Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Нова опрема 2019 година / Опрема за сортирање и полирање на таблети и капсули / Опрема за полирање и сортирање на капсули од серија CC-10

Опрема за полирање и сортирање на капсули од серија CC-10

7203

989858
 • Опрема за полирање и сортирање на капсули
 • Полирани капсули
 • Опрема за полирање и сортирање на капсули
 • Полирани капсули

Популарни пребарувања

45%

Снабдувачи за полирање на капсули во земјите на ЗНД

триесет%

Полирање на капсули во современ фармацевтски производство

35%

Нови видови капсули за полирање во производството

35%

Кинески производители на полирање на капсули

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Нова опрема 2019 година / Опрема за сортирање и полирање на таблети и капсули / Опрема за полирање и сортирање на капсули од серија CC-10

Опрема за полирање и сортирање на капсули од серија CC-10

Опрема за полирање и сортирање на капсули од серија CC-10 е еден вид полирач за капсули со функција за сортирање. Опремата не само што полилизира капсули и таблети, туку и ја елиминира статичката електрична енергија, а исто така сортира капсули и таблети со тежина под нормата, неисправни капсули, таблети со чипови или парчиња таблети или капсули. Опремата е погодна за обработка на сите големини на капсули, без потреба да заменувате делови. Капсулите се хранат од опрема за полнење на капсули. Ротирачката четка ги пренесува капсулите во чист резервоар каде што ги полира и ги прицврстува капсулите. Отсечените честички и фрагментите од капсулите се отстрануваат со вакуум вшмукување чаша, по што четката ги пренесува капсулите во излезот на резервоарот. На делот за сортирање, чистиот компресиран воздух собира капсули со тежина под норма, чипови и фрагменти во колекторот. Компримираниот воздушен притисок се прикажува на мерниот вентил на филтерот за декомпресија, кој може да се прилагоди на различни барања. Завршените капсули се исфрлаат.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6.793 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за полирање и сортирање на капсули од серија CC-10

 • Означено како: Екапсулација Екапсулација Капсули Собирач на прашина Капсула Прашина Опрема од Кина Полизер Производство на капсули Капсули со тврд желатин Фармацевтска машина Фармацевтска правосмукалка

Популарни пребарувања

45%

Снабдувачи за полирање на капсули во земјите на ЗНД

триесет%

Полирање на капсули во современ фармацевтски производство

35%

Нови видови капсули за полирање во производството

35%

Кинески производители на полирање на капсули

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУКА ЗА ПОПОЛНУВА SЕ НА СОЛИДНИ КАПСУЛИ.
На сите наши клиенти кои ја купиле опремата, даваме литература за основите на капсулацијата на прашоци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на користена опрема за полнење капсули.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА КАПСУЛИ СО МОЕ.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на капсули со желатин. На барање на клиентот, ние ќе избереме капсула модел, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари со лого за капсула, опрема за полнење и пакување на тврди желатински капсули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски капсула машини, рачни капсулатори на маса и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за кој било модел на опрема за капсули купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за полирање и сортирање на капсули од сериите CC-10
Продуктивност: 150.000 парчиња / час
Моќност: 220V 50 / 60HZ, еднофазен
Вакуум: 2,7 m3 / min, -0.014 MPa
Компресиран воздух: 0,25 м3 / мин, 0,3 МПа
Димензии: 680x640x530 mm
Големина на пакување: 950x600x900 mm
Тежина: 30 кг
Тежина на испорака: 40 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за полирање и сортирање на капсули CC-10.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за полирање и сортирање на капсули може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Постои дури и систем за одбивање на празни или полу капсули. Фантастична опрема. Купете ја само скапата верзија, бидејќи ефтините колеги се многу поедноставни и полоши.

Иванцевич К. Р.град Томск

Една од ретките компании што остави добар впечаток за себе. Решив да нарачам опрема за полирање и сортирање на капсулите од серија CC-10. Од првичната комуникација со менаџерот, стана јасно дека тие овде ја ценат својата репутација. Учтиво и тактично, менаџерот ги објасни сите нијанси на набавка на овој модел, детално зборуваше за испораката и плаќањето. Опремата беше доставена навреме. Ви благодариме за добра работа!

Платонов Д. Ју, Барнаул

Стариот автомобил не е во ред. Решивме да нарачаме нова за полирање и сортирање на капсулите од серија CC-10. Немаше проблеми при стартување. Беше доставено брзо.

Михаилов Станислав Николаевич, Брјанск

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за полирање и сортирање на капсули со желатин. Индивидуалниот пристап на менаџерот, ја реши задачата. Имаше мали проблеми при стартување. Но, сè беше решено брзо.

Бурнов D. Ин, Мурманск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за полирање и сортирање на капсули од сериите cc-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: