Се препорачува сигурна услуга

7203

989819 година
 • Полирач за капсули
 • Полирани капсули
 • Полирач за капсули
 • Полирани капсули

Популарни пребарувања

35%

Упатства за поставување полиса за капсула

35%

Полирање на капсули во современ фармацевтски производство

20%

Погледнете високо квалитетно видео за полирање на капсули

триесет%

Каде е профитабилно да се купи полирач за капсули?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

LTM-14 полиерот за капсули е погоден за полирање на кој било вид капсула и е компатибилен со секоја опрема за полнење на капсули. Машината е опремена со мотор со директна струја со директен погон, контрола на брзината и можност за прилагодување на аголот. Лесната тежина, леснотијата на работа, висока ефикасност на производството и чистотата за полирање го карактеризираат овој модел.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 3.726 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Капсула Полизатор LTM-14

 • Означено како: Екапсулација Екапсулација Капсули Собирач на прашина Капсула Прашина Опрема од Кина Полизер Производство на капсули Капсули со тврд желатин Фармацевтска машина Фармацевтска правосмукалка

Популарни пребарувања

35%

Упатства за поставување полиса за капсула

35%

Полирање на капсули во современ фармацевтски производство

20%

Погледнете високо квалитетно видео за полирање на капсули

триесет%

Каде е профитабилно да се купи полирач за капсули?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУКА ЗА ПОПОЛНУВА SЕ НА СОЛИДНИ КАПСУЛИ.
На сите наши клиенти кои ја купиле опремата, даваме литература за основите на капсулацијата на прашоци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на користена опрема за полнење капсули.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА КАПСУЛИ СО МОЕ.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на капсули со желатин. На барање на клиентот, ние ќе избереме капсула модел, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари со лого за капсула, опрема за полнење и пакување на тврди желатински капсули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски капсула машини, рачни капсулатори на маса и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за кој било модел на опрема за капсули купени во нашата компанија.

Спецификации

Капсула Полисер „LTM-14“
Продуктивност: 420,000 таблети / час
Моќност: 220V, 50Hz, 1A
Големина на пакетот: 700x650x1000 mm
Тежина: 38 кг
Тежина на испорака: 50 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да ви помогнат да ја забрзате задачата за избор на полиери за капсули LTM-14.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Полирачот за капсули може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Работиме со MiniPress веќе подолго време. Нема поплаки, некои позитивни впечатоци. Ние ќе продолжиме да соработуваме.

Варум А. Б., Твер

Во процесот на заедничко работење, компанијата MiniPress ја потврди својата репутација како сигурен партнер - не само како снабдувач на автоматско полирање за капсули со желатин, туку и како компанија со високо квалификувани консултанти и други вработени.

Clubfoot M. R, Владивосток

Стариот автомобил не е во ред. Решивме да нарачаме нов полирач за капсули. Немаше проблеми при стартување. Беше доставено брзо.

Гришин А. В., Zerержински

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за полирање на капсули со желатин. Индивидуалниот пристап на менаџерот, ја реши задачата. Имаше мали проблеми при стартување. Но, сè беше решено брзо.

Козловски О.Д., Градот Новосибирск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  капсула полизер ltm-14.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: