Се препорачува сигурна услуга

Опрема за обложување на хидрогел WHM-7

7203

989776 година
 • Опрема за обложување на хидрогел
 • Лепило со премачкување со хидрогел
 • Опрема за обложување на хидрогел
 • Лепило со премачкување со хидрогел

Популарни пребарувања

триесет%

Добавувачи на опрема за обложување на хидрогел во земјите на ЗНД

25%

Опрема за производство на облоги со хидрогел

20%

Чекори за обложување на хидрогел

35%

Инсталација на опрема за обложување на хидрогел за производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за обложување на хидрогел WHM-7

Опремата за хидрогел за обложување WHM-7 е погодна за обложување на какви било неткаени основни материјали (гел за ладење, антипиретик гел, антиревматски лекови, паста од комарец, гел за анестезија, козметички гел за едем под очите, растворливи во вода производи за нега на кожата и може да се користат итн. препарати базирани на вода). Интерфејс човек-машина, PLC компјутерски систем за контрола (PLC направен во Јапонија, екран на допир, прекинувач за напојување се направени во Тајван). Фотоволтаични и оптички системи за следење и позиционирање, автоматско напојување со материјали. Снабдувањето со суровини се врши со употреба на два обложени ролери. Master Punch на Qianchuan Corporation, Јапонија. Копчето за товарење е во состојба да прими околу 25 кг хидрогел. Случајот е изработен од не'рѓосувачки челик во согласност со медицинските барања за хигиенска обработка.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 53.730 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за обложување на хидрогел WHM-7

 • Означено како: Каталог на опрема Леплив завој Опрема од Кина Лепенка Апчиња Фармацевтска машина

Популарни пребарувања

триесет%

Добавувачи на опрема за обложување на хидрогел во земјите на ЗНД

25%

Опрема за производство на облоги со хидрогел

20%

Чекори за обложување на хидрогел

35%

Инсталација на опрема за обложување на хидрогел за производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУКА ЗА ПОГЛАВУВА WITHЕ СО ХИДРОГЕЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на примена на хидрогел за премачкување на какви било неткаени материјали. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) ГО ПОДГОТВУВАМ ПРОИЗВОДОТ НА ОПРЕМА ЗА ПОГЛАВЈЕ СО ХИДРОГЕЛИ.
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за примена на хидрогел за премачкување на какви било неткаени материјали.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на опрема за примена на хидрогел на облоги од какви било неткаени материјали. Ние сме ангажирани во снабдување на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за хидрогелна обвивка „WHM-7“
1. Набавка на материјал
2. Хопер хипергел
3. Мерка на скала
4. Заглавена храна
5. Хоризонтално тркало за плетење
6. Електричен контролер
7. Воздушен пневматски нож
8. Воздушен пневматски хоризонтален нож
9. Платформа за испорака
10. Дискретизација на кружењето на материјалот од обвивка

Дебелина на облогата: 0,5 мм - 5 мм
Ефективна ширина на облогата: 500 mm
Брзина на производство: 80-120
Вкупна моќност: 3 KW
Големина на пакет: 2000х1020х1750 мм
Тежина: 650 кг
Тежина на испорака: 750 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на опрема за обложување со хидрогел WHM-7.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за хидрогелна обвивка може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

За време на работата на автоматската опрема за обложување со хидрогел WHM-7, деловите се менуваа двапати, доколку компанијата не снабдуваше резервни делови, ќе морав да купам нов автомобил. Сакам да кажам дека компанијата, за разлика од опремата не успева.

Бобриков Р., Јарослав

Одлична страница! Цените се разумни, нарачани, поттикнати од моделот и детално зборуваа за уредот. Испорака направена навреме. Сите документи се во ред. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Самсонов Вјачеслав, Чита

Се свртевме кон избор на опрема за нанесување хидрогелна обвивка на какви било неткаени основни материјали. Менаџерот помогна при претресот. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Вистински професионалци.

Пупков Д. И, градот Караганда

Нарачавме опрема за обложување на хидрогел WHM-7. Сè беше доставено навреме. Опремата е со висок квалитет и работи без прекини.

Малевич Д. А., Улјановск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за обложување на хидрогел whm-7.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: