Се препорачува сигурна услуга

Опрема за запечатување ладење со вода GS-04

7171

989475
 • Опрема за запечатување ладење со вода
 • Запечатување на капачињата со ладење на вода ладење со вода
 • Опрема за запечатување ладење со вода
 • Запечатување на капачињата со ладење на вода ладење со вода

Популарни пребарувања

25%

Прва контрола на лекови

25%

Технологии и опрема за производство на мембрани

триесет%

Набавете опрема за запечатување на ладење со вода

20%

Упатства за употреба со машина за запечатување што се лади со вода

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за запечатување ладење со вода GS-04

Опремата за запечатување со вода за ладење ГС-04 се користи за индукциско запечатување на капачињата, се користи за запечатување токсични хемикалии, фармаколошки препарати, адитиви за храна, козметика, прехранбени производи, итн. Совршено запечатува контејнери, автоматски се префрлува од ултра мал дијаметар (10 мм ) до супер-големи (200 мм), како и до разни височини на капакот. Ова им дава најголема економска придобивка на клиентите. Главата на сензорот има уникатна структура од типот на тунел и врши запечатување во повеќеслоен и тродимензионален режим на греење. Не треба претходно загревање пред да започнете со работа, лесен за ракување, лесен за одржување. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик, атрактивен, благороден и разумен дизајн целосно во согласност со GMP стандардот. Генератор на домаќини со користење на најновиот увезен американски транзистор. Контролен процесор, моќ за прилагодување, дигитален дисплеј. Уникатниот дизајн на прекинувачот се користи за стабилна моќност. Ладењето на вода им овозможува на опремата да одржува голема брзина и ефикасност за долги часови континуирано работење до 24 часа на ден. Главата на сензорот е опремена со густи бакарни цевки, така што може да се снабди обична вода од чешма, со што се намалуваат трошоците за производство. Опремата е мобилна и може да се користи заедно со производната линија. Стандардната опрема не вклучува подвижен ремен и уред за движење, корисниците можат да изберат според нивните потреби.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 11.988 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за запечатување ладење со вода GS-04

 • Означено како: Капсули Каталог на опрема Капа за шишиња Апчиња Плукање со шишиња Амбалажа за шишенце Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

25%

Контрола на првото отворање на лекови

25%

Технологии и опрема за производство на мембрани

триесет%

Набавете опрема за запечатување на ладење со вода

20%

Упатства за употреба со машина за запечатување што се лади со вода

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКИ СО ОПРЕМА НА ВОДА ЗАВРШИНА.
Ние обезбедиме литература за основите на запечатување на сите наши клиенти кои купиле опрема за запечатување со вода за ладење. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема.
2) СОВЕЕМЕ ПРОИЗВОД НА ОПРЕМА ЗА Шиење со вода за греење.
Имаме широк спектар на додатоци за машини за запечатување што се ладат со вода. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на вода за ладење опрема за запечатување, ангажирани сме во снабдување на резервни делови за опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за запечатување ладење со вода GS-04
Дијаметар на запечатување / Големина на капа: 10-80, 80-200 мм
Брзина на транспортер: 0-25 м / мин
Брзина на запечатување: 400 шишиња / мин (на пример, ПЕ шише со дијаметар од 30 мм)
Моќност: 4000W, 220V, 50 / 60Hz
Должина на главата на сензорот: 480, 300 mm
Големина на пакет: 800 × 700 × 1200 мм
Тежина: 70 кг
Тежина на испорака: 100 кг

Совети за нашите клиенти

Осврти на клиенти (4)

Пред неколку месеци започнавме ново производство, а единствено што недостасуваше е опремата за запечатување на вода за ладење, се сопнавме на вашата веб-страница и веднаш ја најдовме потребната опрема. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Савlyев МихаилПенза

Многу квалитетни машини, купив неколку за моето производство, задоволен сум со брзината на нивната работа.

Григориј, Махачкала

Соочени со проблемот да најдат опрема за запечатување што се лади со вода. Компанијата миниперис одговорно пристапи кон ова прашање. Сега сè работи брзо во нашето производство. Благодарам.

Прохор Крутов, Технолог, Курск

Имаше проблеми со инсталацијата, но брзо сè беше решено. Опремата за запечатување што се лади со вода работи правилно.

Анатолиј Федоровски, Јарослав

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за запечатување вода ладење gs-04.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: