Се препорачува сигурна услуга

7200

989780
 • Давач на таблети
 • Колектор на прашина во таблет Ц серија
 • Колектор на прашина во таблет Ц серија
 • Колектор на прашина во таблет Ц серија
 • Таблети од прав
 • Давач на таблети
 • Колектор на прашина во таблет Ц серија
 • Колектор на прашина во таблет Ц серија
 • Колектор на прашина во таблет Ц серија
 • Таблети од прав

Популарни пребарувања

триесет%

Осврти за посветување таблети

40%

Технологии и опрема за таблети за прицврстување

37%

Купете посветувач на таблети

38%

Поставување полирач за таблети во производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Таблетот за чистење на таблетите CC-20 серија е опрема за дебагирање и елиминација на прашина што ги промовира таблетите од дното до врвот. Може да се поврзе со системите за откривање таблети и метални системи. Сите делови во контакт со производот се изработени од не'рѓосувачки челик 316L. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 10.908 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Цврста таблета CC-20 Серија Ц

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Давач на таблети Опрема од Кина Полери за таблети Производство на лекови Апчиња Таблета машина Прес-таблет Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Осврти за посветување таблети

40%

Технологии и опрема за таблети за прицврстување

37%

Купете посветувач на таблети

38%

Поставување полирач за таблети во производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТАБЕЛНА ТЕХНОЛОГИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на прашоците за таблети. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за капсули.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на преси за таблети, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски таблети-преси и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на таблети преси купени во нашата компанија.

Спецификации

Одводнувач на цилиндри од серија Ц CC-20
Максимална продуктивност: 800,000 таблети / час (-38-3 мм)
Максимална висина на подигнување: 1220 mm
Номинална моќност: 150 W
Пат за отстранување на прашина: 6,2 м
Максимален дијаметар на таблети: Ø25 mm
Моќност: 110V / 220V 50Hz / 60 Hz, еднофазен
Компресиран воздух: 0,1 m3 / min, 0,05 MPa
Вакуум: 2,7 m3 / min, - 0,1 MPa
Максимално ниво на бучава: >75 dB (A)
Димензии: 500х550х1350 мм
Големина на пакетот: 580x500x1400 mm
Тежина: 70 кг
Тежина на испорака: 80 кг

Совети за нашите клиенти

Прегледи на клиенти (6)

Ние произведуваме таблети; како резултат на печатот, честичките од прашина и прав се сместуваат на таблетите. Потоа, оваа прашина паѓа на оптичките сензори на машината за броење и полнење. Работеа 2 години, а дури потоа купи машина за таблети за полирање. Задоволен.

Руслан Егоров, Москва

За висококвалитетно функционирање на оваа опрема, препорачуваме да поврзете компресиран воздух со таблети за дување и правосмукалка за отстранување на прашината. Кога работите без компримиран воздух, резултатот е значително полош.

ИлјаСамара

Менаџерот Роман Цибулски детално зборуваше за скоро секоја линија машини за полирање и помогна да се донесе одлука. Испорачано на објектот во строго договорени услови, откако претходно го повикав и го наведов времето за испорака. Машината за полирање таблети работи веќе 6-ти месец, сè уште нема коментари.

Дени, Калуга

Јас веќе петти пат ги користам услугите на MiniPress, ставот на консултантот е секогаш задоволен. Овој пат купив машина за полирање таблети, за претпријатието, задоволен сум со сè.

Максим, Астрахан

Баравме нова опрема за опрема за полирање. Минипрес беше во можност да го најде најдоброто решение. До денес, нарачаната машина за полирање таблети работи успешно.

Роман НовиковИнженер, Москва

За производство беше потребна машина за полирање таблети. Тој се определи за оваа компанија. Квалитетот на работа на опремата е доста задоволен од нас. Ви благодариме за брзата работа.

Валентин ВасилиевМенаџер, Томск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  серијач на таблети во серија со cc-20.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: