Се препорачува сигурна услуга

7212

989894
 • Сферонизатор
 • Сфероидно производство
 • Сферонизатор
 • Сфероидно производство

Популарни пребарувања

40%

Упатства за употреба сферонизатор

40%

Како да изберете опрема за производство на гранули?

35%

Совети за сферонизатор технологија

35%

Нови методи на сферонизација во производството во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Сферонизатор CJM-70. Забите за сечење на центрифугална ротирачка платформа, кога ротираат со голема брзина, исечете го влезниот цилиндричен лента (лента) во краток цилиндричен гранулат со одредена должина (во пропорција со дијаметарот на колоната). Поради комбинираното дејство на центрифугалната сила на плочата, силата на триење помеѓу гранулите и менувачката плоча, wallsидовите на контејнерот и гранулите, како и притисокот на воздухот помеѓу ротирачката плоча и theидовите на садот, сите гранулите се во тродимензионално движење на тркалање со напречни навртки, формирајќи непречено дејство на мелење и ја претвораат гранулата во сфероиди. Машината се состои од штитник за вчитување, жлеб, ротирачка плоча, уред за растоварање, механизам за пренос, уред за вентилација и сушење (по избор), куќиште, систем за контрола и пневматски систем. Кратко време на производство, висок сооднос. Завршените сфероиди имаат добра униформа густина, редовна заобленост и мазна површина. Неколку различни начини на визуелно прикажување на параметрите за инсталација, прецизно и удобно прилагодување. Беспрекорен дизајн на заклучување на безбедност за да се избегнат повреди на операторот од активни делови на машината. Дополнителна инсталација на ладење или загревање на садот на шахтата за товарење во согласност со карактеристиките на материјалот. Можност за избор на ортогонална ротирачка плоча или ротациона плоча со нелеплива или отпорна на абење слој.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 51.840 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Сферонизатор CJM-70

 • Означено како: Гранулат Гранулатор Каталог на опрема Опрема од Кина Сува гранулација Сува гранулација Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

40%

Упатства за употреба сферонизатор

40%

Како да изберете опрема за производство на гранули?

35%

Совети за сферонизатор технологија

35%

Нови методи на сферонизација во производството во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА SPЕ ВО ТЕХНОЛОГИИ НА Сферонизацијата.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на производство на сферонизација на материјали, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Во Русија, имаме тест-сферонизатор за производство на пилотски серии што им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на сферонизатори може да понуди опрема за големо производство на гранули на сите начини.
3) НАДВОРЕШНИЦИ на сферонизатори.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на сферонизатори е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на сферонизатор заснован на целите и целите на клиентот. Willе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за сферонизација. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Сферонизатор „CJM-70“
Производство: 1-10 кг / серија
Време: 2.0-10.0 мин / многу
Дијаметар на гранули: 0,4-3,0 мм
Напон: 380V, 50 Hz
Моќност: 5,5 KW
Нежна синхронизација: 960 вртежи во минута
Компресиран воздух:
Потрошувачка: 0,4-0,6 МПа
Притисок: 0,1-0,2 м3 / мин
Враќање стапка: >90%
Ниво на бучава: <45 dB
Големина на пакетот: 1500 × 900 × 1300 mm
Тежина: 500 кг
Тежина на испорака: 600 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при изборот на сферонизатор CJM-70.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Сферонизаторот може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Една од ретките компании што остави добар впечаток за себе. Решив да го нарачам Сферонизаторот CJM-70 овде. Од првичната комуникација со менаџерот, стана јасно дека тие овде ја ценат својата репутација. Учтиво и тактично, менаџерот ги објасни сите нијанси на набавка на овој модел, детално зборуваше за испораката и плаќањето. Опремата беше доставена навреме. Ви благодариме за добра работа!

Демидов С. К., Владикавказ

Бев изненаден од присуството на сферонизатор на страницата за производство на сфероиди, долго време не можев да го најдам овој модел. Многу голем список на опрема, препорачувам за запознавање.

Антипов М.Чеlyабинск

Работиме со MiniPress веќе подолго време. Нема поплаки, некои позитивни впечатоци. Ние ќе продолжиме да соработуваме.

Шеглов I. П, Мурманск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  сферонизатор cjm-70.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: