Се препорачува сигурна услуга

Опрема за сечење на сферични ножеви WHM-15

7204

989806
 • Опрема за сечење на сферични ножеви
 • Сечење на ткаени материјали
 • Опрема за сечење на сферични ножеви
 • Сечење на ткаени материјали

Популарни пребарувања

триесет%

Склопници добавувачи

триесет%

Постапката за работа со опрема за сечење со сферичен нож

40%

Купете автоматска опрема за лизгање со сферичен нож

40%

Правила за употреба на автоматска опрема за сечење со сферичен нож

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за сечење на сферични ножеви WHM-15

Сферичната машина за сферирање WHM-15 се користи за хартија за пергамент и филм за пакување, погодна за обработка и сечење на делови, како на пример, неткаени материјали, импрегнирана хартија, филмови BOPP и CPP и други слични материјали. Врши двојна функција, примајќи материјали со употреба на проток на растечки воздух. Опремен со прав електромагнетски спојка за контрола на протокот и позиционирање на материјалот. Уред за фотоелектрично следење за автоматско коригирање на грешките при влегување во материјалот овозможува лесна употреба и ефективна стабилизација. (Може да се спореди со целосно автоматски систем за контрола на магнетни честички со постојани параметри).

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 24.030 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за сечење на сферични ножеви WHM-15

 • Означено како: Каталог на опрема Гума лепенка Класификација на лепила Леплив завој Ново Лепенка Пипер-лепенка Производство на лепенка Пакување со леплива лента Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Склопници добавувачи

триесет%

Постапката за работа со опрема за сечење со сферичен нож

40%

Купете автоматска опрема за лизгање со сферичен нож

40%

Правила за употреба на автоматска опрема за сечење со сферичен нож

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА EЕ СО ОПРЕМА ЗА ДОЛГИТУДИНАЛНА КУАTЕ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на работа со опрема за исечење. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на користена опрема за исечење.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДСТВОТО НА ОПРЕМА ЗА ДОЛГИТУДИНАЛНО КУАЕ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, ќе избереме модел за производство.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на опрема за сечење, ние сме вклучени во снабдување на резервни делови за опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за сечење со сферичен нож „WHM-15“
Ефективна ширина: 1100 мм
Брзина на сечење: 80-100
Дијаметар на калем за добиточна храна: 800 mm
Примање на калем дијаметар: 350 мм
Уред за корекција на грешка: Синхроно следење на фотоелектрични ќелии
Моќност за корекција на грешка: 1 KW
Главна моќност на моторот: 4 KW
Вкупна моќност: 5 KW
Големина на пакетот: 2100x2000x1400 mm
Тежина: 450 кг
Тежина на испорака: 550 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за сечење со сферичен нож WHM-15.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за сечење со сферичен нож може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ова не е прв пат кога работам со MiniPress. Ние нарачуваме опрема од нив за наше фармацевтско производство. Секогаш само висококвалитетна опрема, условите на договорот се забележуваат јасно, доставени навреме, без одложување. Добра услуга по продажбата. Убаво е да се работи со професионалци.

Боброва К. Д., Братск

Одлична страница! Цените се разумни, наредив опрема за сечење со сферичен нож WHM-15, предложена од моделот и детално зборував за уредот. Испорака направена навреме. Сите документи се во ред. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Спиридонов Петарград Орск

Се свртевме кон избор на опрема за сечење со сферичен нож. Менаџерот помогна при претресот. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Вистински професионалци.

Кирил Валериев, Благовешченск

За производство, потребен беше гранулатор од типот спреј, но тие не можеа да одлучат за модел. Тие оставиле барање на страницата кога се јавиле - се консултирале за својствата, големини и перформанси. Тие го советуваа овој модел WHM-15. Ја плативме фактурата што е издадена. Работеа брзо и професионално. Благодарам.

Каyакин Д.В., Ангарск

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за сечење со сферичен нож whm-15.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: