Се препорачува сигурна услуга

Опрема за заптивање на континуиран спој GS-02

7171

989481
 • Опрема за запечатување на континуиран спој
 • Заптивање на шиење на капачињата за шишиња
 • Опрема за запечатување на континуиран спој
 • Заптивање на шиење на капачињата за шишиња

Популарни пребарувања

25%

Прва контрола на лекови

25%

Технологии и опрема за континуирано запечатување на цвест

триесет%

Набавете опрема за запечатување на континуирано шиење

20%

Упатства за употреба со заптивната континуирана цвест

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за заптивање на континуиран спој GS-02

Опрема за запечатување на континуирано заптивање GS-02 се користи за индукциско запечатување на капачињата; се користи за запечатување на пестициди, фармаколошки препарати, адитиви за храна, козметика, прехранбени производи, итн. Совршено запечатува контејнери, автоматски се префрла од ултра мал дијаметар (10 мм) во супер-голем (200 мм), како и на разни височини на капакот. Ова им дава најголема економска придобивка на клиентите. Главата на сензорот има уникатна структура од типот на тунел и врши запечатување во повеќеслоен и тродимензионален режим на греење. Не треба претходно загревање пред да започнете со работа, лесен за ракување, лесен за одржување. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик, атрактивен, благороден и разумен дизајн целосно во согласност со GMP стандардот. Генератор на домаќини со користење на најновиот увезен американски транзистор. Контролен процесор, моќ за прилагодување, дигитален дисплеј. Уникатниот дизајн на прекинувачот се користи за стабилна моќност. Ладењето на вода им овозможува на опремата да одржува голема брзина и ефикасност за долги часови континуирано работење до 24 часа на ден. Главата на сензорот е опремена со густи бакарни цевки, така што може да се снабди обична вода од чешма, со што се намалуваат трошоците за производство. Опремата е мобилна и може да се користи заедно со производната линија. Стандардната опрема не вклучува подвижен ремен и уред за движење, корисниците можат да изберат според нивните потреби.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6.858 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за заптивање на континуиран спој GS-02

 • Означено како: Капсули Каталог на опрема Капа за шишиња Апчиња Плукање со шишиња Амбалажа за шишенце Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

25%

Прва контрола на лекови

25%

Технологии и опрема за континуирано запечатување на цвест

триесет%

Набавете опрема за запечатување на континуирано шиење

20%

Упатства за употреба со заптивната континуирана цвест

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКИ СО ОПРЕМА ЗА ПРОДОЛУВАЕ НА ПРОДАБА на цвест.
Ние обезбедиме литература за основите на запечатување на сите наши клиенти кои купиле опрема за континуирано запечатување на цвест. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ОПРЕМА ЗА ПРОДОЛУВАЕ НА ПРОДАAMБА на цвест.
Имаме широк спектар на додатоци за континуирано запечатување на цвест. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на опрема за континуирано запечатување на цвест, сме ангажирани во снабдување на резервни делови за опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за континуирано запечатување на цвест "GS-02"
Дијаметар на запечатување / Големина на капа: 20-80 мм
Брзина на транспортер: 0-10 м / мин
Брзина на запечатување: 200 шишиња / мин (на пр. ПЕ шише со дијаметар од 30 мм)
Моќност: 2000W, 220V, 50 / 60Hz
Должина на главата на сензорот: 450 мм
Големина на пакетот: 400 × 410 × 1100 mm
Тежина: 50 кг
Тежина на испорака: 70 кг

Совети за нашите клиенти

Осврти на клиенти (4)

Пред неколку месеци лансираше ново производство, а единствено што недостасува беше опремата за континуирано запечатување на шиење, се сопна на вашата веб-страница и веднаш ја најдов потребната опрема. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Савlyев МихаилПенза

Многу квалитетни машини, купив неколку за моето производство, задоволен сум со брзината на нивната работа.

Григориј, Махачкала

Соочени со проблемот со наоѓање опрема за континуирано запечатување на цвест. Компанијата миниперис одговорно пристапи кон ова прашање. Сега сè работи брзо во нашето производство. Благодарам.

Прохор Крутов, Технолог, Курск

Имаше проблеми со инсталацијата, но брзо сè беше решено. Опрема за континуирано запечатување на цвест.

Анатолиј Федоровски, Јарослав

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за запечатување на континуиран цвест gs-02.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: