Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Машина за полнење на рефус торби / Машина за полнење на рефус материјали во хартија и пластични кеси SD-50

Машина за полнење на рефус материјали во хартија и пластични кеси SD-50

441

922152
 • Опрема за полнење и пакување во хартиени кеси од какви било производи
 • Опрема за полнење и пакување во хартиени кеси од какви било производи
 • Опрема за полнење и пакување во хартиени кеси од какви било производи
 • Опрема за полнење и пакување во хартиени кеси од какви било производи
 • Опрема за полнење и пакување во хартиени кеси од какви било производи
 • Опрема за полнење и пакување во хартиени кеси од какви било производи
 • Опрема за полнење и пакување во хартиени кеси од какви било производи
 • Опрема за полнење и пакување во хартиени кеси од какви било производи
 • Опрема за полнење и пакување во хартиени кеси од какви било производи
 • Опрема за полнење и пакување во хартиени кеси од какви било производи

Популарни пребарувања

35%

Упатства за употреба на машини за полнење

25%

Прегледи од вистински луѓе за работата на машините за пакување

25%

Багаж во модерно фармацевтско производство

15%

Како да организирате бизнис за пакување на масовни материјали?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Машина за полнење на рефус торби / Машина за полнење на рефус материјали во хартија и пластични кеси SD-50

Машина за полнење на рефус материјали во хартија и пластични кеси SD-50

Полу-автоматска машина за мерење на масовни материјали во пластични или повеќеслојни хартиени кеси со пирсинг на работ. Можете да користите вреќи за производ со тежина од 5 до 50 кг. Можно е да се заврши со автоматски систем за внесување на производот во бункер. Продуктивност 400-500 кеси на час. Тежина 500 кг. Материјалите во контакт со производот се изработени од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за полнење кеси. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 15.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за полнење торби SD-50

 • Означено како: Запечатена амбалажа Каталог на опрема Опрема од Кина Пластична кутија Производство на лекови Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Пакување Пакување во прав Опрема за полнење

Популарни пребарувања

35%

Упатства за употреба на машини за полнење

25%

Прегледи од вистински луѓе за работата на машините за пакување

25%

Багаж во модерно фармацевтско производство

15%

Како да организирате бизнис за пакување на масовни материјали?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО ПОПОЛНИТЕ МАШИНИ ВО ЧАСКИ И ПЛАСТИЧНИ торби.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основните вредности на дозирање на прав во вреќи. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на машини за полнење на користени кеси.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ ОД ПАКЕТНА ОПРЕМА.
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за подготовка на рефус материјали. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на опрема за мешање прашоци, гранулатори, храна за рефус производи во машини за пакување и опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење во хартија и пластични кеси, рачни десктоп-машини за распределување на рефус материјали, ние сме ангажирани во снабдување на резервни делови за опрема за пополнување кеси купени во нашата компанија.

Спецификации

Машина за полнење во хартиени и пластични кеси „SD-50“
Пополнета тежина на вреќата: 5-50 кг
Продуктивност: 400-500 кеси на час
Точност на дозирање: за 5-15 кг, грешка од 0,2%, >15-50 кг грешка 0,1%
Моќ и моќ: 380V, 50HZ
Моќност: 1,1 kW
Потрошувачка на воздух: 0,4-0,6 MPa, 1 m3 на час
Должина на транспортерот: 2600 мм
Општо, димензии кутија бр. 1: 2720мм x 860мм х 1010мм, тежина 340 кг
Општо, димензии кутија бр.2: 2280mm x 1250mm x 740mm, тежина 280 кг
Тежина: 530 кг
Вкупна тежина со пакување: 620 кг

Совети за нашите клиенти

Полуавтоматската машина работи со готови торби што операторот рачно ги става на вратот на машината за полнење. Од бунтот, вибрирачки извор почнува да ја полни торбата. На подвижниот појас, на кој стои торбата, има скали со голема прецизност кои ја контролираат тежината на производот што влегува во торбата. Штом се достигне тежината на дозата, вибрациите и снабдувањето со материјал престануваат. Процесот на затворање на торбата се врши од автоматска машина за шиење. Транспортерниот ремен со диспендер за тежина ги придвижува готовите исполнети вреќи на страната. Сите типови на диспензери обезбедуваат голема прецизност наполнување по тежина на производот. Производителот може да изврши секаква комбинација на опрема за оваа серија опрема. Главните електронски механизми се користат кај производителите на опрема од Тајван, Шведска, Јапонија. Можно е да се поврзе електронскиот систем на пакувачот со компјутерот.  Производителот може да опреми дополнителни системи за автоматско напојување во форма на вакуумски транспортери или навртки.

Прегледи на клиенти (6)

Ние сме ангажирани во пакувањето на добиточна храна, користиме готови повеќеслојни торби за хартија. Два оператори работат на линија, едниот ги пополнува кесите, а вториот го контролира фирмверот. Работиме со максимална брзина. Нема поплаки.

Јуриј Ивлев, Кабаровск

Ние користиме миксер, вакуум транспортер и машина за торбирање во една линија. Во миксер, ги мешаме сувите компоненти на нашиот производ, потоа од миксер правот го пренесуваме директно во бункерот на машината за полнење со вакуум. Операторот само ги заменува и отстранува торбите.

Денис Клебников, Уфа

Машината за пакување во хартиени и пластични кеси е достојна за пофалба, овозможувајќи ви да воспоставите производство на каква било сложеност, висок квалитет по конкурентна цена.

Асија Кемстач, Менаџер за набавки Визуелни аптека групиРегион Пенза

Ми се допадна услугата и најважното ми беше многу правилно објаснето. Нема поплаки за опремата на машината за пакување во хартиени и пластични кеси.

Полијаков К.С..Оренбург

Имаме мало производство на добиточна храна. Купувањето на оваа единица не беше евтино, но се покажа многу практично. Јас ги советувам сите.

Курсин Роман, град Магадан

Ние сме ангажирани во производство на фармацевтски мешавини. И машината за полнење беше неопходна во нашето производство. И со СД-50, сè почна да работи уште побрзо.

Никита Никифоров, Директор, Томск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за пакување на рефус материјали во хартија и пластични кеси sd-50.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: