување МБ-10

Машина за отстранување на таблети и капсули од блистер пакување МБ-10

Автоматска машина за таблети за вадење таблети или капсули со желатин од блистер пакување. Машината за де-блистер е верзија на работната површина. Продуктивност 66 плускавци во минута. Автоматско хранење и вчитување на плускавци. Тежината на опремата е 40 кг. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за работа на опрема за отстранување на таблети и капсули од блистер пакувања. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 4.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за де-блистер МБ-10

 • Означено како: Капсули со лесна желатин Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Капсули Каталог на опрема Блистер производство Апчиња Капсули со тврд желатин Пакет на блистер Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

26%

Пронајдете попуст за продажба на блистер во автомобил

24%

Купете големо плускавци со таблети од производителот

25%

Бизнис со капсула во блистер во Русија и ЗНД

25%

Тековни реклами за продажба на блистер машина

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Машина за отстранување на таблети и капсули од блистер пакетот „МБ-10“
Продуктивност: 66 плускавци во минута
Напојување: 220V, 50 Hz
Моќност: 0,1 kW
Севкупни димензии: 480mm x 480mm x 1000mm
Тежина: 40 кг
Тежина на испорака: 50 кг

Совети за нашите клиенти

Машината има дизајн на ролки со врвови, со кои можете да ги конфигурирате на различни типови на плускавци. Како работи: Операторот рачно го става магацинот на плускавци во водичите, откако ги постави ролерите на саканиот тип на блистер, операторот ја вклучува машината со копчето „старт-стоп“. Електричен мотор ги придвижува ролерите. Горната плоча го притиска блистер и ги турка таблетите или капсулите со желатин долу во садот за собирање. Машината турка празен блистер надолу во фиоката и автоматски вметнува нов блистер во машината. Додавање нови плускавци од операторот е можно без запирање на машината.

Прегледи на клиенти (6)

Тој се занимава со пакување таблети и капсули со желатин во плускавци. Ние го вратиме отфрлањето, прво поминувајќи низ де-блистер. Овој модел е еден од прифатливите и со компактни димензии.

Евгениј БичковскиКемерово

Десктоп сигурна машина за отстранување на таблети од плускавци. Работи со секаков вид блистер. Целосно исполнети очекувања.

РегинаУфа

Добрите: квалитетот на машината за пакување, персоналот, брзината на испорака.
Конс: цена.

Тарасов ИгорЛипетск

Сè на сè, ми се допадна машината за пакување МБ-10. Инсталира многу брзо, работи многу побрзо од мојата стара опрема, која морав да ја вратам поради дефект. Доколку се занимавате со индустриско производство, препорачувам.

Карпов М.ју.Пенза

Соочени со некаков проблем во производството. За да го направите ова, ни требаше машина за да ги отстраниме таблетите и капсулите од блистер пакетите. Нарачавме мини-печат од компанијата. Брзо доставено. Благодарам!

Capercaillie L.V., Таганог

Купивме машина за да ги отстраниме таблетите и капсулите од блистер пакетите. Сега сè работи многу побрзо. Благодарам.

Михаил ЈуриевичДОО „НиколПарм“, Саратов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за отстранување таблети и капсули од пакетот mb-10 блистер.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: