Се препорачува сигурна услуга

Магнетски миксер на течности CJ-01

333

921073
 • Лабораториска опрема за мешање на магнетна течност
 • Лабораториска опрема за мешање на магнетна течност

Популарни пребарувања

28%

Производители и купувачи на миксери за флуиди

27%

Прилагодување на магнетни мешалки во производството

23%

Миксери на течности за производство на фармацевтски производи

22%

Кажете на сигурен снабдувач на лабораториски миксери

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Магнетски миксер на течности CJ-01

Магнетниот миксер е дизајниран да меша мешавини и течности. Автоматизација. Леснотија на управување. Брзината може да се постави однапред и да се контролира со многу точни и чувствителни инструменти.

Ние ви даваме детални упатства за поставување на овој модел на миксер за магнетна течност. Пред пратката, миксерите се тестираат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 1.500 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Магнетски миксер CJ-01

 • Означено како: Анализатор на влага Анализатор на топење Анализатор на транспарентност Анализатор на раствори Аналитичка опрема Каталог на опрема Лабораториска опрема Миксер Течност за миксер Миксер фармацевтски Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

28%

Производители и купувачи на миксери за флуиди

27%

Прилагодување на магнетни мешалки во производството

23%

Миксери на течности за производство на фармацевтски производи

22%

Кажете на сигурен снабдувач на лабораториски миксери

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Магнетски миксер на течности "CJ-01"
Опсег на брзина: (200-1000) вртежи во минута
Максимален волумен: 1000 ml
Оперативен континуитет: >8 часот
Моќност: 220V / 50Hz / 20W
Димензии: 250х160х70 мм
Големина на пакет: 325х215х170 мм
Тежина: 3 кг
Тежина на испорака: 4 кг

Совети за нашите клиенти

Магнетниот миксер е дизајниран да меша мешавини и течности. Автоматизација. Леснотија на управување. Брзината може да се постави однапред и да се контролира со многу точни и чувствителни инструменти.

Прегледи на клиенти (6)

Работиме со сличен магнетски миксер за мешање на раствори и течности во фармацевтска лабораторија.

Стази, Петрозаводск

Најприфатлива магнетна мешалка на работната површина за автоматско мешање на течни материи. Автоматски тајмер за работа.

Леонид, Ставропол

Избравме магнетски миксер CJ-01, кој ги комбинира сите овие квалитети и овој избор целосно ги исполни нашите очекувања.

Аксенова К.К..Чукотка Автономен Округ

Ми се допадна услугата и најважното ми беше многу правилно објаснето. Нема поплаки за опремата.

Пол, Набавка агент ДОО „Лаборатории“Барнаул

Лабораторијата беше модернизирана. Решивме да купиме миксери за мешање на течности. Магнетниот миксер за течности CJ-01 се покажа како погодна опција за многу фактори. Ви благодариме за брзата испорака Минипрес.

Николај, ДОО „фармалоа“, Кабаровск

Веќе неколку месеци користиме миксер за магнетна течност. Работи без проблем. Тоа беше доставено навреме.

Леонти Гаврилов, Саратов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  мешач на магнетна течност cj-01.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: