Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Нова опрема 2019 година / Експериментална фармацевтска опрема за истражување и развој / Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и UNIQ-2 миксер за лопатка

Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и UNIQ-2 миксер за лопатка

7217

1050623
 • Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и миксер за лопатка
 • Течно мешање
 • Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и миксер за лопатка
 • Течно мешање

Популарни пребарувања

35%

Упатства за примена на миксер

40%

Осврти од вистински луѓе за работата на миксер во прав на лопатка

триесет%

Фармацевтско мешање

дваесет%

Каде е профитабилно да се купат лабораториски миксери?

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Нова опрема 2019 година / Експериментална фармацевтска опрема за истражување и развој / Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и UNIQ-2 миксер за лопатка

Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и UNIQ-2 миксер за лопатка

Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и миксер UNIQ-2 лопатка можат да ги мешаат сите течности со висок и низок вискозитет. Процесот на мешање е запрен по потреба. Контејнерот и миксер на миксер се направени од не'рѓосувачки челик.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 12.582 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и UNIQ-2 миксер за лопатка

 • Означено како: Миксер во форма на V Каталог на опрема Миксер во прав Миксер фармацевтски Прашоци Миксер Фармацевтски миксер Прашок за мешање Фармацевтска машина

Популарни пребарувања

35%

Упатства за примена на миксер

40%

Осврти од вистински луѓе за работата на миксер во прав на лопатка

триесет%

Фармацевтско мешање

дваесет%

Каде е профитабилно да се купат лабораториски миксери?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА мешавина ТЕХНОЛОГИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на мешање на прав. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во продажба на користена опрема за мешање.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА МОНИЦИ.
Имаме широк спектар на додатоци за мешање прав. По барање на клиентот, ќе избереме модел на миксер, миксер во прав, гранулатори, вибрирачки екрани, опрема за полнење и пакување за прашоци.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние работиме со производители на автоматски и полуавтоматски миксери во прав и набавуваме резервни делови за кој било модел на миксери купени во нашата компанија.

Спецификации

Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и миксер за лопатка UNIQ-2
Моќност: 220V, 0,37 KW
Ротациона брзина: 0-120 вртежи во минута
Волумен на тела: 10 L
Димензии: 500х400х510 мм
Големина на пакетот: 520 × 420 × 530 mm
Тежина: 60 ​​кг
Тежина на испорака: 120 кг

+ Миксер на лопатка
Големина на пакет: 50 × 60 × 70 мм
Тежина: 8 кг
Тежина на испорака: 10 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и UNIQ-2 миксер за лопатка.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и миксер за лопатка може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Огромна предност на оваа модификација на миксер е тоа што капацитетот е мал. Ова ви овозможува да мешате мали дози на прав.

Тарас, Калуга

Ние го користиме овој прекрасен италијански миксер за прав во нашата лабораторија. Миксер за топки и миксер на лопатка во еден уред.

Антонов Вадим, Град Перм

Сакаме да забележиме професионализам и да му се заблагодариме на персоналот на MiniPress, а особено Роман за нивната помош во изборот на лабораториски миксер во прав.

Анатолија В.Т.., Омск

Се свртев кон изборот на опрема за мешање прав, сè беше избрано во согласност со регулаторните документи, цената е многу помала од лабораториски миксер од конкурентите.

Максим, Псков

Темелното мешање на прашоци е многу важно во производството на таблети. Нарачавме лабораториски миксер овде. При купувањето се појавија голем број проблеми, но решението беше пронајдено многу брзо. Тука работат само професионалци.

Олга Соломонова, Новоросијск

Менаџерот помогна при пребарувањето, а овој лабораториски миксер беше само божји датум за нашата лабораторија. Нема поплаки за работата. Изненадување со неговите можности.

Токарска. Б.В.., Сочи

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и миксер со лопатка uniq-2.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: