Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Нова опрема 2019 година / Опрема за електромагнетно индукциско запечатување со алуминиумска фолија / Опрема за индукција запечатување на капакот со алуминиумска фолија DWP-1B

Опрема за индукција запечатување на капакот со алуминиумска фолија DWP-1B

7202

989786
 • Опрема за индукција запечатување на капакот со алуминиумска фолија
 • Индукција запечатување
 • Опрема за индукција запечатување на капакот со алуминиумска фолија
 • Индукција запечатување

Популарни пребарувања

триесет%

Упатства за запечатување на индукција

45%

Добавувачи на електромагнетно индукциско запечатување во земјите на ЗНД

35%

Набавка на опрема за запечатување на електромагнетно индукција

35%

Како да започнете бизнис во заптивање на електромагнетно индукција

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Нова опрема 2019 година / Опрема за електромагнетно индукциско запечатување со алуминиумска фолија / Опрема за индукција запечатување на капакот со алуминиумска фолија DWP-1B

Опрема за индукција запечатување на капакот со алуминиумска фолија DWP-1B

Опремата за запечатување на алуминиумска фолија DWP-1B се користи за запечатување на разни големини на шишиња од кружни, правоаголни и разни други неправилно обликувани шишиња и контејнери, без потреба да се заменуваат резервни делови. Рамката и каросеријата на машината се изработени од не'рѓосувачки челик SUS 304. Ефект за ладење на вода. Сензор за фолија и отфрлете го системот за неправилно откачени шишиња и / или со капаци што недостасуваат фолија. Транспортерот на шишето е опремен со варијатор на брзина. 4 тркала и 4 нозе против вибрации. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 12.582 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за индукција запечатување на капакот со алуминиумска фолија DWP-1B

 • Означено како: Капсули Каталог на опрема Капа за шишиња Апчиња Плукање со шишиња Амбалажа за шишенце Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

триесет%

Упатства за запечатување на индукција

45%

Добавувачи на електромагнетно индукциско запечатување во земјите на ЗНД

35%

Набавка на опрема за запечатување на електромагнетно индукција

35%

Како да започнете бизнис во заптивање на електромагнетно индукција

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПШТИНА ОПРЕМА.
Ние нудиме литература за основите на запечатување на сите наши клиенти кои купиле опрема за запечатување со индукција. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема.
2) СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОД НА ОПРЕМА ЗА ПРОДАБА НА ИНДУЦИЈА.
Имаме широк спектар на додатоци за индукција запечатување. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на опрема за индукциско запечатување, ангажирани сме во набавка на резервни делови за опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за индуктивно запечатување на капакот со алуминиумска фолија „DWP-1B“
Продуктивност: 120 вртежи во минута
Големина на капа: дијаметар 15-60 mm (стандардна големина)
Големина на шише: 15-300 ml
Напон: AC220 / 50-60HZ
Моќност: 2-3 KW
Амбиентални услови:
Температура на воздухот: -10 C —40 C
Влажност: ≤ 90%
Температура на водата за ладење: ≥ + 5 C ; ≤ + 30 C
Медиум за ладење: јонизирана вода или дестилирана вода
Димензии: 1500 × 1000 × 1180 мм
Големина на пакетот: 1600 × 1000 × 1200 mm
Тежина: 80 кг (со транспортер)
Тежина на испорака: 130 кг

Совети за нашите клиенти

Осврти на клиенти (4)

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствено што недостасува беше опремата за запечатување на електромагнетно индукција, се сопна на вашата веб-страница и веднаш ја најдов потребната опрема. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Савlyев МихаилПенза

Многу квалитетни машини, купив неколку за моето производство, задоволен сум со брзината на нивната работа.

Григориј, Махачкала

Соочен со проблемот со наоѓање опрема за заптивање на електромагнетно индукција. Компанијата миниперис одговорно пристапи кон ова прашање. Сега сè работи брзо во нашето производство. Благодарам.

Прохор Крутов, Технолог, Курск

Имаше проблеми со инсталацијата, но брзо сè беше решено. Опремата за запечатување на електромагнетната индукција се покажа како многу сигурна и ефикасна!

Анатолиј Федоровски, Јарослав

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за индукција на запечатување на капакот со алуминиумска фолија dwp-1b.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: