Се препорачува сигурна услуга

Анализатор на тврдоста на таблетите YD-03

329

921031
 • Лабораториска опрема за тестирање на тврдост на таблети
 • Лабораториска опрема за тестирање на тврдост на таблети
 • Лабораториска опрема за тестирање на тврдост на таблети
 • Лабораториска опрема за тестирање на тврдост на таблети

Популарни пребарувања

26%

Пронајдете попуст продажба на цврстина анализатор

25%

Тековни реклами за продажба на вискозност анализатор

25%

Упатства за употреба на анализаторот на топење

24%

Прегледи од реални луѓе за работата на анализаторот на влага

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Анализатор на тврдоста на таблетите YD-03

Анализатор на тврдоста на таблетите - Уред за мерење на тврдост на таблетите. Притисок се појавува на таблетата, и е вештачки компресиран. Овој процес го следи сензорот со голема прецизност, индикаторите за цврстина се прикажани на предната плоча. Тестот за цврстина на таблетот е континуиран. Најголемата серија е 100 парчиња.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на анализатор на цврстина. Пред испорака, анализаторите се проверуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 3.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Анализатор на тврдост YD-03

 • Означено како: Анализатор на влага Анализатор на топење Анализатор на транспарентност Анализатор на распаѓање Анализатор на раствори Анализатор на композиција Анализатор на топење Анализатор на тврдост Аналитичка опрема

Популарни пребарувања

26%

Пронајдете попуст продажба на цврстина анализатор

25%

Тековни реклами за продажба на вискозност анализатор

25%

Упатства за употреба на анализаторот на топење

24%

Прегледи од реални луѓе за работата на анализаторот на влага

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Анализатор на тврдоста на таблетите "YD-03"
Опсег на тестирање: (2-199.9) Б.
Точност на тестот: Макс. ± 0,05 Н
Растојание на движење на примерокот: (3-40) мм
Интервал: ≯ 20 секунди по таблета
Максимална количина во секоја серија: 100 парчиња
Енергија: 220V / 50Hz / 60W или 110V / 60Hz / 60W
Димензии: 400х240х160 мм
Големина со пакување: 470x315x235 mm
Тежина на испорака: 12 кг

Совети за нашите клиенти

Притисок се појавува на таблетата, и е вештачки компресиран. Овој процес го следи сензорот со голема прецизност, индикаторите за цврстина се прикажани на предната плоча. Тестот за цврстина на таблетот е континуиран. Најголемата серија е 100 парчиња. Времето на тестирање ќе се заштеди со мерење на директен дијаметар. Индикаторите на анализаторот се прикажуваат и складираат автоматски, што ви овозможува повторно да го инсталирате анализаторот за да продолжите со работата. Опремата ги мери и прикажува податоците како што се: цврстина на секоја таблета, максимална вредност, минимална вредност, просечна вредност и број на таблети. Параметрите можат да се постават во секое време. Било кој сет или вистински податоци се прикажани на предниот панел. Автоматизација: авто-анализа, авто-дијагностика, авто-сигнал.

Прегледи на клиенти (6)

Ние го користиме овој модел на анализатор на електрична цврстина за тестирање на квалитетот на таблетите во една компанија.

Кирил, Мурманск

Купена е анализатор на тврдост, откако виде неколку слични модели. Достапен модел.

Оксана Пирожкова, Улјановск

Менаџерот Роман Цибулски детално зборуваше за скоро секоја линија аналитичари за цврстина и помогна да се направи избор. Избрав анализатор на цврстина на таблетите YD-03. Испорачано на објектот во строго договорени услови, откако претходно го повикав и го наведов времето за испорака. Анализаторот работи веќе 6-ти месец, сè уште нема коментари.

Алан, Сочи

Купивме анализатор за цврстина на таблети. Купивме опрема во замена за застарена опрема. Анализаторот на тврдоста на таблетите yd-03 ги исполнува сите потребни параметри, опремени со сè што е потребно за работа. Извршувањето овозможува висококвалитетна, сигурна и удобна работа. Покрај тоа, со нова опрема, ја зголемивме продуктивноста на производството, ги намаливме трошоците за одржување и обезбедивме високи хигиенски перформанси.

Родион, Москва

Стариот анализатор на тврдост на таблетите е скршен. Купи неколку нови. Задоволни сме од квалитетот на опремата и квалитетот на компанијата. Благодарам.

Анатолиј Скрипкин, Инженер за процеси, Тула

Нарачавме опрема за тестирање на тврдоста на таблетите. Компанијата Минипрес, ,убезно ги обезбеди сите информации за производот. И тие помогнаа да ја избереме потребната опрема.

Александровски В.Г.., Менаџер на Citylab, Смоленск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  анализатор на цврстина на таблетите yd-03.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: