Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Нова опрема 2019 година / Експериментална фармацевтска опрема за истражување и развој / Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и вибрирачки гранулатор UNIQ-2

Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и вибрирачки гранулатор UNIQ-2

7217

1050615
 • Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и вибрирачки гранулатор
 • Гранулација
 • Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и вибрирачки гранулатор
 • Гранулација

Популарни пребарувања

педесет%

Упатства за употреба вибрирачки гранулатор

44%

Како да изберете гранулатор за прав?

40%

Совети за вибрирање на гранулатор технологија

триесет%

Нови методи на вибрирачка гранулација на прашоци во производството во Русија

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Нова опрема 2019 година / Експериментална фармацевтска опрема за истражување и развој / Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и вибрирачки гранулатор UNIQ-2

Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и вибрирачки гранулатор UNIQ-2

Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и UNIQ-2 вибраторниот гранулатор го користат методот на лулка и ротирачки рефус материјали за да се кваси низ филтер за ремен со максимален капацитет од 30 кг на час, што зависи од материјалот и мрежите со две различни големини.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 12.609 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и вибрирачки гранулатор UNIQ-2

 • Означено како: Гранулат Гранулатор Каталог на опрема Опрема од Кина Сува гранулација Сува гранулација Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

педесет%

Упатства за употреба вибрирачки гранулатор

44%

Како да изберете гранулатор за прав?

40%

Совети за вибрирање на гранулатор технологија

триесет%

Нови методи на вибрирачка гранулација на прашоци во производството во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИИ ЗА ГРУНУЛАЦИЈА.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на гранулација на материјали, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Во Русија, имаме тест гранулатор за производство на пилотски серии што им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на гранулатори може да понуди опрема за огромно производство на гранули со сите средства.
3) НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ГРУНУЛАТОРИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на гранулатори е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на гранулатор заснован на целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за гранулација. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и вибрирачки гранулатор „UNIQ-2“
Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема UNIQ-2 и вибрирачки гранулатор
Моќност: 220V, 0,37 KW
Ротациона брзина: 0-120 вртежи во минута
Волумен на тела: 10 L
Димензии: 500х400х510 мм
Големина на пакетот: 520 × 420 × 530 mm
Тежина: 60 ​​кг
Тежина на испорака: 120 кг

+ Вибрирачки гранулатор
Големина на пакет: 60 × 70 × 80 мм
Тежина: 9 кг
Тежина на испорака: 15 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и гранулатор на вибрации на UNIQ-2.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и вибрирачки гранулатор може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Алтернатива на вибрационата гранулација е притискање на прав во големи хидраулични преси во брикети, кои потоа се мелат во мелница со контрола на добиената фракција. Гранулаторот зазема помалку и помалку простор. Скапи.

Дени Генадевич, Воронеж

Изненаден од присуството на местото на мултифункционален гранулатор за вибрирање гранулација на прав, долго време не можев да го најдам овој модел. Многу голем список на опрема, препорачувам за запознавање.

Ушаков Ф. М., г. Смоленск

Една од најдобрите компании за фармацевтска опрема во Русија, овој пат купи вибрирачки гранулатор на прав, како и секогаш услугата е на врвот.

Темников Б. А.Санкт Петербург

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и вибрирачки гранулатор на uniq-2.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: