Се препорачува сигурна услуга

Таблет диспензерот на мази и креми ITA-02

317

920911
 • Пневматска машина на врвот на бенч за дистрибуција на течности, креми и мази.
 • Пневматска машина на врвот на бенч за дистрибуција на течности, креми и мази.
 • Пневматска машина на врвот на бенч за дистрибуција на течности, креми и мази.
 • Пневматска машина на врвот на бенч за дистрибуција на течности, креми и мази.
 • Пневматска машина на врвот на бенч за дистрибуција на течности, креми и мази.
 • Пневматска машина на врвот на бенч за дистрибуција на течности, креми и мази.
 • Пневматска машина на врвот на бенч за дистрибуција на течности, креми и мази.
 • Пневматска машина на врвот на бенч за дистрибуција на течности, креми и мази.

Популарни пребарувања

27%

Реални реклами за дистрибутер за крем

26%

Упатства за употреба на диспензерот за маст

24%

Прилагодување на опрема за производство

23%

Како да изберете опрема за дозирање?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Таблет диспензерот на мази и креми ITA-02

Пневматска машина на врвот на бенч за дистрибуција на течности, креми и мази. Се користи во лаборатории и експериментално производство на фармацевтски и козметички препарати. Производство Италија. Висококвалитетна изработка. Материјали AISI304 не'рѓосувачки челик. Се размислува за лесно перење и промена на материјалите за издавање.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема. Пред испраќање до клиентот, диспензерот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 10.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Диспензерот на врвот на клупата ITA-02

 • Означено како: Диспензерот Дозирање на маст Каталог на опрема Производство на креми Производство на маст Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Пакување Крем за полнење Пакувања мази

Популарни пребарувања

27%

Реални реклами за дистрибутер за крем

26%

Упатства за употреба на диспензерот за маст

24%

Прилагодување на опрема за производство

23%

Како да изберете опрема за дозирање?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ДОЗИРАЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на крем за дозирање и мази. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за дозирање.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДСТВОТО НА ЦЕРИ И МАРИ.
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за производство на крем и мази. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на опрема за дозирање, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за капсули со желатин.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски диспензери и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на мерни машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Пневматски диспензерот за крем и мази "ITA-02"
Притисок: 4 бари.
Машината нема електрични делови и може лесно да се исчисти.
Сите делови во контакт со материјали се изработени целосно од нерѓосувачки челик AISI 304 и пластика.
Промена на волуменот на дозирање на клипот: од 30 mm до 280 mm.
Капацитет на бункер: 12 литри.
Дозирање: зависи од користениот производ.
Способност за расклопување на секое парче опрема што беше во контакт со производот.
Можете да работите со течни и кремови.
Добиените вредности на бучава на растојание од 1 m од површината на машината и висина од 1,60 m од земјата се приближно 50 dB (A).
Димензии: 870mm x 465mm x 760mm
Димензии на пакетот: 500мм x 900мм х 1000мм
Тежина: 40 кг
Тежина со пакување: 50 кг
Детални упатства за употреба на италијански и англиски јазик.

Совети за нашите клиенти

Пневматската машина нема никакви електрични делови, работи само од компримиран воздух. Се поврзува со трупот. Рачно прилагодување на дозата со голема точност. Висока точност на дозата за време на последователна работа. Не е потребно прилагодување. Маста или кремот се ставаат во бункер од 12 литри, клипот стиска доза на крем со компримиран воздух и го враќа клипот во првобитната положба. Опремата доаѓа со детални упатства и дијаграми на италијански јазик.

Прегледи на клиенти (6)

Набавивме пневматски диспензерот на креми и мази за нашата компанија. Многу удобен дизајн.

Петар, г.Коломна

Попогодно е за дозирано пакување на вискозни материјали, работи полошо со течности. Сè одговара на овој дизајн.

Олга Петровна, Пенза

Ја најде оваа страница во Google. Имам една од пневматските машини, не успеа, што го забави процесот на производство, нарача нова пневматска машина, ја донесе, инсталира, сè работи како што треба.

Од цвеќиња ЦМ.Тајмен

Пневматската машина на работната површина се покажа како одлична, што беше забележано од раководството на компанијата и вработените.

Трофимова Зоја, Полиарнаја Звезда CJSCНалчик

Мала машина за полнење со пневматски течности. Многу лесен во лабораторијата. Квалитативно направено.

Светлана, ИП, Подолск

Набавивме пневматски диспензерот на креми и мази за нивно мало производство на масти од билки од билки. Благодарност до компанијата за брзата испорака.

Генадиј, Технолог, Батајск

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  десктоп дистрибутер на мази и креми ita-02.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: