Се препорачува сигурна услуга

JP-28 печатач со Inkjet со висока резолуција

7208

989852
 • Печатач со Inkjet со висока резолуција
 • Печатење во кутија
 • Печатач со Inkjet со висока резолуција
 • Печатење во кутија

Популарни пребарувања

45%

Кинески производители на печатачи со висока резолуција за печатење

40%

Кажете на сигурен снабдувач на печатари со инк-џет со висока резолуција

40%

Упатства за поставување принтери со висока резолуција за печатење

40%

Добавувачи на фармацевтски печатачи со голема резолуција

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

JP-28 печатач со Inkjet со висока резолуција

JP-28 инк-џет печатачот со висока резолуција главно се користи за печатење датуми, сериски броеви, особено со бар-кодови, графики, мулти-линиски информации. Широко се користи во прехранбената, медицинската и хемиската индустрија. Опремата може да печати и на пропустлива површина (на пример, картонски кутии) и непропустливи површини (на пример, сјајни картонски кутии, метални цевки, пластични цевки, керамика). Комплетен графички кориснички интерфејс, леснотија на информации за уредување. Опремени со двоен 32-битен процесор со високи перформанси, печатење во реално време на разни (менување) информации и бар-кодови. Најновиот технолошки развој на запушените млазници за прскање, лесно одржување, ниска цена, високи перформанси, висока резолуција, уред за спречување на затнувањето на млазницата. Се применува на широк спектар на мастила (базирана на нафта, брзо сушење, итн.) Поддршка за ротација на печатење со инк-џет на 90, 180, 270 степени, печатење на информации во насока напред и во обратен правец.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 4,277 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: JP-28 печатач со Inkjet со висока резолуција

 • Означено како: Датотеки Каталог на опрема Бројач Нумерирање Рок на траење Термички печатач Фармацевтска опрема Машина за обележување

Популарни пребарувања

45%

Кинески производители на печатачи со висока резолуција за печатење

40%

Кажете на сигурен снабдувач на печатари со инк-џет со висока резолуција

40%

Упатства за поставување принтери со висока резолуција за печатење

40%

Добавувачи на фармацевтски печатачи со голема резолуција

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ за печатење за датумот на траење и датумот на прашањето.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на примена на датумот на истекување и печатење на датумот на објавување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски сензори и нумерирање, што им го овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за БРОЈ НА ПРОИЗВОДИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за печатење датуми и датуми на истекување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машината за печатење на датумот на истекување, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

JP-28 печатач со Inkjet со висока резолуција
Мемориски капацитет: може да спаси околу 1024 датотеки со пораки, може да содржи вкупно 400 секции во секоја порака, содржи макс. 400 карактери ASCII во секој дел за да може да печати пораки со максимум. Долг 7 метри.
Фонт: вклучува 5 системски фонтови: Arial, Lucon, Outline, Dot за ASCII и 5 кинески
Секој фонт има 8 опции за висина: 1,6 мм, 2,4 мм, 3,2 мм, 4,2 мм, 6,4 мм, 9,6 мм, 12,8 мм, 17,2 мм
Брзина на печатење: во вертикална резолуција од 200 dpi 0,1 m / min ~ 35 m / min (вертикална резолуција од 100 dpi со брзина до 70 m / min)
Содржина за печатење: ASCII букви, броеви, големи и мали букви
Датум во реално време, часовник (точен на секунда), два посебни бројачи (максимум 8), сериски број
Прилагодена графика, матрица графика. Баркод, како што се EAN-8, EAN-13, код 128, код 39, UPC-A, UCC / EAN-128. Варијабилни податоци (врски до системска скала, PLC, компјутер)
Функција за печатење: поддршка на ротација при печатење 90.180.270 степени
Поддршка за преклопување на печатење, поддршка за зачувување на образец за печатење, поддршка за комуникација со UART, USB интерфејс, поддршка за избор на енкодер, одредување на насоката на рабовите
Напон: 220V, 50 Hz
Димензии: 880x330x480 mm
Големина на пакетот: 900x400x500 mm
Тежина: 10 кг
Тежина на испорака: 12 кг

Совети за нашите клиенти

Прегледи на клиенти (6)

Ние користиме инк-џет печатач за да го означиме датумот на истекување и бројот на многу на шишиња и шишиња со прехранбени производи. Мастилото е навистина брзо сушење и принцип на работа без измама.

Станислав, Брјанск

Овој печатач со нас применува информации за производи за авто делови. Има доволно боја за неколкумесечна работа. Печатење на места.

Сергеј, Воронеж

Ја најде оваа страница на Google. Една од печатачите не успеа за мене, што го забави производството, нареди нов печатач да го отпечати датумот на истекување и датумот на производство, донесе, инсталиран, сè работи како што треба.

Рибари Т.Yu.Кабаровск

Сакаме да и се заблагодариме на компанијата за испораката. Оваа опрема е произведена на многу високо техничко ниво. Од неговото воведување во производството, не се појавија никакви проблеми.

Тихомиров ЗакирСиктивкар

Долго барав за ефтин печатач со инк-џет датум на истекување. Пронајден во Минипрес. Многу задоволен од условите. Ви благодариме за активната помош!

Анастасија Зауралскаја, Инженер, Тамбов

Соочени со проблемот со пронаоѓање на датумот на истекување на суровиот печатач и датумот на објавување. Менаџерите учтиво помогнаа да се најде. Имаше проблеми со испорака, но компанијата брзо ги реши.

Генадиј, М.менаџер на испорака, Град Краснодар

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ЈП-28 инк-џет печатач со висока резолуција.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: