Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Нова опрема 2019 година / Опрема за електромагнетно индукциско запечатување со алуминиумска фолија / Опрема за електромагнетно индукциско запечатување на грлото со алуминиумска фолија GS-05

Опрема за електромагнетно индукциско запечатување на грлото со алуминиумска фолија GS-05

7219

1050647 година
 • Опрема за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија
 • Покривки од алуминиумска фолија
 • Опрема за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија
 • Покривки од алуминиумска фолија

Популарни пребарувања

40%

Прва контрола на лекови

40%

Добавувачи на електромагнетно индукциско запечатување во земјите на ЗНД

35%

Набавка на опрема за запечатување на електромагнетно индукција

35%

Упатства за употреба машина за запечатување со заптивање електромагнетно индукција

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Нова опрема 2019 година / Опрема за електромагнетно индукциско запечатување со алуминиумска фолија / Опрема за електромагнетно индукциско запечатување на грлото со алуминиумска фолија GS-05

Опрема за електромагнетно индукциско запечатување на грлото со алуминиумска фолија GS-05

Опремата за електромагнетно индукциско запечатување на грлото со алуминиумска фолија GS-05 се користи за запечатување токсични хемикалии, фармаколошки препарати, адитиви за храна, козметика, прехранбени производи, мазива и др во хемиската и другите индустрии во пластични или стаклени шишиња со стандардно запечатување дијаметар. Внимателно дизајниран и произведен од високо квалитетен не'рѓосувачки челик, атрактивен, благороден и разумен дизајн целосно во согласност со GMP стандардот. Единствениот дизајн на прекинувачот се користи за стабилна моќност, решавајќи го проблемот со флуктуацијата на моќноста, како резултат на разликите во запечатувањето. Генератор на домаќини со користење на најновиот увезен модул за контрола на транзистор и централен процесор. Контролата на моќност е исто така прилагодлива преку дигитален дисплеј. Ладењето на воздухот на целиот систем овозможува континуирано континуирано работење. Опремата не треба да се загрева пред да започнете со работа, лесна за ракување, лесна за одржување. Опремата е мобилна, удобна и лесно прилагодлива, може да се користи во комбинација со производната линија. Стандардната опрема не вклучува подвижен ремен и уред за движење, корисниците можат да изберат според нивните потреби.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 10.800 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за електромагнетно индукциско запечатување на грлото со алуминиумска фолија GS-05

 • Означено како: Капсули Каталог на опрема Капа за шишиња Апчиња Плукање со шишиња Амбалажа за шишенце Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

40%

Прва контрола на лекови

40%

Добавувачи на електромагнетно индукциско запечатување во земјите на ЗНД

35%

Набавка на опрема за запечатување на електромагнетно индукција

35%

Упатства за употреба машина за запечатување со заптивање електромагнетно индукција

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПШТИНА ОПРЕМА.
Ние нудиме литература за основите на запечатување на сите наши клиенти кои купиле опрема за запечатување со индукција. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема.
2) СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОД НА ОПРЕМА ЗА ПРОДАБА НА ИНДУЦИЈА.
Имаме широк спектар на додатоци за индукција запечатување. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на опрема за индукциско запечатување, ангажирани сме во набавка на резервни делови за опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија "GS-05"
Дијаметар на запечатување / Големина на капа: 20-80 мм
Брзина на транспортер: 0-15 м / мин
Брзина на запечатување: 300 шишиња / мин (на пр. ПЕ шише со дијаметар од 30 мм)
Извор на енергија: 4000W, 220V, 50 / 60Hz
Должина на главата на сензорот: 880 mm
Големина на пакетот: 500 × 500 × 1090 mm
Тежина: 80 кг
Тежина на испорака: 100 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија GS-05.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Имаше проблеми со инсталацијата, но брзо сè беше решено. Опремата за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија се покажа како многу сигурна и ефикасна!

Воробиов Д., Твер

Една од ретките компании што остави добар впечаток за себе. Решив да нарачам опрема за електромагнетно индукциско запечатување на грлото со алуминиумска фолија ГС-05. Од првичната комуникација со менаџерот, стана јасно дека тие овде ја ценат својата репутација. Учтиво и тактично, менаџерот ги објасни сите нијанси на набавка на овој модел, детално зборуваше за испораката и плаќањето. Опремата беше доставена навреме. Ви благодариме за добра работа!

Миронов Л. И, Иваново

Соочен со проблемот со наоѓање опрема за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија. Компанијата миниперис одговорно пристапи кон ова прашање. Сега сè работи брзо во нашето производство. Благодарам.

Воронов П., Брјанск

Пред неколку месеци започнаа ново производство, а единствено што недостасува беше опремата за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија, се сопна на вашата веб-страница и веднаш ја најдов потребната опрема. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Коровин С. А., Сургут

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  опрема за електромагнетно индукциско запечатување на вратот со алуминиумска фолија gs-05.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: