Се препорачува сигурна услуга

7213

989944 година
 • Екструдер
 • Омекнат прав
 • Екструдер
 • Омекнат прав

Популарни пребарувања

триесет%

Како да користите екструдер

триесет%

Период на гаранција на екструдер

55%

Купете екструдер со попуст

55%

Пронајдете упатства за мешање на прав со помош на екструдер

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Екструдер CJM-10J. Мешање на материјали во прав, полнила, изедначено мешање на влажно за да се добие лабав или грутка материјал. По стартување на опремата, фидерот за завртки храни струја на материјали во комората за истиснување, каде што е присилена преку екран за сортирање од страна на екструдер и, конечно, се формира компактен цилиндричен екструдат со различна должина. Оваа машина се состои од мотор, менувач, менувач, комора за затворач, полнач за завртки, сито, поклопец, систем за контрола, заграда, итн. Решетката на плочата со различни дијаметри (0,4 мм - 3,0 мм) ви овозможува да постигнете цилиндрична форма на екструдат со различен дијаметар. Единствена истиснување, добра густина, висок финален коефициент. Висока ефикасност на производството, можност за снабдување на материјал за неколку сферонизатори. Радијална екструзија со близнаци со близнаци, низок притисок врз материјалот, можност за брзо и без зголемување на температурата на истиснување на чувствителни, за што е потребно нежно ракување со материјалот. Коаксијална екструзија со еден шраф, со можност за дополнително инсталирање на ладење или загревање на садот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 62.640 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Екструдер CJM-10J

 • Означено како: 3Д миксер Миксер во форма на V Каталог на опрема Миксер Миксер во прав Миксер фармацевтски Прашоци Саксија во прав Фармацевтски миксер Прашок за мешање Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Како да користите екструдер

триесет%

Период на гаранција на екструдер

55%

Купете екструдер со попуст

55%

Пронајдете упатства за мешање на прав со помош на екструдер

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА мешавина ТЕХНОЛОГИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на мешање на прав. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во продажба на користена опрема за мешање.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА на ликвиди.
Имаме широк спектар на додатоци за мешање на течности. По барање на клиентот, ќе избереме модел на миксер, миксер во прав, гранулатори, вибрирачки екрани, опрема за полнење и пакување за прашоци.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на екструдери за мешање прашоци и снабдување резервни делови за кој било модел купен во нашата компанија.

Спецификации

Екструдер „CJM-10J“
Продуктивност: 20-120 кг / час
Дијаметар на решетка: 0,4-3,0 мм
Напон: 380 V, 50 Hz
Моќност: 1,5 KW
Ротациона брзина: 5-100 вртежи во минута
Враќање стапка: ≥ 99%
Ниво на бучава: <45 dB
Големина на пакетот: 1125 × 650 × 1180 mm
Тежина: 700 кг
Тежина на испорака: 800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да ви помогнат да ја забрзате задачата за избор на екструдер на CJM-10J.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Екструдер може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Мешаме различни материјали за прав. Секојдневно го користиме екструдерот CJM-10J. Времето на мешање зависи од дел од почетните прашоци и пропорциите на различните компоненти на смесата.

Долгова Аријана, Москва

Овој модел на екструдер CJM-10J отсекогаш се карактеризирал со високи перформанси и квалитет на работа, но со секоја нова верзија станува уште подобар. Го препорачувам овој модел.

Авдеев С. К.Чеlyабинск

Благодарение на овој екструдер, сè е измешано многу подобро и потемелно, во споредба со стариот. Минипрес беше убеден да го земеме овој посебен миксер, и никогаш не сме зажалиле. Благодарам!

Корнеев В. И, Уфа

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  екструдер cjm-10j.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: