Се препорачува сигурна услуга

Мултифункционален печатач со Inkjet JP-367

7197 година

989725 година
 • Мултифункционален печатач со Inkjet
 • Печатење со баркод, датум на производство
 • Мултифункционален печатач со Inkjet
 • Печатење со баркод, датум на производство

Популарни пребарувања

44%

Прегледи за фармацевтски печатачи

55%

Кажете на сигурен снабдувач на печатач со инк-џет

35%

Инсталација на мултифункционални печатачи за печатење на опрема

35%

Добавувачи на фармацевтски инкџет печатачи

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Мултифункционален печатач со Inkjet JP-367

Мултифункционалниот печатач со инкџет JP-367 се користи главно за печатење датум, сериски број, итн. Контролорот на домаќинот има оперативно мени што се префрла од кинески на англиски. Прирачник, подвижен. Модулите за контрола на печатење можат да се споделат со контролорот на домаќинот и да работат самостојно. Млазниците за прскање се заштитени од затнување додека лесно се одржуваат. Опремата може да користи многу видови мастило со мастило (базирана на вода, кетони, базирана на алкохол). Кога користите кетонско мастило, можете да користите авто-блиц уред за да спречите затнување на млазниците за прскање. Одделен систем за мастило, вграден дизајн на пумпа, контрола на притисок, патентиран уред за заштеда на енергија и зголемување на доверливоста на машината. Куќиште од не'рѓосувачки челик за подобрена заштита. Главата за печатење може да се ротира за да се прилагоди висината на фонтот, а можно е и печатење со задебелување (до 4). Економична и непотребна потрошувачка на мастило, висока продуктивност, лесно одржување и други предности.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 5.038 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Мултифункционален печатач со Inkjet JP-367

 • Означено како: Датотеки Каталог на опрема Бројач Нумерирање Рок на траење Термички печатач Фармацевтска опрема Машина за обележување

Популарни пребарувања

44%

Прегледи за фармацевтски печатачи

55%

Кажете на сигурен снабдувач на печатач со инк-џет

35%

Инсталација на мултифункционални печатачи за печатење на опрема

35%

Добавувачи на фармацевтски инкџет печатачи

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ за печатење за датумот на траење и датумот на прашањето.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на примена на датумот на истекување и печатење на датумот на објавување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски сензори и нумерирање, што им го овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за БРОЈ НА ПРОИЗВОДИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за печатење датуми и датуми на истекување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машината за печатење на датумот на истекување, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Мултифункционален инк-џет печатач „JP-367“
Висина на печатење: 10-20 мм
Брзина на печатење: 0,2 - 91 м / мин
Матрица за печатење: 5 × 7 (5 × 5)
Карактеризација на фонт: латински букви, броеви, едноставни кинески знаци
Растојание за печатење: 5-30 мм
Комуникациски интерфејс: RS-232
Напон: 220V, 50 Hz
Услови на животната средина: температура 0-45 C; влажност 10-90% (не кондензација)
Карактеристики на мастило: Врз основа на вода, кетон, алкохол базиран, други мастила по нарачка
Материјал за печатење: порозни и непропустливи материјали
Глава за печатење: 170x40x60 mm
Контролер на домаќинот: 250x170x40 mm
Контролер за печатење: 170x150x60 mm
Димензии: 880x530x430 mm
Големина на пакетот: 900x600x500 mm
Тежина: 10 кг
Тежина на испорака: 13 кг

Совети за нашите клиенти

Прегледи на клиенти (6)

Ние користиме инк-џет печатач за да го означиме датумот на истекување и бројот на многу на шишиња и шишиња со прехранбени производи. Мастилото е навистина брзо сушење и принцип на работа без измама.

Станислав, Брјанск

Овој печатач со нас применува информации за производи за авто делови. Има доволно боја за неколкумесечна работа. Печатење на места.

Сергеј, Воронеж

Ја најде оваа страница на Google. Една од печатачите не успеа за мене, што го забави производството, нареди нов печатач да го отпечати датумот на истекување и датумот на производство, донесе, инсталиран, сè работи како што треба.

Рибари Т.Yu.Кабаровск

Сакаме да и се заблагодариме на компанијата за испораката. Оваа опрема е произведена на многу високо техничко ниво. Од неговото воведување во производството, не се појавија никакви проблеми.

Тихомиров ЗакирСиктивкар

Долго барав за ефтин печатач со инк-џет датум на истекување. Пронајден во Минипрес. Многу задоволен од условите. Ви благодариме за активната помош!

Анастасија Зауралскаја, Инженер, Тамбов

Соочени со проблемот со пронаоѓање на датумот на истекување на суровиот печатач и датумот на објавување. Менаџерите учтиво помогнаа да се најде. Имаше проблеми со испорака, но компанијата брзо ги реши.

Генадиј, М.менаџер на испорака, Град Краснодар

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  мултифункционален инк-џет печатач jp-367.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: