Се препорачува сигурна услуга

Сферична машина за сечење ноже WHM-17

7203

989858
 • Опрема за сечење на сферични ножеви
 • Сечење на ленти за помош
 • Опрема за сечење на сферични ножеви
 • Сечење на ленти за помош

Популарни пребарувања

27%

Сферични производители на сечење на ножеви

25%

Постапката за работа со опрема за сечење со сферичен нож

35%

Купете автоматска опрема за лизгање со сферичен нож

триесет%

Упатство за автоматска машина за сечење со сферичен нож

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Сферична машина за сечење ноже WHM-17

Сферичната машина за сферирање WHM-17 се користи за хартија за пергамент и филм за пакување, погодна за обработка и сечење на делови, како што се, на пример, неткаени материјали, импрегнирана хартија, филмови BOPP и CPP и други слични материјали. Врши двојна функција, примајќи материјали со употреба на проток на растечки воздух. Опремен со прав електромагнетски спојка за контрола на протокот и позиционирање на материјалот. Уред за фотоелектрично следење за автоматско коригирање на грешките при влегување во материјалот овозможува лесна употреба и ефективна стабилизација. (Може да се спореди со целосно автоматски систем за контрола на магнетни честички со постојани параметри).

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 42.930 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Сферична машина за сечење ноже WHM-17

 • Означено како: Каталог на опрема Гума лепенка Класификација на лепила Леплив завој Ново Лепенка Пипер-лепенка Производство на лепенка Пакување со леплива лента Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

27%

Сферични производители на сечење на ножеви

25%

Постапката за работа со опрема за сечење со сферичен нож

35%

Купете автоматска опрема за лизгање со сферичен нож

триесет%

Упатство за автоматска машина за сечење со сферичен нож

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА EЕ СО ОПРЕМА ЗА ДОЛГИТУДИНАЛНА КУАTЕ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на работа со опрема за исечење. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на користена опрема за исечење.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДСТВОТО НА ОПРЕМА ЗА ДОЛГИТУДИНАЛНО КУАЕ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, ќе избереме модел за производство.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на опрема за сечење, ние сме вклучени во снабдување на резервни делови за опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за сечење со сферичен нож „WHM-17“
Ефективна ширина: 2200 мм
Брзина на сечење: 80-100
Дијаметар на калем за добиточна храна: 800 mm
Примање на калем дијаметар: 350 мм
Уред за корекција на грешка: Синхроно следење на фотоелектрични ќелии
Моќност за корекција на грешка: 1 KW
Главна моќност на моторот: 5 KW
Вкупна моќност: 6 KW
Големина на пакетот: 2100x3100x1400 mm
Тежина: 800 кг
Тежина на испорака: 950 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на опрема за сечење со сферичен нож WHM-17.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за сечење со сферичен нож може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Една од ретките компании што остави добар впечаток за себе. Решив тука да ја нарачам опремата за сечење со сферичен нож WHM-17. Од првичната комуникација со менаџерот, стана јасно дека тие овде ја ценат својата репутација. Учтиво и тактично, менаџерот ги објасни сите нијанси на набавка на овој модел, детално зборуваше за испораката и плаќањето. Опремата беше доставена навреме. Ви благодариме за добра работа!

Давидов А. В.Брјанск

Одлична страница! Цените се разумни, нарачани, поттикнати од моделот и детално зборуваа за уредот. Испорака направена навреме. Сите документи се во ред. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Хромов Т., Омск

Се свртевме кон избор на опрема за сечење со сферичен нож. Менаџерот помогна при претресот. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Вистински професионалци.

Сомов Ју. Н., Уфа

Нарачавме опрема за сечење со сферичен нож WHM-17. Сè беше доставено навреме. Опремата е со висок квалитет и работи без прекини.

Баранов Д., град Азов

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за сечење со сферичен нож whm-17.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: