Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и запечатување цевки / Машина за полнење со алуминиумски цевки WJ-12

Машина за полнење со алуминиумски цевки WJ-12

395

921695
 • Полуавтоматска механичка машина за пакување на лепак во алуминиумски цевки
 • Полуавтоматска механичка машина за пакување на лепак во алуминиумски цевки
 • Полуавтоматска механичка машина за пакување на лепак во алуминиумски цевки
 • Полуавтоматска механичка машина за пакување на лепак во алуминиумски цевки
 • Полуавтоматска механичка машина за пакување на лепак во алуминиумски цевки
 • Полуавтоматска механичка машина за пакување на лепак во алуминиумски цевки

Популарни пребарувања

триесет%

Технологии и опрема за производство на алуминиумски цевки

триесет%

Детален опис на процесот на производство на лепила

25%

Како да започнете вашиот бизнис со втор лепак?

15%

Пронајдете упатства за пакување на лепак во цевки

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и запечатување цевки / Машина за полнење со алуминиумски цевки WJ-12

Машина за полнење со алуминиумски цевки WJ-12

Полуавтоматска механичка машина за пакување лепак во алуминиумски цевки во фармацевтски, прехранбени и козметички индустрии. Продуктивност до 30 цевки во минута. Дијаметарот на користените цевки е 16-35 мм. Идеално за лаборатории за истражување и пилот-растенија. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен механички дизајн. Тежината е 250 кг. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машина за полнење на лепило во алуминиумски цевки. Пред пратката, машините за алуминиумски цевки се прегледуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 14.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за полнење со лепак WJ-12

 • Означено како: Алуминиумски цевки Дозирање на маст Каталог на опрема Пополнување на цевки Производство на креми Производство на маст Машина за полнење цевки Опрема за пакување Крем за полнење Пакувања мази Опрема за полнење

Популарни пребарувања

триесет%

Технологии и опрема за производство на алуминиумски цевки

триесет%

Детален опис на процесот на производство на лепила

25%

Како да започнете вашиот бизнис со втор лепак?

15%

Пронајдете упатства за пакување на лепак во цевки

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ ЗА АДЕШИВНО Пополнување на Алуминиумски цевки.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на алуминиумски цевки, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Во Русија, имаме механички машини за пакување на лепак во алуминиумски цевки за производство на пилотски серии лепак што ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на машини за алуминиумски цевки може да понуди опрема за автоматска и полуавтоматска употреба.
3) Испорака на опрема за производство на алуминиумски цевки.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за полнење на цевки е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целокупната документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Производителот може да понуди и модел на машина за алуминиумски цевки, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за полнење и запечатување цевки. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Полу-автоматска машина за полнење крем и лепак во алуминиумски цевки "WJ-12"
Број на станици за цевки: 16
Волумен на полнење: 2-30 грама, 50-75 грама, 30-150 грама
Точност на дозирање: ≤ ± 2%
Продуктивност: 30 цевки во минута
Воздух: притисок 0,6-0,7 МПа, волумен повеќе од 0,2 м3 / мин
Дијаметар на цевки: 16-35 мм
Напон: 220V
Моќност: 1,1 kW
Вкусни димензии: 1130мм x 750мм x 1680мм
Тежина: 220 кг
Тежина на испорака: 300 кг

Совети за нашите клиенти

Полу-автоматска машина за полнење на алуминиумски цевки со лепак или крем. Функцијата на автоматска ориентација на положбата на цевката со ознаката отпечатена на цевката е дополнета. Влезениот систем на истекување и број на лотови се применуваат. Исто така, постои и механизам за двојно прицврстување за работ на цевката. Се користи во производството на козметика, лекови, храна. Клиентот мора да обезбеди големини и примероци на цевки. Производителот прави пластични калапи до големината на алуминиумските цевки на клиентот. Дизајнот е ротирачка маса со 16 дупки, во секоја дупка е инсталирана пластична чаша за дијаметар на цевката. Операторот изведува само една функција - инсталира празни цевки во чаши. Пополнувањето на цевката, ориентирање според ознаката за фотографија, стегање на работ и исфрлање на готовата цевка се врши автоматски. Едноставни и интуитивни поставки за дозирање. Доколку е потребно, можете да нарачате комплети калапи за сите големини на цевки. Работ на цевката е стегната со пневматски погон. Висината на усните се прилагодува на висината на цевката.

Прегледи на клиенти (6)

Работникот треба да вметне само алуминиумски цевки во ќелиите, машината ги прави останатите операции самостојно. Пополнување со лепак, насочување на алуминиумската цевка, стегање на работ, туркање на цевката - операцијата се извршува автоматски.

Василиј Третјаков, Норилск

Со овој модел ние сме користени во нашето производство на лепак. Не можете да ја купите опцијата за авто-ориентација на цевката со ознаката за фотографии, бидејќи вработениот може да го направи ова рачно.

Ина Красилскаја, Уфа

Добрите: квалитетот на автомобилот, персоналот, брзината на испорака.
Конс: цена.

Одинцова Албина ДОО НитиваТомск

Не се појавија недостатоци во практиката на употреба. Предностите вклучуваат сигурност, квалитет, сигурност и леснотија на одржување на полуавтоматска механичка машина за пакување на лепак во цевки.

Петар, Минск

Нарачавме машина за производство на лепак. Машината за полнење со лепак е совршена за нашето производство.

Александар Клијув, Инженер, Гродно

Работилницата за производство на лепак беше модернизирана. Купивме машина за пакување лепак во цевки. Многу практично и удобно.

Виталиј Фролов, Москва

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за пакување лепак во алуминиумски цевки wj-12.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: