Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Нова опрема 2019 година / Опрема за електромагнетно индукциско запечатување со алуминиумска фолија / Опрема за електромагнетно индукциско запечатување на грлото со алуминиумска фолија GS-07

Опрема за електромагнетно индукциско запечатување на грлото со алуминиумска фолија GS-07

7220

1050644
 • Опрема за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија
 • Алуминиумски капачиња
 • Опрема за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија
 • Алуминиумски капачиња

Популарни пребарувања

триесет%

Набавка на електромагнетна машина за запечатување за запечатување за производство

триесет%

Технологии и опрема за запечатување на електромагнетно индукција

35%

Како да се користи електромагнетна машина за запечатување со индукција

триесет%

Упатства за употреба машина за запечатување со заптивање електромагнетно индукција

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Нова опрема 2019 година / Опрема за електромагнетно индукциско запечатување со алуминиумска фолија / Опрема за електромагнетно индукциско запечатување на грлото со алуминиумска фолија GS-07

Опрема за електромагнетно индукциско запечатување на грлото со алуминиумска фолија GS-07

Опремата за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија GS-07 е уред за запечатување со широк врат. Се користи за запечатување на пестициди, фармаколошки препарати, адитиви за храна, козметика, прехранбени производи, мазива и др во хемиската и другите индустрии во пластични или стаклени шишиња со запечатување со широк дијаметар. Преносен модел на рака. Автоматско греење на активирањето, автоматско откривање на отсуството на алуминиумска фолија. Индукцискиот филм е заштитен со интелигентно ладење на воздухот. Континуирано или нередовно работно време. Компјутерска дефиниција на време (одбројување од 0,1 секунди, дигитален дисплеј). Дигитален дисплеј контролиран од компјутер му дозволува на операторот да ја прилагоди моќноста во пораст од 10% нагоре или надолу. Способност да поставите време и моќност, поставките за прекинувачот DIP, автоматски ги зачувувате овие поставки кога е исклучено напојувањето. Перформансите на овој вид опрема постојано се подобруваат.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 3.197 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за електромагнетно индукциско запечатување на грлото со алуминиумска фолија GS-07

 • Означено како: Капсули Каталог на опрема Капа за шишиња Апчиња Плукање со шишиња Амбалажа за шишенце Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

триесет%

Набавка на електромагнетна машина за запечатување за запечатување за производство

триесет%

Технологии и опрема за запечатување на електромагнетно индукција

35%

Како да се користи електромагнетна машина за запечатување со индукција

триесет%

Упатства за употреба машина за запечатување со заптивање електромагнетно индукција

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПШТИНА ОПРЕМА.
Ние нудиме литература за основите на запечатување на сите наши клиенти кои купиле опрема за запечатување со индукција. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема.
2) СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОД НА ОПРЕМА ЗА ПРОДАБА НА ИНДУЦИЈА.
Имаме широк спектар на додатоци за индукција запечатување. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на опрема за индукциско запечатување, ангажирани сме во набавка на резервни делови за опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија "ГС-07"
Дијаметар на запечатување / Големина на капакот: 60-120 mm
Брзина на запечатување: 15-40 bpm
Моќност: 1200W, 220V, 50 / 60Hz
Димензии: 560x380x180 mm
Големина на пакетот: 580 × 400 × 200 mm
Тежина: 9 кг
Тежина на испорака: 10 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија GS-07.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Соочен со проблемот со наоѓање опрема за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија GS-07. Компанијата миниперис одговорно пристапи кон ова прашање. Сега сè работи брзо во нашето производство. Благодарам.

Соловиев Д. и, Град Харков

Првото нешто што ве привлекува вниманието на овој портал е прилично достапен и разбирлив дизајн на веб-страница. Сè беше јасно и достапно. Одличен избор на производи воодушевува, можете да го најдете токму тоа што ви е потребно за себе! Одговори на повикот брзо, прилично учтиво комуникација. Задоволство од брза испорака и квалитет. Се сопна на оваа страница во пребарувачот во првите редови, и тој ја оправдува својата позиција досега

Романов И. V, град Орск

Пред неколку месеци започнаа ново производство, а единствено што недостасува беше опремата за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија, се сопна на вашата веб-страница и веднаш ја најдов потребната опрема. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Панин М., Новокузнецк

Имаше проблеми со инсталацијата, но брзо сè беше решено. Опремата за електромагнетно индукциско запечатување на грлото со алуминиумска фолија GS-07 се покажа како многу сигурна и ефикасна!

Бубнов ју. За, Рјазан

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  опрема за електромагнетно индукциско запечатување на грлото со алуминиумска фолија gs-07.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: